نظر منتشر شده
۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458300
پلیس راه راهور ناجا اعلام کرد:
عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات
بخش اجتماعی الف، 13 فروردین 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.

حسین حمیدی گفت: امسال با وجود شرایط جوی متفاوت در تمام استان ها، شاهد افزایش سفرهای نوروزی بوده ایم به رغم این که پلیس در محورهای مواصلاتی کشور هشدارهای لازم در زمینه طغیان رودخانه، ریزش سنگ و لغزندگی جاده ها را اعلام کرده بود سفرهای نوروزی افزایش یافت.

وی ادامه داد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: خستگی و خواب آلودگی عامل 40 درصد تصادفات بوده که منجر به خروج خودرو از جاده، واژگونی، انحراف به چپ و برخورد با خودروهای روبه رو شده است.

سرهنگ حمیدی اضافه کرد: سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ به ویژه در جاده های دو طرفه 30 درصد تصادفات را به خود اختصاص داد.

به گفته وی، 70 درصد عامل تصادفات همچنان انسانی است که در شرایطی اتفاق افتاده که در جاده ها مه گرفتگی، لغزندگی و کاهش دید اعلام شده بود.

وی با اشاره به وقوع تصادفات زنجیره ای در استان های البرز، قزوین، تهران ـ قم، و مشهد تصریح کرد: با تمام این موارد در مجموع شهروندان بهتر رانندگی کرده و شرایط از سال های گذشته بهتر بوده است.
 
 
کلمات کلیدی : تصادفات جاده ای، نوروز ۹۶
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۲۸:۱۷
عامل انسانی از دو عامل دیگر خودرو و جاده درصدش بیشتره
اما اگر ماشینی که چپ میکنه پراید باشه همه سرنشیناش میمیرن ولی اگر ماشین خارجی باشه همه زنده خواهند ماند. (4227134) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۳۶:۵۰
دقیقا..اصولا عامل انسانی مهمترین عامل تصادف در همه جای دنیاست!! تصادف کم یا زیاد اجتناب ناپذیره مهم اینه که آیا بعد از تصادف آدم زنده میمونه یا نه..توی یک تصادف هم هر دو طرف که مقصر نیستن..ممکنه کسی بمیره که مقصر هم نبست (4227276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۰۳:۰۳
اصلا اینطور نیست شما به کشورهایی که خودروی خوب هم دارند نگاه کنید میبینید که تلفات رانندگی دارند علتش هم اینه که خودرو هر چقدر هم محکم باشه تلفات وجود خواهد داشت. پراید هم باید ایمن بشه ولی تا رانندگی ما این باشه تلفات کم نمیشه زمانی که پراید وارد جاده های ما نشده بود تلفات حدود 30 هزار بود الان شده 16 هزار تا اگر پراید مشکل اصلی بود تلفات بالا میرفت ولی با سخت گیری و کنترل بیشتر توسط پلیس تلفات کم شد. اما یک راه حل بسیار خوب و اسان داره که هزینه هم نداره اون هم اینه که درست رانندگی بفرمایید که متاسفانه همه جملگی میفرمایید نه تخلف حق مسلم ما است ماشین باید قرص باشه (4227308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۳۷:۱۰
انسان عاقل بیشتر از ظرفیت ماشین نباید ازش کار بکشه. پراید فقط زیر صد کیلومتر در ساعت کارایی داره. حرفتون رو قبول ندارم چون به هرحال راننده حرف آخر رو میزنه. نمیشه گفت میخوام با 150 تا برم حتما حتما باید ماشینا خوب باشه! (4227339) (alef-3)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۴۸:۴۹
توی فرانسه که جمعیتش از ایران کمتره در سال 2010 حدود 3600 نفر بر اثر حوادث رانندگی کشته شدن که البته یک سریشون عابر پیاده و غیره هستن. پس توی کشورهای اروپایی با ماشینهای بهتر هم مردم کشته میشن. اینکه فکر میکنیم ماشین خوب میتونه خیلی جلوی مرگ و میر رو بگیره به نظر من اشتباهه. ماشین تاثیر داره ولی وقتی دو تا ماشین با 100 تا سرعت مستقیم به هم بخورن تقریبا هرماشینی هم که باشه داغون میشه. (4227351) (alef-13)
 
