نظر منتشر شده
۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369859
عیدانه سلامت اداری، استقبال از بیانیه رییس جمهور
احمد توکلی، 16 تیر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
پدیده ی مبارک حساسّیت مردم شریف و رسانه های آزاده در برابر دست اندازی همراه با بی آزرمی تعدادی از مقامات و مدیران حکومتی دارد خوش فرجام می شود. بستر ماه رمضان و شبهای قدرکه شبهای شهادت شهید عدالت است به حساسیت مردم نسبت به این خیانت افزود وبه قدرت اراده مردم تجلی تازه ای داد.همه اینها را باید شاکر بود.

در این میان مهمترین پرسش از نحوه برخورد دولت با این امر نامیمون بود. دولت در مجموع تا الان موفق بوده است. به ویژه بیانیه ی رئیس جمهور محترم نکات مثبت و امیدآفرین زیادی دارد. در حدّی که من می توانم آن را عیدی روز فطر رئیس جمهور به مردم بنامم. به جنبه هایی از آن اشاره می کنم:

۱- خطر این قبیل رفتارهای آزمندانه را برای خدشه دار کردن رابطه ی ملّت و حاکمیت حتّی وقتی همه گیر نیست به درستی تأکید کرده است.
۲- استقبال از حساسیت مردم و رسانه ها و دفاع از شفاف سازی.
۳- الزا م همه مدیران و مسوولان قوای سه گانه به شفاف سازی همه تصمیمات
۴- موظف کردن همه دستگاهها به شفاف سازی "تمام حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشگری"و تعیین حداکثر و حداقل و تخلف شناختن تجاوز از این حدود.
۵- اعلام تصمیم برای ساماندهی "نظام شفافیت اطلاعات "تا مردم که ولی نعمتند از امور آگاه باشند و با نصیحت به مسوولان سلامت واستحکام نظام را تضمین کنند.
۶- هر گونه افزایش دریافتی جز با تصویب شورای حقوق و دستمزد ممنوع است.
۷- تصمیم به تقدیم لایحه ای که مشکلات قانونی موجود را برطرف سازد.

ماشاالله با یک نهی از منکر جمعی بدون هزینه و برانگیختن اینهمه توجه و تعهد؟!قدر وظیفه واجب الهی و عقلانی امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حاکمان شفافیت و آزادی رسانه ها را بیشتر بدانیم.

شمارش رؤوس مثبت بیانیه رییس محترم جمهور به معنای فقدان ضعف قابل نقد در آن نیست، آن را به وقت دیگری وا می گذارم. این ایراد که چرا رئیس قوه مجریه برای مدیران قوای دیگر و مسئولان لشکری تعیین تکلیف میکند، با دستوری که رهبری صادر فرموده اند لااقل موقتا تا لایحه جامعی که وعده داده شده است، تقدیم مجلس و تعیین تکلیف شود، چندان مسموع نیست. بیان رهبر دغدغه مند در این باره، تمامی دستگاهای حکومت، از جمله دفتر رهبری را در بر میگیرد. ملاحظه بفرمایید:

« کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند. دفتر هم موظف است ضوابط مصوب دولت را در مجموعه های وابسته به خود مورد توجه و امعان نظر قرار دهد.» حالا موقع عمل است.
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۹ ۱۸:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ۱۵:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۹ ۱۹:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۳ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۱۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۲۱:۰۷
 
