توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458768
استرداد 160 مظنون به فساد مالی از کشورهای خارجی به چین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
دادستان کل چین اعلام کرد بیش از 160 مظنون به فساد مالی از کشورهای خارجی بازگردانده شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ دادستان کل چین اعلام کرد دستگاه قضایی این کشور در چارچوب پیگرد بین المللی مجرمان اقتصادی که از سال دو هزار و چهارده به اجرا گذاشته شده، موفق شده بیش از یکصد و شصت مظنون به فساد مالی را که به کشورهای خارجی فرار کرده بودند، به چین بازگرداند.
 
کائو جیانمینگ دادستان کل چین در نشست سالانه مجمع ملی خلق چین ( پارلمان این کشور) ضمن ارائه گزارش عملکرد دادستانی عالی خلق به نمایندگان اعلام کرد از سال دو هزار و چهارده تا کنون یکصد و شصت و چهار مظنون به فساد مالی از سی و هفت کشور و منطقه مختلف جهان به کشور مسترد شده اند.
 
از این تعداد بیست و هفت نفر طبق اعلان قرمز یا همان حکم جلب پلیس بین الملل (اینترپل) به کشور بازگردانده شدند. پنج تن از مظنونانی که به شدت تحت پیگرد دستگاه قضایی چین بودند از آمریکا به چین بازگردانده شدند و یک مظنون دیگر نیز از سنگاپور در اختیار مقامات چین قرار گرفت.
 
برخی از این افراد بیش از ده سال پیش برای فرار از چنگ قانون از چین فرار کرده بودند. به گزارش خبرگزاری شین هوا از پکن، یانگ شیژو نایب رئیس پیشین اداره عمران استان ژجیانگ در شرق چین آوریل سال دو هزار و سه پس از این که به اتهام دست داشتن در اختلاس اموال عمومی تحت پیگرد قرار گرفت، از چین به آمریکا فرار کرد اما شانزدهم نوامبر سال گذشته خود را تسلیم مقامات کرد و به چین مسترد شد.
 
از زمانی که شی جینپینگ در مارس سال دو هزار و سیزده به ریاست جمهوری چین دست یافت و مبارزه گسترده را با اشکال مختلف فساددر کشورش به اجرا گذاشت، صدها هزار نفر محاکمه شده و حتی تعداد زیادی از شخصیت ها و مسئولان حزب کمونیست چین به زندان افتاده اند.

 
 
کلمات کلیدی : چین ، فساد مالی ، مجرمان اقتصادی ،اینترپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.