سهیل
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۳۴:۰۱
نه عزیزم همه زنده نخواهند بود. حالا ماشینا پرایده و همه به قول شما میدونن که میمیرن پس چرا یه جوری میرن که چپ کنن؟ بعدشم تو کشورهای پیشرفته که ماشینا جدیدن پس چرا اونجا هم کشته داریم ولو کمتر؟ مردم باید درست رانندگی کنند. (4227407) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۴۶:۰۹
شما چرا بحث نمیکنی که اگر رعایت کنیم تلفات کمتر میشه؟ علت اینکه روی رانندگی بد خودمون بحث نمی کنیم چیه؟ چرا همه پرایدها تصادف نمیکنن؟ و ضمنا کشته شدن با مجروح و قطع نخاع شدن فرقش چیه؟ میدونی ادمی که قطع نخاع شده 3 تا ادم دیگه رو به خودش مشغول میکنه برا نگهداری؟
خوب رانندگی کنید که نیاز به این بحثها نباشه خودروی ایمن هم زیر پای شما دوسان باشه به نحوی رانندگی می کنید که کشته میده (4227419) (alef-13)
 
فرشید
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۲:۲۸:۵۸
خوب اگه به حرف خودتون اعتقاد دارید باید بیشتر احتیاط کنید چون خودروهای داخلی امنیت کمتری دارند.در ثانی همه ما شاهد بودیم که در همین اتوبانهای تهران با بهترین و ایمن ترین خودروهای خارجی یعنی بی ام و و پورشه چه تصادفات مرگباری رخ داد.همین دیروز هم یک ماکسیما چنان تصادفی با کامیون کرده بود که هر سه سرنشینش مرده بودن.هر وقت امثال شما یاد گرفتن به جای انداختن گناه گردن پراید فرهنگ رانندگیشون رو ارتقاء بدن میشه به کاهش مرگ و میر جاده ای امیدوار باشیم. (4227564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۴۸:۴۱
صدا و سیما به جای برنامه های بی سر و ته به مردم اموزش رانندگی بده ! اموزش رانندگی باید از دوران دبستان در مدارس شروع بشه (4227155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۵۸:۳۴
اولا که کسی که واهینامه داره یعنی همه مقررات رو میدونه و اموزش دیده ثانیا وظیفه اموزش رانندگی با مدارس نیست. هیچ کجای دنیا هم رانندگی رو در مدرسه اموزش نمیدن بهتره به جای بهانه اوردن و انکار کردن درست رانندگی کنید این حرفها قرونی ارزش نداره (4227304) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۵۱:۱۹
عامل انسانی خیر
نبودن امکانات عمومی مناسب و .....
اینها همش بهانه بیش نیست که فرد رو مقصر بدانین (4227161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۱:۵۰:۱۹
20 سال پیش یک توریست و جهانگرد اسپانیایی در تهران میگفت جاده های ایران خیلی خوب هستند. (4227675) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۱:۵۱:۵۸
بنز هم باشد اما فرهنگ رانندگی نباشد نتیجه همین است . (4227677) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۱:۵۴:۳۹
جاده با خط ممتد زرد و کنده های هشدار باز راننده بی فرهنگ برایش کافیست انرا رد میکند و فاجعه ببار می اورد. (4227679) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۲۸:۰۴
گزارشگر سی ان ان که به ایران سفر کرده گفته که همیشه از کیفیت جاده های ایران تعجب میکنه. درباره پراید هم نمیشه با 20 میلیون ماشین با کیفیت آنچنانی تولید کرد البته احتمالا میشه بهتر کار کرد. بنابراین مقصر اصلی این وسط رانندگی مردمه. (4227197) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۵۱:۳۶
بهر حال بنظرم تا بالا رفتن فرهنگ رانندگی که وظیفه سیستمهای آموزشی است برای کاهش تصادفات اولا استاندارد جاده ها و ماشینها باید تا حد امکان با فرهنگ مردم سازگاری داشته باشد ضمنا در جاده ها توسط پلیس سخت گیریهای بیشتر انجام شود. (4227655) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۳۱:۰۶
شما هزار بار بیا بگو عامل انسانی در صدر قرار داره کسی قبول نمیکنه همه میندازن گرذن پراید و تخلفات خودشون رو انکار میکنن. این دوستان ذیل تخلف فردوسی پور همه فعال میشن که بله تخلف کرده و هجمه میکنن که چرا تخلف کردی و رگ غیرت بیرون میزنه و... وقتی به خودشون میرسه میگن تخلف حق مسلم ما است پراید باید مثل تانک قرص باشه چون ما تخلف خواهیم کرد. بهانه هایی که من از اینها دیدم یکی پراید بوده یکی جاده بوده و یک مورد هم اعتراض داشتن که پلیس چرا در جاده حضور داره!!! در ایکه پراید نا ایمن هست شکی نیست ولی خدا به ادم عقل داده وقتی که خودرو ایمنی نداره چرا میبری جاده؟ بعد اصلا بردی داخل جاده چرا با احتیاط رانندگی نمیکنی؟ دو حالت داره یا من تا زمانی که ماشین دیگری جای پراید بیاد مثلا 30 سال دیگه درست رانندگی می کنم یا اینکه به ما ربطی نداره من راندگیم همینه پراید را ایمن نمایید!!!
متاسفانه مردم ما در انتقاد کرذن و هجمه به دیگران خیلی خوب عمل میکنن ولی وقتی به خودشون میرسه وضعیت فرق میکنه (4227199) (alef-13)
 