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+فیش های حقوقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۰:۰۱
عملکرد دولت در برکناری مدیران و وارد شدن به مبارزه عملی با فساد واقعا قابل تقدیره و واقعا افرین باید گفت به دولت که بالاخره شروع کرد. جناح محالف میخواست از این مساله یک جنجال علیه دولت ایجاد کنه اما نقطه قوت دولت روحانی شد از دولت میخواهیم با قدرت ادامه دهد و با مفسدان سالهای قبل 92 هم برخورد کند و نامهاشون رو افشا نماید. (3807877) (alef-13)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۵:۰۱
من با اینکه مخالف دولتم اما واقعا، از ته دل امیدوارم و دعا می کنم روحانی بتواند این مسئله را به سر و سامان درستی برساند
اما دوست عزیز تازه بازی شروع شده، ادامه این جریان می تونه برای خیلی از مسئولین، دردناک باشه، ببینیم اونجا چکار می کنه! (3808319) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۱:۵۵:۰۴
دست توکلی و یارانش در کشف و اطلاع رسانی این روال درد نکنه یادمون نره کی باعث شد
وشروع این کارها شجاعت وصراحت میخواد وگرنه .... (3808372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۳:۵۱:۳۰
جناح گرایی برای حزب گرایی در نقاط ضعف سیستم انتخاباتی ایران است. (3808423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۳:۵۷:۰۲
اما آقای روحانی که تز اعتدال را در انتخابات ارئه کرد و شعارهایی داد و مشخص بود اشتباهات دولت قبلی نمیخواهد دنبال کند. همه اینها بکنار، این انتقاد موجود است چرا به نظر میاید سه سال دست روی دست گذاشت تا وقتی رسانه ماقبل و منمتقد فیش ها رو کرد؟
فیش حقوقی چیزی نبود که نشود متوجه نشد در رهض چند ماه. ادامه این کار اشتابه طی سهس ال جای سوال دارد و مطمئنا ضربه خورده دلوت آقای روحانی و خیلی سخت است از این ضربه در انتخابات سالم و رقابتی پیرور در بیاد. این اشتباهات هر دولتی را در نظام دموکراسی- و انتخاباتی در دنیا برای سالها از صفحه سیاسی موحو میکند.
اصلا کسانی که سیستم ایران مطلع توقع ندارند که کل سیستم یک دولت تغییر و اصلاح کند، ولی توقع این بود دولت در ح.وزه تحت اداره خودش اصلاح و نغییرات لازم برای مبارزه با فساد طی این سه جدی اقدام کند. (3808424) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۱۰:۲۲
احتمالا فشار زیادی از سوی مدیران روی ایشون بوده و با مخالفت و..روبرو میشده ولی فشار افکار عمومی که اومد اون مدیران عقب نشینی کردند حتی شما شاهد بودید بعضی از این مدیرا اومدن گفتن ما تخلفی نکردیم و طلبکار بودن حالا فرض کن اصلا فشار افکار عمومی نبود اون موقع وضع بدتر بود و نمیشد کاریشون کنی توجه کن که وزیر اطلاعات و دادگستری و..از مردم تشکر کردن یعنی اینکه اونها هم میدونستن ولی کاتریش نمیشد بکنی لابی و مافیایی بودن برا خودشون (3808721) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۵۳:۰۱
ولی من یکی دیگه به این سخنان اعتمادی ندارم ! مسئولان ما همه اش اهل سخنان خوبند ! اما هیچ وقت نتوانسته اند رابطه ای حتی بسیار جزئی بین حرف و عمل بر فرار کنند ! این ماجرا هم یه ماجرای سیاسی و جناحی بود برای آماده نمودن اذهان عمومی و بهره برداری از آن !

والا این ماجرا ها بیش از 10 ساله که تو کشور عادیه! (3808800) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۵۹:۴۶
جناب توکلی ! شما چندین سال در مجلس بودید !
قانون مدیریت خدمات کشور را اونجوری تصویب و اینجوری هم اجرا کردید !
چرا با وجود اینکه اون قانون آزمایشی بود ، دو سال پی در پی بدون بررسی تمدید کردید ؟ولی من می دونم ! تو ایران قوانینی خوبند و خوب تصویب می شوند که نفع بالایی ها را تامین کنند ، نه عوام را !

