توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401951
در انتظار ساعت صفر عملیات موصل
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۱
درحالی که نیروهای امنیتی عراق در انتظار ساعت صفر عملیات موصل و ضربه نهایی به داعش هستند، منابع محلی گزارش کردند که یگان های جدیدی از ارتش عراق در اطراف موصل مستقر شده است و در همین حال ، عراقی ها یک کمیته رسانه ای نظامی تشکیل داده اند تا از درز اطلاعات محرمانه به نفع داعش جلوگیری شود.

 به گزارش ایرنا، بر اساس این گزارش، منابع محلی به ایرنا گفتند که پنجشنبه شب شاهد استقرار نیروهایی از ارتش عراق ، با تجهیزات کامل نظامی، در اطراف سد موصل بوده اند.

این نیروها در مسیر ورود خود به اطراف سد موصل، از سوی مردم منطقه مورد استقبال قرار گرفته و مردم با تجمع بر سر راه آنان، بر همبستگی با نیروهای امنیتی عراق تاکید کرده اند.

اگرچه هنوز تاریخ دقیق آغاز عملیات موصل اعلام نشده است، اما به اعتقاد برخی مقامات کرد عراقی، با بمباران مواضع داعش در موصل توسط هواپیماهای جنگی در روزهای اخیر ، عملا عملیات آزادسازی موصل شروع شده است و تحرکات گروه تکفیری تروریستی داعش به دقت رصد می شود.

سعدی احمد پیره مسئول روابط خارجی اتحادیه میهنی کردستان عراق و عضو دفتر سیاسی این حزب در این خصوص به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: با بمباران مواضع داعش توسط جنگنده های فرانسوی، عملا عملیات آغاز شده است، اما زمان آغاز حملات زمینی اگرچه خیلی نزدیک است، ولی تاریخ دقیق آن به دلیل مسائل امنیتی اعلام نمی شود.

در همین چارچوب براساس دستور وزارت دفاع عراق، کمیته رسانه ای در وزارت پیشمرگه دولت اقلیم کردستان عراق نیز تشکیل شده است. 

هلگورد حکمت مسئول بخش رسانه ای وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق در این خصوص به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: از سوی حکومت عراق به ما اطلاع داده شده است که تیمی نظامی و رسانه ای برای اطلاع رسانی به خبرنگاران در هنگام انجام عملیات آزادسازی موصل تشکیل دهد . 

وی افزود: از این رو وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق هم یک گروه نظامی- رسانه ای تشکیل داده که وظیفه اطلاع رسانی هدفمند به رسانه ها را به شیوه حرفه ای برعهده خواهد داشت. 

به گفته این مقام نظامی در وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق هدف از تشکیل این کمیته جلوگیری از درز اطلاعات طبقه بندی شده به رسانه ها و بهره برداری داعش از آنها می باشد، از این رو رسانه ها اطلاعات مورد نیاز را از کمیته تشکیل شده دریافت خواهند کرد.

مسئول بخش رسانه ای وزارت پیشمرگه تصریح کرد این کمیته تحت امر وزارت دفاع عراق خواهد بود و تمامی اطلاعات و آمار بعد از اینکه در اختیار سرپرستی کل قرار گرفت و مجوز نشر پیدا کرد دراختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت .

در خصوص توان دفاعی داعش در مقابل حملات همه جانبه نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل، سعید مموزینی مسئول بخش رسانه ای شاخه 14 حزب دمکرات کردستان عراق در موصل به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: داعش توان دفاعی ندارد و آخرین تلاش های خود را برای فرار از مرگ می کند و در همین چارچوب کمیته های نظامی در پشت خطوط مقدم جبهه تشکیل داده است تا در صورت فرار نیروهایش آنها را اعدام کنند.

وی افزود: این حربه نیز به نتیجه نخواهد رسید چون یک نبرد فراگیر علیه داعش راه خواهد افتاد و این گروه با شکست بزرگی مواجه خواهد شد.

براساس اعلام برخی منابع در وزارت پیشمرگه حملات بزودی از 6 محور علیه داعش آغاز خواهد شد.
موصل دومین شهر بزرگ عراق است که بیش از دو سال است در اشغال گروه تروریستی و تکفیری داعش می باشد.
 
کلمات کلیدی : آزادسازی موصل+موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.