شاهین
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۲۱:۳۶
موافقم الان اون افرادی که به فردوسی پور حمله میکردن که چرا تخلف کردی باید بیان جواب بدهند که چرا الان اینجا تخلفات خود را نمیپذیرید و پراید را مقصر میدانید مشخصه که اونجا مشکل خود فردوسی پور بوده و میخواستن به خودش حمله کنن وگرنه اینجا هم همونهایی که اونقدر برا تخلف فردوسی پور ناراحت بودن چهار تا نظر میذاشتن و میگفتن که تخلف نکنید ولی قضیه عکس هست وجالب هم اینه که اینجا کشته داده دوستان رفتن سراغ پراید ولی اون وضعیت فردوسی پور که وضعیت خاصی بود تصادف هم نکرده بود پلیس هم از اختیارا خودش استفاده کرده بود راه رو براش باز کنه
این نشون از یک مشکل در حوزه جامعه شناسی داره که فردی که دیگران حمله میکنه که تخلف نکن به تخلفات خودش که میرسه میگه که من خلاف نکردم پراید محکم نیست.
اونجا هم به این دوستان گفته شد که شما در موضع و موقعیتی نیستید که به فردوسی پور حمله کنید چون خودتون تخلف دوست هستید قبول نمیکردن این نظرات الان نشون میده که مطلب صحیح بوده (4227325) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۲:۲۲:۵۱
منصف باش . من خودم مدتیه از ماشین خارجی استفاده میکنم آرامش ماشین استاندارد در نحوه رانندگی بسیار موثره . (4227684) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۶:۲۵:۰۸
ربطی نداره شما در هر حال موظفی که تخلف نکنی اگر خودروی داخلی حس خلاف کردن بهت میده نباید سوار بشی ضمن اینکه مراجعه به مشاور هم باید داشته باشی (4228493) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۶:۴۴:۳۶
خارج از کشور هم تصادف میشه و قطعا اکثرشون دلیلشون راننده ها هستند اما خب به مرگ ختم نمیشه.
وقتی یه راننده اشتباه میکنه اگه ماشین از ایمنی و بدنه محکمی برخوردار باشه محکوم به مرگ نمیشه
تا وقتی خودروهای ما اینطورن و انحصار تولید وجود داشته باشه مرگ و میر به همین صورت ادامه داره (4227219) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۵۶:۲۴
اتفاقا تلفات در امریکا 32 هزار مورد در ساله اونجا اتومبیلها بسیار هم قرص و محکم هستند ولی تلفات به جا میذاره. 32 هزار عدد بالایی نسبت به جمعیت 400 میلیونی امریکا نیست ولی نشونه میده که رعایت نکنی تلفات وجود خواهد داشت و با این سرعتی که مردم ما دارن خودروی خارجی هم باشه تلفات به جا میذاره نمونه اش رو هم در همین بزرگراه تهران دیدیم که خودروی خارجی کلا متلاشی شد. عقل به انسان میگه وقتی خودرو ایمن نیست تا زمانی که ایمن بشود تو درست رانندگی کن
ضمن اینکه قطع نخاع و معلول شدن هم چیزی کم از کشته شدن نداره خودروی خارجی هزاران مجروح هم بر حا میذاره اگر درست رانندگی نکنید و هزینه های مالی هم به کشور وارد میکنه پس بهتره ادم درست رانندگی کنه و بهانه نیاره
اگر درست رانندگی کردی و پلیس اومد گفت 70 درصد تصادفات ناشی از نا ایمن بودن خودرو است اون موقع بفرمایید فرهنگ رانندگی ما بالا است چرا خودروها ایمنی ندارند. ر حال حاضر نمیشه ادعا داشت که ما خوب رانندگی می کنیم مشکل از خودرو است.
دولت و تولید کننده های خودرو هم باید نیسبت به ایمن کردن خودرو اقدام کند. بارها هم گفتیم خودروی داخلی نخرید ولی تحریم رو شکستید. لذا خود کرده را تدبیر نیست. (4227300) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۳۹:۰۳
اولا توی خارج از کشور هم کلی به علت تصادفات کشته میشن. فقط تعداد کشته ها به نسبت جمعیت چندبرابر کمتره. (4227342) (alef-3)
 