حالا اینکه شما نه نظارت کردید و نه اصلاح امور کردید و نه در مقابل عدم اجرای قانون اون مرد رفته سم بکم نشستید ، جای هیچ گونه موضع گیری طلبکارانه برایتان باقی نمی گذارد! (3808812) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۵:۳۳:۲۱
بنده هم ازاتفاقات اخیر خوشحالم و آن رابه فال نیک میگیرم.اما توجه داشته باشیم روسای دوقوه دیگر یعنی برادران محترم لاریجانی بخصوص رییس محترم قوه قضاییه درمورد برخورد با مفسدین ومتخلفین احتمالی نیروهای تحت امرخویش اقدامی ولو ظاهری نکرده اند.درحالیکه همه میدانیم سازمان بازرسی کل کشوردرمورد حقوقهای نجومی قصوری غیرقابل کتمان وغیرقابل گذشت داشته وهمچنین دیوان محاسبات ودرراس همه مجلس ونمایندگان مجلس مخصوصا دردوره قبل ازکنار این موضوع درزمان خود گذشتند والان همه مدعی شده اند باید جوابگوباشند. (3810877) (alef-13)
 
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۸:۵۰
با سلام ضمن تشکر از پی گیری الف و این اقدام الف و پیام ریس جمهور محترم انطاکیه بزودی با اقدامات به فرایند فامیل زدایی از دولت آغاز و شایسته سالاری و جوانگرایی و پاسخگویی میران هم آغاز شود. به امید آن روز (3807890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۱۵:۵۹
رئیس جمهور در دیدار عیدانه جمعی از مسوولان کشور:ممکن است اصلاحات در فیش‌های حقوقی غیرمتعارف زمان‌بر باشد.
روحانی تصریح کرد: اکنون فرصت مبارکی برای کشور فراهم شده تا اصلاحات ضروری را در فیش‌های غیرمتعارف انجام دهیم، هر چند که این اصلاحات ممکن است زمان‌بر باشد. (3807899) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۲۵:۱۷
جتاب توكلي عزيز و بزرگوارضمن تشكر از اقدامات افشاگرانه حضرتعالي لطفا فساد اداري فقط در فيشهاي حقوقي خلاصه نشود انتسابات بيضايطه خود از اركان اصلي فساد است . لطفا بررسي فرماييد اقاي مهدي قدمي بدون يكسال سابقه مار صنعتي بالابي چه كساني از فدراسيون المپيك به رياست هييت مديره المهدي و هرمزال منسوب و بعد از به فنا دادن ان مجموعه با ان مصاحبه افتضاح تاريخي بدون يكسال سابقه بانكي به رياست گروه مالي ملت منصوب و بعد همزمان رييس هييت مديره بورس اوراق بهادار ميشود و عضو هييت مديره تقريبا تمام شركتهاي زير مجموعه ؟!!!! تا زماني كه اينگونه انتسابات برقرار است اميد اصلاح امور اب در هاونگ كوبيدن است . متاسفانه فيش حقوقي مدير بانكي ملت با ٢٥ سال سابقه منتشر ميشود ولي از فيش خقوقي اين اقا يا اقازاده كه در همان اسناد منتشره به عنوان عضو هييت مديره ها ذكر شده خبري نيست !!!!!انشالله كه فيشهاي حقوقي جناحي منتشر نشود (3807909) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۲۷:۳۴
با سلام

آزادی رسانه و بخصوص شبکه های اجتماعی دست کسانی را که مخالف فعال بودن نرم افزارهایی مانند وایبر و تلگرام بودند را رو کرد.آقایان از رو شدن حقوق های نجومی و تخلفات ریز و درشت و در یک کلمه از شفافیت اطلاعاتی و مشخص شدن غارت بیت المال نگران بودند.
شبکه های اجتماعی نشان دادند که علاوه بر اینکه قادر به امر و نهی مسوولان در هر رده و درجه ای هستند بلکه بر عدم کارکرد موثر سازمانهای بازرسی و حسابداری و حراست صحه گذاشتند.جا دارد با جمع کردن این سازمانهای عریض و طویل بی مصرف که هزینه زیادی بر دوش مردم ایران تحمیل کرده اند و با شفافیت اطلاعاتی و باز گذاشتن شبکه های اجتماعی از قدرت و سرمایه اجتماعی برای ریشه کن کردن فساد سیستمی استفاده کنیم.

