توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384401
توبیخ ۴۴۰۰ مقام کمونیست چین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳
کمیسیون مرکزی نظارت بر انضباط حزب کمونیست چین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، اقدامات توبیخی علیه ۴۴۱۷ مقام به علت نقض‌ مقررات حزبی در ژوئیه ۲۰۱۶ اعمال شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق گزارش این نهاد که عالی‌ترین هیات ضد فساد چین است، بازرسی‌ها در ۳۱ بخش دولتی، ۱۳۹ نهاد مرکزی و ساختارهای دولتی، ۱۰۶ شرکت دولتی و ۱۵ نهاد مالی دولتی انجام شده است. تا ۲۲ هزار و ۲۰۰ مورد از نقض‌های انضباطی و مقرراتی تاکنون در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع امسال ۳۱ هزار و ۳۱۰ تن توبیخ شدند.

شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین پس از آنکه سال ۲۰۱۲ به سمت دبیرکلی حزب کمونیست رسید، کمپین گسترده ضد فسادی را آغاز کرد و در ابتدا مقام‌های عالی‌رتبه حزب، نیروهای مسلح و شرکت‌های دولتی را هدف گرفت.

در همین حال خبرگزاری پی‌تی‌آی گزارش داد، سه تن از افسران ارتش چین این ماه دست به خودکشی زده‌اند و ممکن است که این اقدام به سرکوب ضد فساد علیه مقام‌های نظامی ارتباط داشته باشد. با این حال روزنامه هنگ‌کنگی سوث چاینا مورنینگ پست گزارش داد که یکی از این افسران با قرص‌های خواب‌آور خودکشی کرده و مدارکی دال بر ارتباط آن با تدابیر ضد فساد مشاهده نشده است.
 
کلمات کلیدی : چین، فساد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.