سهیل
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۳۶:۴۸
عزیزم اونجا هم به مرگ ختم میشه. بهترین ماشین جهانم بیاری بد برونی تصادف و بعدش مرگه. شما تو جاده ای که محدودیتش مثلا ٨۰ تاست طرف ۱۵۰ تا میره تو هوای بارونی (4227412) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۲:۳۱:۰۱
دست امثال شما تانک هم بدیم یه جوری رانندگی میکنید که تلفات میده. (4227565) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۱۸:۱۵
عامل انسانی و کمبود دید و غیره درست، ولی نباید منجز به مرگ بشه اگه خودرو ها کاغذی نباشن و درست ساخته شده باشن. چرا بیانیه نمیدین خودروهایی مثل پراید و غیره رو منع کنین از سفر بین جاده ای....بلکه ایران خودرو به خودش بیاد. مردم اعتراض می کنن که ککشون نمیگزه...شاید ازین طریق به خودشون بیان....واقعا چرا هیچ کس توان مقابله با ایران خودرو رو نداره؟ تا کی دیکتاتوری این مجموعه؟ (4227257) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۱۹:۰۰
اینقدر پراید را بد نام نکنید. والله ما با پراید رفتیم سفر، رعایت کردیم طوری نشد. ولیکن دیده شد طرف با طرف شاسی بلند رفت زیر کامیون و یا ته دره. فرهنگ رانندگی را باید درست کرد. (4227258) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۱۲:۲۶
هموطن اینها میخان تخلفات خود را انکار کنن چون هم احساس گناه میکنن و هم میخان در اینده دوباره تخلف کنن وگرنه هر ادمی رانندگی این دوستان رو میدونه چطوریه. اینها اگر پای فردوسی پور میان باشه همه ادمهای جنتلمنی میشن که گویی اصلا تا حالا تخلف نکرده اند و به فردوسی پور حمله میکنند و کامنتها میذارن و ناراحتی ها میکنن و...ولی نوبت به خودشون که میرسه میفرمایند خیر!! تخلف؟ کدوم تخلف پراید داره تخلف میکنه جاده کجه
اینا رو ما باهاشون زندگی داریم می کنیم میشناسیمشون شما هزار بار بیا اینو بگو ادمهایی نیستن تخلف قبول کنن تخلف رو حق مسلم خود میدونن شما ذیل مطلب افزایش جریمه ها بیا ببین چه غوغایی راه انداختن که ای داد ای بیدا میخان جریمه ها رو زیاد کنن داستانها میسازن.
ادمی که خودش رو زده به خواب رو نمیشه بیدار کرد مشکل پراید رو الان بهانه کردن برا وشوندن رانندگی وحشتناکی که دارن بحث هم با اینها بی فایده است
خلاصه کلام این دوستان اینه که: تخلف حق مسلم من است و من حتما تخلف می کنم تو چرا خودرو را قرص نمیسازی که من طوریم نشه؟ (4227318) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۳۴:۲۱
پراید یک بحث انحرافی است که این هموطنان متخلف راه انداختن برا اینکه بگن ما فرهنگ رانندگی مون بالا است باور کن هر 100 متر یک خلاف میکنن خود من 15 سال پراید داشتم درست رانندگی میکردم هیج اتفاقی برام نیفتاد. زشته برا یک جامعه ای که گزارشگر تلویزیون تخلف میکنه همه علیهش تخریب راه میندازن ولی تخلفات خودشون روپلیس بهشون تذکر میده قبولش نمیکنند. خب شما چطور میخواهید با این وضعیت رانندگی به بچه هاتون خلاف نکردن رو اموزش بدهید؟ بچه وقتی میبینه باباش بد رانندگی میکنه و پراید رو مقصر میدونه چطور رانندگی خواهد کرد؟ (4227335) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۸:۴۰:۵۰
هیچ شکی نیست که پراید ماشین امنی نیست ولی مقصر اصلی مردم هستن. اگه درست رانندگی بشه قطعا تعداد مرگ و میر کم میشه. متاسفانه مردم ایران کلا بی مسئولیت هستن و فقط میخوان همه چیز رو بندازن گردن دیگران. (4227345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۳۴:۱۱
واقعا عامل انساني باعث اين فجايع است انسانهايي كه چنان شش دانگ هواسشان به صندلي مقام است كه نه فاكتور جاده هاي غير استاندارد نه خودرو هاي ايمن نه تجهيزات بين راهي مناسب و نه اموزش و اعمال قانون بدون گذشت را مطلقا نمي بينند (4227274) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۴۱:۳۸
درسته عامل اصلی همیشه انسان و راننده بوده که قوانین رو رعایت نمیکنه ولی