با تشکر (3807915) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۷:۰۰:۰۰
به نظرم حقوق بالای 50 میلیون حقوق متعارفی برای یک مدیر است . چون یک مدیر یک شخص عادی نیست و مخارجش بسی بیشتر از کارگر و امثالهم است . الان اگر یک مدیر بخواهد یک دست کت و شلوار بخرد برای جلسات باید چند میلیون خرج کند در حالیکه بقیه از این خرجها ندارند . ضمن اینکه 50 میلیون با دلار 3500 رقم بالایی محسوب نمیشود . وقتی که ارزش پول یک شبه یک سوم میشود نباید انتظار داشت افراد بنشینند و شاهد کاهش روز به روز سرمایه هایشان باشند . (3807934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۰:۵۵:۴۸
موافقم..حقوق مدیرها رو نمیخواد بیارید پایین..حقوق کارمندان و کارگران رو ببرید بالا..خرج و مخارج زیاده و یکشبه دلار و همه چی سه برابر شد اما حقوق ۱۴ درصد افزوده شد (3808327) (alef-13)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۱:۲۶:۵۰
مدیرانی که تا امروز بعد از ده ها سال مدیریت های رانتی حتی پاسخگوی یک روز از عملکردهایشان نیستند چرا باید لیاقت دریافت حقوق های نجومی را داشته باشند (3808352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۰۱:۰۳
دوست عزیز کت و شلوار وکفش 4 دست برای یکسال کافیه4 دست کت و شلوار چقدر میشه؟
استدلال شما سراسر معالطه است 800 هزار تومن کارگز با دلار 3500 چقدر میشود؟ 260 دلار اگر زیاده خب چرا باید دریافتی مدیر 50 تا 500 برابر این باشه اگر ناچیزه چرا بالا نرفته؟
ارزش پول اگر یک شبه یک سوم شده حقوق همه بوده که یک سوم کاهش یافته نمیشه که درامد مدیر 100 برابر بشه ولی حقوق کارگر 20 درصد بره بالاتر
استدلال شما به لحاظ اینکه مخارج مدیر بالاتره یا ارزش پول کم شده و...از دید من باطله است قطعا
اینجا ایرانه و سیستم فرق میکنه دوستان هم کارایی استیو جابز رو ندارن و اکثرا هم شرکتهایی دولتی را میچرخانند که سود پایینی دارند یا منفی هستند
استدال های شما ضعیف و یک طرفه و غیر قابل قبوله
استدلال قوی ارائه بفرمایید. (3808373) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۵:۱۳:۰۴
از رییس جمهور گرفته تا مدیر همه خادم مردم اند ، همین الآن مدیران با شخصیت و لایق و کارآمدی در مملکت وجود دارند که با حقوق ۵ یا ۶ میلیون به مردم خدمت می کنند و کت و شلوار معمولی هم می پوشند و در جلسات شرکت میکنند، مدیری که شخصیتش به کت و شلوار چند میلیونی بستگی دارد و ماهی ۵۰ میلیون از بیت المال به اسم حقوق غارت می کند یک فرد بی لیاقت و یک حرام خور خائنی است که جای او زندان است نه پشت میز مدیریت. دفاع از چنین مدیرانی با چنین حقوق هایی از بیت المال در شرایطی که مردم زیر بار رکود و هزینه های بالای زندگی و بیکاری و حقوق های ۹۰۰ هزار تا ۲ میلیونی رنج های فراوانی را تحمل می کنند بی شرمانه است. (3808440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۷:۰۸:۵۶
حقوق پزشکان هیچ تناسبی با کار آنها ندارد. باید کارانه و حقوق پزشکان هم مشمول دستور رییس جمهور شود. پزشکی که مادی است و حقوق های چند ده میلیونی ، بلکه چند صد میلیونی را طلب می کند، بهتر بود که تاجر و بازاری می شد. تا موقعی که حقوق های نجومی پزشکان تعدیل نشود، آحاد جامعه احساس بی عدالتی و تحقیر می کنند. (3807939) (alef-13)
 
Alireza.mg
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۷:۲۰:۱۶
انشالله که پیگیری رئیس جمهور محبوب و همچنین نمایندگان دلسوز از جمله دکتر توکلی این مسئله حل شود و شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و شاهد روزی باشیم که مجرم از ترس مجازاتش، به این جور کارها فکر نکنه.

