توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462511
افزایش قیمت میوه و تره‌بار در بازار مصرف
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
آخرین بررسی‌ها از بازار میوه و تره‌بار از سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت اقلام اصلی همچنان در شیب صعودی قرار دارد و برخی میوه‌ها از جمله سیب، پرتقال، موز و کیوی بالاتر از سقف تعیین شده عرضه می‌شوند.

به گزارش ایسنا، میوه و تره‌بار که در سال گذشته در بیشتر ایام سال، روزهای آرام و کم نوسانی رو پشت سر گذاشته بود از اواخر سال گذشته و با فرا رسیدن سال جدید قیمت بیشتر اقلام به میزان قابل توجهی سیر افزایشی پیدا کرد و قیمت برخی میوه های پر مصرف همچون سیب و پرتقال از کیلویی ۸۰۰۰ تومان هم عبور کرد.

مهمترین دلیلی که در ایام عید برای این افزایش قیمت عنوان شد، تعطیلی سرخانه‌ها و نیامدن بار جدید برای فروشندگان میوه بود و رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار اظهار امیدواری کرده بود که پس از تعطیلات عید، حباب قیمت میوه شکسته می‌شود و قیمت‌ها به شرایط سابق بازمی‌گردد.  

اما بر اساس آخرین مشاهدات میدانی از میوه فروشی‌های سطح شهر قیمت‌ میوه و تره‌بار تفاوت معناداری با زمان تعطیلات نوروز پیدا نکرده است و همچنان اقلام اصلی میوه و تره‌بار با قیمت بالا فروخته می‌شوند.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سیب زرد و قرمز بین ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان قیمت دارد و در برخی نقاط شهر به کیلویی بیش از ۸۰۰۰ تومان هم رسیده است. همچنین پرتقال شمال و جنوب درجه یک به ترتیب کیلویی ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

در میان دیگر اقلام میوه که گرانی‌شان ادامه دارد، موز کیلویی ۵۵۰۰ تومان و کیوی ۶۰۰۰ تومان قیمت دارد. همچنین هر کیلوگرم انگور عسگری ۴۰۰۰ تومان، بِه ۸۰۰۰ تومان، نارگیل ۵۰۰۰ تومان، گریپ فروت ۳۵۰۰ تومان، خیار درختی ۳۲۰۰ تومان، ‌خیار بوته‌ای ۳۵۰۰ تومان فروخته می‌شود و آناناس که از گران‌ترین اقلام میوه است کیلویی ۱۵ هزار تومان قیمت دارد.  

اما در میان صیفی‌جات هندوانه با افزایش قیمت مواجه شده است و هر کیلوگرم آن به طور متوسط ۱۵۰۰ تومان در میوه فروشی‌ها عرضه می‌شود. همچنین برای بار دیگر قیمت سیب زمینی و پیاز بعد از چندین ماه ثبات با افزایش روبرو شده است؛ به طوری که اکنون سیب زمینی کیلویی ۲۵۰۰ تومان و پیاز ۲۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

دیگر اقلام تره‌بار نسبت به ماه‌های گذشته تغییر چندانی نداشته است. لیموترش کیلویی ۱۰ هزار تومان، هویج، کاهو و چغندر کیلویی ۲۰۰۰ تومان، ‌بادمجان کیلویی ۱۵۰۰ تومان و فلفل دلمه‌ای کیلویی ۳۰۰۰ تومان قیمت دارد.  
 
انواع میوه (هر کیلوگرم) قیمت
سیب قرمز ۷۵۰۰ تومان
سیب زرد ۷۰۰۰ تومان
نارنگی ۴۰۰۰ تومان
نارنگی شیرین ۳۰۰۰ تومان
پرتقال شمال ۷۰۰۰ تومان
پرتقال جنوب ۸۰۰۰ تومان
انبه ۱۰ هزار تومان
انگور ۴۰۰۰ تومان
موز ۵۵۰۰ تومان
نارگیل ۵۰۰۰ تومان
کیوی ۶۰۰۰ تومان
بِه ۸۰۰۰ تومان
خیار درختی ۳۲۰۰ تومان
خیار بوته ای ۳۵۰۰ تومان
گریپ فروت ۳۵۰۰ تومان
آناناس ۱۵ هزار تومان
انواع تره‌بار (هرگرم کیلوگرم) قیمت
سیب زمینی ۲۵۰۰ تومان
پیاز ۲۰۰۰ تومان
گوجه فرنگی ۴۰۰۰ تومان
لیمو ترش ۱۰۰۰ تومان
فلفل دلمه‌ای ۳۰۰۰ تومان
کدو ۲۰۰۰ تومان
بادمجان ۱۵۰۰ تومان
چغندر ۲۰۰۰ تومان
هندوانه ۱۷۰۰ تومان
کاهو ۲۰۰۰ تومان
هویج ۲۰۰۰ تومان
 
کلمات کلیدی : میوه و تره‌بار + بازار میوه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.