نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458508
پرتقال های ایرانی در انبارها فاسد شد/ وفور مرکبات خارجی در بازار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به ورود مرکبات قاچاق به میادین میوه و تره بار در کنار پرتقال وارداتی گفت:  بخش زیادی از مرکبات باغداران شمال کشور در انبارها فاسد یا به کارخانه‌های افشاره گیری فرستاده‌ شده یا در زیر درخت باقی مانده است.

 حسین مهاجران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد:  آمار دقیقی درباره میزان  از بین رفتن پرتقال داخلی ذخیره‌سازی شده برای شب عید وجود ندارد اما بخشی از این محصولات دور ریخته شده یا برای افشاره گیری به کارخانه فرستاده شده است.

وی افزود: 2 میلیون و 400 هزار تن مرکبات در سال جاری در شمال کشور تولیدشده  اما نمی‌توان به‌صورت مشخص اعلام کرد که چه میزان از مرکبات باغداران دور ریخته شده، زیر درخت باقی مانده، در انبارها فاسد شده یا درنهایت از بین رفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار درباره مناطقی که محصول آنها از بین رفته است گفت: بخش عظیمی از مرکبات موجود در استان مازندران که برای عرضه در ایام پایانی سال در نظر گرفته‌شده بود  در انباره‌ها  باقی‌ماند و دور ریخته شد یا برای گرفتن افشاره و آبگیری به کارخانه ارسال‌شد.

پرتقال قاچاق 10 هزار تومانی در بازار

 وی در ادامه درباره قیمت فعلی مرکبات اظهار کرد: فضای شب عید هنوز در قیمت‌های میوه، مشاهده می‌شود به‌طوری‌که سیب و کیوی در بازار گران است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: هر کیلوگرم کیوی با توجه به اینکه در سال گذشته تولید آن کاهش‌یافته بود اکنون  4 هزار تومان تا 5 هزار و 500 تومان و سیب باکیفیت 4 تا 6 هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

وی افزود: هر کیلوگرم پرتقال والنسیای مرغوب جنوب  نیز 6 هزار و 500 تومان و پرتقال وارداتی و قاچاق 8 هزار و 500 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران تأکید کرد:  پرتقال‌های قاچاق در کنار پرتقال‌های قانونی دربازار به فروش می رسد و اکنون در میادین مرکزی میوه و تره‌بار نیز  توزیع می‌شود.
 
کلمات کلیدی : میوه و تره‌بار + بازار میوه + قاچاقچیان میوه
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۵:۵۷
گرچه واردات قاچاق میوه امری است که باید شدیدا برخورد شود اما امسال که همه پرتقال های ایرانی سرمازده بود ...مگراینکه با قیمت های گزاف میتوانستیم پرتقال سالم بگیریم ...و به نوعی فرصت طلبی رایج شده بود و دولت هم همچنان بی تفاوت. (4228138) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۸:۱۰
خدایی پرتغال های امسال فاجعه بودند...ما که نتونستیم پرتغال خوب ایرانی پیدا کنیم....دو سه باری هم که برای خانه خرید کردم مشخص بود یخ زده و نامناسب هستند (4228139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۴۳:۱۳
پرتغال بی اب باید هم فاسد بشود. هر چی پرتغال ابدار صادر شد پرتغال خشک برای عرضه به ملت (4228179) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.