نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450574
فروپاشی بدنه اصلی داعش در موصل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق اعلام کرد که طی عملیات آزادسازی شهر موصل بخش عظیمی از سرکردگان و عناصر داعش به قتل رسیده‌اند و هم‌اکنون کمتر از 2 هزار نفر از عناصر داعش در عراق حضور دارند.


خبرگزاری میزان: فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق اعلام کرد که طی عملیات آزادسازی شهر موصل بخش عظیمی از سرکردگان و عناصر داعش به قتل رسیده‌اند و هم‌اکنون کمتر از 2 هزار نفر از عناصر داعش در عراق حضور دارند.
 
فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق در گفتگویی اعلام کرد که شمار زیادی از سرکردگان ارشد داعش و افراد نزیک به ابوبکر البغدادی طی عملیات آزادسازی شهر موصل کشته شده‌اند.

«استفان تاونسند» در گفتگو با خبرنگاران  درباره روند مبارزه با داعش اظهار کرد که ارزیابی کنونی ما این است که در حال حاضر تعداد عناصر داعش در داخل و اطراف شهر موصل و همچنین شهر «تلعفر» در حدود 2 هزار نفر است و طی ماه‌های گذشته بخش عظیمی از عناصر داعش کشته‌اند به طوریکه اکنون حلقه نزدیک به ابوبکر البغدادی از هم پاشیده است.

وی همچنین افزود که برآورد ما این است که هم‌اکنون تعداد عناصر داعش در روسیه و عراق روی‌هم‌رفته رقمی بین 12 هزار تا 15 هزار است.

نیروهای عراقی پس از سه ماه از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل موفق شدند که  بخش شرقی شهر موصل را در اواخر ماه ژانویه سال جاری را به طور کامل آزاد کنند و همچنین حیدرالعبادی فرمانده کل قوا عراق روز 17 فوریه فرمان آغاز عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را صادر کرد.

فرمانده‌هان نیروهای  عراقی و متحدان آنها اعتقاد دارند که به علت کاهش چشمگیر منابع مالی و نظامی داعش آزادسازی بخش غربی موصل با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

گزارشهای اخیر از اوضاع درونی تروریستهای داعش حاکی است که ابوبکر البغدادی سرکرده اصلی این گروه ضمن پذیرش شسکت در عراق و به ویژه شهر موصل به عناصر داعش دستور داده که مناطق شهری را ترک کنند و برای مقاومت بیشتر به مناطق کوهستانی پناه ببرند.
 
 
کلمات کلیدی : آزادسازی موصل+ داعش
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۹:۱۳:۴۰
خدا رو شکر (4183401) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.