نمیشه منکر کیفیت پایین خودروهای داخلی شد .

خودروهایی که طراحی اونا مال 30 سال پیشه ( کافیه به تست های تصادف نگاه بندازید تا ببنید به راحتی سقف و ستون ها از بین میرن )

الان مثلا خودروها سیستم ترمز ضد قفل دارن ولی کیفیت کارکردش افتضاحه بخصوص در جاده خیس

وضعیت جاده های ما که بسیار بسیار افتضاح هست . از کمبود تابلوهای راهنما و هشدار دهنده که بخصوص در شب کاملا حس میشه تا نداشتن خط کشی و شانه خاکی (4227280) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۷:۵۷:۰۰
فرهنگ رانندگی باید نهادینه شود و کیفیت خودروها هم درحد استاندارد جهانی ارتقا پیداکند و نقاط کورجاده ها و چاله چوله ها مرمت گردند تمام. (4227301) (alef-3)
 
معصوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۱۱:۱۰
اکثر عزیزانی که تا کنون نظر دادن در خودن متن و یحتمل در رانندگی شون اشتباه میکنن . متن راجع به عامل تصادف صحبت کرده نه عامل مرگ و میر! . هر چند که خودرو ایرانی به خصوص پراید نیز عامل مهمی در بروز تصادف است، اما با رانندگی آرومتر و استراحت در بین سفرهای طولانی و تعمیرات ماشین میتوان ضعف ماشین را جبران کرد. (4227383) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۹:۳۱:۵۳
پلیس اینو نگه چی بگه (4227403) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۰:۱۴:۴۵
اينكه عامل بيشتر تصادفات انساني است همه ميدانند ودر همه جاي دنيا هم همين است ولي بايد خودرو ايمن باشد كه اگر تصادفي روي داد كمترين صدمه را سر نشين ببيند ولي خودروهاي ما متاسفانه حد اقل امكانات ايمني را دارا مي باشد وبيشترين صدمه را سر نشين مي بيندبه همين علت تلفات جاني در جاده هاي ما بيشترشده است (4227447) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۰:۳۱:۵۱
اگه بحث تصادف هست هر ماشینی تصادف میکنه و اگر مردن هست هر تصادف و هر ماشینی در ان مرگ اتفاق نمی افته (4227461) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۰:۵۳:۳۸
شما که نمیتونید فرهنگ رانندگی عوض کنید
چرا خودرو استاندارد وبا کیفیت در اختیار مردم نمی گذارید که حداقل امار تلفات انسانی کاهش یابد
بعد دوستانی که به پراید اعتقاد دارند
ایا حاضرند در هوا سوار هواپیمای توپولف شوند یا ایرباس؟
مرگ حقه اما وسیله اسباب مرگه
کسی با طناب کهنه ته چاه نمیره
مگه مجبورش کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4227484) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۷:۰۲