بخدا زیبنده حکومت اسلامی نیست که فسادش از کشوری مثل ژاپن، چین و.... بیشتر باشه.

الف جان خواهشا فیلتر نکن. (3807946) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۱۵:۵۴
کار خوب همیشه قابل تقدیر است ،ما هم از دولت بابت قبول اشتباه و جبران آن و همچنین از اقای توکلی بابت پیگیری تشکر میکنیم.اگر در کشوری رسانه ها ازاد باشند و به نقد و پیگیری مشکلات آزادانه و جسورانه بپردازند فساد در ان جامعه کمرنگ می شود.شاید اگر شاهد این نحوه پیگیری در دولت قبل بودیم آنروز شاهد اینچنین فساد های مالی بزرگ با آن ابعاد عجیب و غریب نبودیم که حیثیت نظام و اعتماد عمومی اینچنین بر باد رود.
آقای توکلی امیدوارم امروز که دیگر در مجلس نیستید باز به عنوان نماینده مردم که امروز در صحنه مجلس نیست به رسالت خود یعنی دفاع از حقوق مردم ادامه دهید. (3807995) (alef-13)
 
farhad
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۳۴:۱۵
سال 92 به روحانی رای دادم تا شاهد این مواضع صحیح و انقلابی باشم. (3808018) (alef-13)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۰۳:۵۷
من به روحانی رای ندادم اما واقعا امیدوارم این مواضع صحیح و انقلابی به عمل انقلابی و مجازات متخلفان و ... هم منجر بشه و شما بتوانی همین جور سرت را بالا بگیری (3808375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۱۲:۰۹
اگه راست میگی به روحانی بگو فیش سیف را نشان بده. (3808724) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۳۶:۲۱
« این ایراد که چرا رئیس قوه مجریه برای مدیران قوای دیگر و مسئولان لشکری تعیین تکلیف میکند،»
آقای توکلی عزیز؛ به نظر شما این یک ایراد است؟ مگر میشود یک کشور و چندین پادشاه؟ تا الان هم بسیاری از عدم شفافیت ها به این خاطر بوده است که هر کسی دارد برای خودش تصمیم می گیرد. در این موارد تا ایرادی هم درست می شود هر کسی می اندازد بر عهده دیگری. نه می شود از کسی بازخواست کرد و نه هیچ. اصلا یک ایراد اساسی از ابتدای انقلاب همین بوده است. رهبری مسئول حفظ خطوط اصلی نظام و انقلاب هستند و بعد از ایشان ما باید اختیارات بیشتری به رئیس جمهور (که منتخب مردم است) بدهیم تا بتواند کاری بکند و اگر کاری نکرد بشود او را مورد بازخواست قرار داد. الان بسیاری از نهادها به جای این که وظیفه اصلی اشان را انجام دهند دارند کار سیاسی می کنند و در امور اجرایی حتی دخالت می کنند. این باعث ابهام می شود. این اصلا خوب نیست.
لذا با احترام برای نظر شما باید بگویم که اساسا یک ایراد ما همین است که دامنه اختیارات رئیس جمهور را محدود کرده ایم و اجازه نمی دهیم که رئیس جمهور آزادی عمل داشته باشد. البته طبیعی است که مواردی که «نقض قانون» از سوی رئیس جمهور صورت می گیرد باید برخورد شود اما ورای این دیگر باید به رئیس جمهور آزادی عمل داد. تازه در چنین شرایطی است که می شود او را به واسطه نتایج حاصله مورد نظارت قرار داد. (3808020) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۴۵:۴۴
قلبا از اقدام ریاست محترم جمهوری اسلامی بعنوان یک جانباز در رابطه با برخورد با پدیده حقوق های نجومی تشکر می کنم و این را یاد اور میشوم که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایا میدانید که در دولت شما و دولت قبل تعرفه های نجومی برای متخصصان مصوب گردیده و در امد های نجومی برای انها فراهم کرده است کجای دنیا متوسط حقوق کار مندان در ماه یک میلیون تومان و متخصصان با همین تعرفه های مصوب دولت شما حد اقل در ماه پنجاه میلیون تومان در ماه است ایا در امریکا و انگلستان که 37 سال است برای انها مرگ بر ... گفته میشود این همه اختلاف در امد نجومی بین متخصصان و سایر طبقات اجتماعی وجود دارد یا نظام پزشکی و وزیر تا جر سلامت همه ساله با تر فند های مختلف تعرفه های نجومی را توسط دولت شما مصوب و اجرایی می کند و متخصص هم در رابطه با افزایش تعرفه می گوید دولت مصوب کرده است کجای دنیا یک نفر بمحض گرفتن تخصص در امد ش چند برابر وزیر وکیل استاندار یا قاضی و یا حتی رئیس یک قوه مملکت بطور مداوم فراهم می گردد جناب اقای روحانی چون دولت تعرفه ویزیت را پرداخت نمی کند و از جیب مبارک ملت پرداخت میشود لذا هر انچه نظام پزشکی و وزیر تاجر سلامت برای شما تدارک می بینند انرا مصوب و فشار بر مردم را فزونتر می کنید درست است که بر خورد با در امد های نجومی مدیران و غیره باید و باید بر خورد شود اما ایا موضوع سلامت مردم باید فرامو.