توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457696
توصیه هایی برای بازگشت مسافران نوروزی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تاکید کرد: مسافران نوروزی با مدیریت برنامه بازگشت خود از سفر، آن را به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند.

به گزارش ایرنا، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفردر اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به حجم بالای سفرهای مربوط به تعطیلات آخر نوروز و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی برای بازگشت مسافران به هموطنانی که به دلیل مشغله کاری و اداری روز دوشنبه(چهاردهم فروردین ماه) ملزم به حضور در محل کار خود هستند، توصیه کرد، از اکنون آغاز به بازگشت کنند و مراجعت خود را به بعدازظهر روز یکشنبه موکول نکنند.

این اطلاعیه همچنین مسافران و گردشگران را به حفظ آرامش در ترافیک های طولانی و همکاری با پلیس راهور ناجا و ماموران راهداری دعوت کرد و از آنان خواست از توقف های غیر ضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ازدحام تردد می شود، خودداری کنند.

بر اساس اطلاعیه یادشده با توجه به اینکه احتمال دارد، مسافران در ترافیک های طولانی مدت، طی مسیر کنند، قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

لازم است با توجه به بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی، قبل از حرکت نسبت به کنترل وسایل ایمنی نظیر زنجیر چرخ، سیستم گرمایشی و غیره در اتومبیل اقدام لازم انجام شود.

براساس اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر،مسافران اطلاعات لازم درباره وضعیت راه ها را از طریق سامانه 141 و وضعیت آب و هوا را از طریق سامانه 134 بررسی و با اطلاع کامل قبل از مراجعت، حرکت کنند.

در این اطلاعیه همچنین به همه دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توصیه شده است، ضمن استمرار خدمت رسانی بهینه به مسافران در ساعات پایانی تعطیلات نوروزی همانند روزهای پیشین با گشاده رویی در انجام وظایف و تکالیف قانونی در برقراری نظم و هدایت مسافران و نیز امداد رسانی و روان سازی ترافیک و تردد مردم اقدام کنند.
 
کلمات کلیدی : تصادف+تصادف جاده ای+نوروز ۹۶
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.