مردمی که خودشون دایم خلاف میکنن چجور میتونن به مسئولانشون ایراد بگیرن؟ بعدش هم خودروی خوب پول میخواد شما داری بدی برای کل مردم ایران ماشین خوب تولید بشه؟ حالا درسته یک مقدار این وسط سوء استفاده ممکنه باشه ولی این هم تا یک اندازه ای ممکنه باشه. (4228943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۱:۴۰:۳۰
اخبار رو الان داشتم میدیدم گفت که در ایام نوروز 280 هزار تخلف ثبت شده تازه این فقط تخلفهایی است که پلیس دیده و شاید 10 درصد تخلفات هم نباشه بنابراین این سوال مطرح میشه که شما دوستانی که روزانه چند صد هزار تخلف ثبت شده و ثبت نشده مرتکب میشوید اینکه گیر داده اید به پراید برا چیه؟ این همه تخلف مرتکب میشوید چرا در مورد این حجم انبوه تخلفهاتون صحبت نمیفرمایید؟ پراید رو فرض کن از جاده جمع کردیم این همه تخلف به نظرتون چقدر تلفات و خسارات جانی و مالی بر جا میذاره؟ به اون همه افرادی که قطع عضو میشوند فکر کرده اید؟
یک نفرتون بیاد برا ما توضیح بده که این همه انکاری که میکنید به چه دلیله و فایده اش چیه؟ چرا منکر تخلفات خود هستید؟ سوال دیگه به نظرتون اول تخلف صورت میگیره بعد تصادف میشه یا اول تصادف میشه بعد تخلف میشه؟ چرا داستان را از جایی بیان می کنید که خودرو مچاله شده چرا داستان رو از جایی که بله من تخلف کردم تصادف شد شروع نمیفرمایید؟
280 هزار تخلفی که پلیس دیده یعنی حداقل 2 میلیون تخلف ثبت نشده وجود داره شایدم بیشتر یعنی روزانه حداقل 200 هزار تخلف مرتکب شده اید (4227523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۲:۲۶:۳۸
نمی دانم چرا پلیس راهوار می گوید عامل تصادفات خطای انسانی است اما وزارت راه می گوید عامل تصادفات ساخت وساز در حاشیه جاده ها است به همین دلیل قانون منتوعیت ساخت وساز را در حلشیه جاده ها تصویب کردند وبرای مردم مشکل درست کرده است (4227561) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۱۵:۵۳
من هم پراید 94 دارم. تا حالا بالای 90 تا نرفتم.
خیلی خوبه. فقط گاهی اوقات بین قم تا سلفچگان با سرعت 90 تریلی ها از قصد میچسبونن به سپر عقبم و اذیتم میکنن.
شعورشون نمیرسه. براشون مهم نیست اگر ماشینی رو از جاده بندازن بیرون (4227634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۷:۱۲:۵۰
مسابقه در رانندگی ، عدم رعایت قانون و صد البته عدم احترام به ارزش جان خود و دیگران و هزار البته نبود خودروی باکیفیت (4227727) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۸:۱۸:۴۲
کلا ما ایرانی ها وقتی پشت رل میشینیم همه انگار با فرد مهمی قرار داشته باشیم عجله داریم . فرهنگ صبر و تحمل مخصوصا در رانندگی رو باید به همه آموزش داد (4227762) (alef-3)
 