ش شود نمی دانید حدود پنجاه هزار متخصص در کشور در ماه بالای پنجاه میلیون تومان در امد دارند در حالیکه متوسط حقوق کار مندان در ماه حدود یک میلیون تومان است واقعا درد و رنج چند میلیون بیکار فارغ التحصیل دانشگاهی که فشار بر خانواده ها می اورد درک نمیشود این تعرفه های نجومی قانونی است بلی دولت شما قانونی کرده است و در هیچ کجای عالم این همه اختلاف طبقاتی وجود ندارد اگر فقط یک نمونه کشوری سراغ دارید که این همه اختلاف طبقاتی بین متخصص و سایر طبقات اجتماعی وجود دارد صریح بیان فرمایید لذا تا قانون تعرفه ها اصلاح نشود این موج دریافتی های نجومی بعد از یکی دو هفته می خوابد هیچ اثر گذاری نخواهد داشت مردم منتظر اصلاح قانونی است که توسط دولت شما در یافتی های نجومی برای متخصصان فراهم کرده و داد ملت در اورده و الان هم برای اصلاح ان لحظه شماری می کنند سلامت ملت تجارتخانه نیست جناب اقالی روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ....البته سایت ها و رسانه ها هم مسئولیت شرعی و اخلاقی دارند که این در دملت را با امار و ارقام و روشن بیان فرمایند و نگران از نظام پزشکی نباشند بدانند که خدایی هست و اه و ناله مردم از گرانی تعرفه ها را میبیند و مسئولیت دارند که این را صریح و روشن تا اصلاح تعرفه ها و نجات ملت پی گیر باشند خدا وندا انچه وظیفه شرعی و انسانی خود می بینم می نویسم امید که راه نجاتی برای اصلاح تعرفه و کاهش الام و درد و رنج ملت از گرانی تعرفه ها فراهم گردد انشالله (3808031) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۵۶:۰۰
آقای توکلی تفاقا بهترین کار رءیس جمهور ملزم کردن دیگر قوا در رعایت حقوق های ان چنانی است. حال چرا آقای توکلی میفرمایند مسموع نیست !چیست؟ خدا میداند! (3808036) (alef-13)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۰:۵۱:۵۰
گفته بصورت کلی درست نیست اما در اوضاع بحرانی فعلی چاره ای نیست (3808324) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۰۷:۲۰
وقتی مسئول آنها کاری عملی نمیکند باید رئیس جمهور به میدان بیاد. (3808716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۶:۰۰
روحانی مچکریم (3808048) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۶:۰۷
احسنت (3808049) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۷:۳۷
با سلام و احترام
در ارتباط سخنان جناب آقای توکلی رییس سازمان مردم نهاد شفافیت و عدالت شایان توجه است :.... با کسب اجازه از جناب آقای توکلی "" سلامت اداری بیش از آنکه در استقبال از بیانیه رییس محترم جمهوری باشد """ که حتما این چنین است ، بیشتر در اجرای رهنمود ها – تذکرات و دستورات امروز مقام معظم رهبری در نماز عید سعید فطر و نتیجه این نوشتار می باشد..........چنانچه آغاز سخن را با جمله ای از مقام معظم رهبری آغاز کنیم با رض معذرت ، سنگین بودن وظایف دولتمردان خادم کشورمان شاید در مباحث ذکر شده در این نوشتار بهتر درک شود ...... چون این مراسم نماز عید فطر امروز از جهتی با دیگر مراسم های اقامه نماز تفاوت داشت ؟؟؟..............
مقام معظم رهبری درمراسم نماز عید فطر : ........ ما مسئولان باید به دلهای نورانی این مردم مؤمن غبطه بخوریم و البته خدا را شکرگزار باشیم اما از طرف دیگر باید بدانیم که در قبال مردم مؤمن کشور چه مسئولیت سنگینی داریم...........
1- جناب عالی فرمودید : .....الزام همه مدیران و مسوولان قوای سه گانه به شفاف سازی "" تصمیمات "" و "" حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشکری """
با کسب اجازه ، افکار عمومی سوالی که در ذهن دارند این است : مقامات نظامی ( سپاه و ارتش ) و سران قوای دیگر و کلیه مقامات دیگر آیا بطور داوطلبانه حاضرند بعد از 38 سال اقتدا به مقام معظم رهبری و روش ایشان در این خصوص نمایند ؟؟ ( چون چند روز پیش خبری منتشر بود که هزینه زندگی رهبر انقلاب از چه طریقی تأمین می‌شود؟ ...........)