احسان
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۵۸:۱۷
مردم در دیگر کشورها خودروهایی سوار می‌شوند که سنسور دارد و از جاده منحرف نمی‌شود، در صورت خوابیدن راننده به او هشدار می‌دهد و اگر هم راننده سکته کرده باشد، اتوموبیل به صورت اتوماتیک در حاشیه جاده متوقف می‌شود.
عامل انسانی برای آن‌ها هم هست ولی تلاش کردند اثرش را کم کنند نه اینکه فقط به حال مردم تاسف بخورند. (4227918) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۴:۴۷
والا بنده چندسالی در ممالک مترقی زندگی کردم
این حد از امکانات که شما می فرمایید روی معدود اتوموبیلهای خاص و گرون قیمت وجود داره و عمومی نیست و دیگه اینکه بغیر از چند بزرگراه و شاهراه اکثر جاده های فرعی و روستایی دوطرفه و باریکه و این نکته را هم در نظر داشته باشید که در اروپا تراکم جمعیت و به تبع حجم رفت و آمد در این جاده های فرعی بسیار بیشتر از جاده های فرعی ایرانه و تنها چیزی که اونجا متفاوته فرهنگ صحیح رانندگی و احترام برای حیات خود و دیگرانه و این سبک و طرز رانندگی که در معابر ما اتفاق می افته و متاسفانه عمومیت داره در اونجا فقط از رانندگان مست ممکنه سربزنه که باهاشون به شدت برخورد می شه . (4228292) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۲:۵۳:۱۷
عامل انسانی یعنی مدیر کارخانه خودروساز، پلیسی که در برابر تخلف جدی و مرگبار چشم بر هم می گذارد، قانونی که می گوید ادم کشتی عیبی نداره غیرعمد محسوب می شود پولش را بده وبرو! (4228091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۷:۴۱:۱۴
خیر عامل انسانی یعنی عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط راننده خودرو.
از خودتون داستان نسازید نا ایمن بودن خودرو سر جای خود تخلفات شما عزیزان هم جای خود لاپوشانی نکنید دیگه من دارم میبینمتون توی جاده (4228626) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۸:۳۵:۴۱
نمونه ای دیگر از فراافکنی ایرانی از مسئولیت خود فرد (4228681) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.