2- با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در نماز عید فطر امروز ، اگر بپذیریم ، بیشترین توجه - اشاره و تاکید سخنان رهبری معظم، مقامات و مسوولان هستند پس چرا مردم در ظاهر "" ولی نعمت هستند "" ... اما در عمل "" مقامات و مسوولان محترم "" ولی نعمت هستند و آنها بیشتر از مردم از ولی نعمت بودن ، بهره معنوی و مادی برده اند ؟؟ """
3- جناب عالی فرمودید : """ هر گونه افزایش دریافتی جز با تصویب شورای حقوق و دستمزد ممنوع است.""".........مردم و بدنه اصلی جامعه به عنوان یک اصل این رویه ( تعیین نمودن دستمزد ) را به عنوان یک قانون نزد خودشان پذیرفتند و نهادینه کردند ...اما چنانچه سوال کنند """ چرا تصمیم گیرندگان در شورای حقوق و دستمزد به اتفاق در همه دولت های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین بهره مادی را از آن خودشان کرده اند ؟؟؟.........یعنی آیا می توانند این ادعا را مطرح نمایند که چگونه اعضای شورای حقوق و دستمزد خودشان تصمیم به تعیین حداقل و حداکثر دستمزد می گیرند اما مردم و مخصوصا کارکنان کمترین بهره را می برند ؟؟..... جسارتا برای فهم بهتر موضوع و جلوگیری از سوءتفاهم به نظر اینجانب جند مدیر را می توانیم معرفی کنیم که هم در دوران اشتغال از حقوق پایین تری برخوردار بودند و هم در دوران بازنشستگی این وضعیت را داشتند ؟؟ جواب مشخص است ؟؟ خیلی کم این نوع مدیران وجود دارند ...........اغلب مدیران و مقامات محترم، هم در زمان اشتغال بیشترین حقوق و امکانات را داشتند و هم در دوره بازنشستگی اینگونه بوده است ........
4- سوال دیگر این است از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مقامات و مجلس شورای اسلامی آمار بدهند که چند مورد را سراغ دارند که تصمیم های اتخاذ شده در شورای حقوق و دستمزد مورد انتقاد مقامات سطوح بالاتر از خودشان قرار گرفته است ؟؟ به عبارت دیگر تصمیم های شورای حقوق و دستمزد برای اصلاح ، دوباره به شورا برگردانده شده است ؟؟........نتیجه : .. به نظر اینجانب به عنوان یک شهروند مسلمان می گویم در زندگی شخصی خودم و همه مقامات و مسوولان محترم این درس ها را به صورت واضح احساس کردیم .............
الف ) این اقامه نماز فطر امروز از جهتی با دیگر اقامه نماز تفاوت داشت چون مقام معظم رهبری امروز با جامعه کنونی اسلامی ، هم اتمام حجت کردند و هم با اشک هایشان در هنگام نماز به خداوند متعال استغاثه کردند : ""این بنده تو آنچیزی که تو راضی به آن بودی را گفتم .... انجام وظیفه کردم ......و اتمام حجت کردم ............"".
ب ) .......کاهش اعتماد مردم به نظام را فاجعه است ..............
ج ) هنگامی که در جامعه، «اشرافی‌گری، اسراف و تجمل»، ترویج می‌شود، نتیجه آن بروز پدیده‌های زشتی همچون دریافتهای نامشروع است.........
د ) افرادی که دریافتهای نامشروع داشته‌اند در مقایسه با مدیران پاک‌دست نظام، اندک هستند اما همین اندک نیز، مضرّ و عیب است و باید برطرف شود.............
ه ) چنین برداشت های نامشروعی از بیت المال، گناه و خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است، افزودند: در این موضوع، در گذشته، قطعاً کوتاهی ها و غفلتهایی شده است که باید جبران شود....................با تشکر – گار س چی (3808050) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۰۶:۱۶
خیلی زیاد می نویسی، اسمت هم عجیب غریبه،از این گذشته ، آقای روحانی باید اقدام فوری و قاطع انجام بدهد که در سه کلمه خلاصه می شود عزل این خائنین بی لیاقت، پس گرفتن پول ها، سپردن آنها به قوه قضائیه برای اعمال مجازات خیانت، هم دستور رهبری اقدام سریع و فوری بدون تلف کردن وقت است و هم مطالبه عمومی مردم،. بنابراین این پا و آن پا کردن آقایر روحانی هیچ توجیهی ندارد و اظهار ایشان که برخورد با این مدیران زمان براست، به هیچ وجه قابل قبول نیست. اگر قصد برخورد جدی داشته باشند اصلا زمان بر نیست عزل همه اینهاو معرفی آنها به قوه قضاییه بیش از یک روز زمان نمی برد، حساب های بانکی اینها برای عودت پول ها هم که در اختیار دولت است. (3808715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۷:۵۶
امام راحل همیشه خودش را خدمتگذار این مردم میدانست و به آن افتخار میکرد و همیشه نیز نسبت به مردم مستضعف اظهار لطف داشت ولی اکنون به جایی رسیدیم که متأسفانه عده ای خود را مالک فرض میکنند و مردم را هیچ چیز حساب نمیکنند . به نظر من هر مدیری قبل از انتصاب به پست مدیریتش باید تمام اموال و دارایی های خود را مکتوب به قوه قضاییه اعلام و در پایان پست مدیریتش هم کلیه اموالش بررسی شود همچنین اگر کسی واقعا دغدغه خدمت به این مملکت و مردم را دارد بایستی بدون چشم داشت و با دریافت حداقل حقوق و یا حتی بدون دریافت حقوق برای این مردم کار و خدمت کند به این فرد خدمتگذار واقعی میگن . نه اینکه فرد صرفا برای راتت و پر کردن جیب و حسابش دنبال خدمت به مردم است . واقعا مجلس بیاد این کار را بکنه و گرفتن حقوق برای مدیران رو ممنوع و یا با حداقل حقوقی که به کارگر میدن به مدیر هم بدن ببینید که اکثر پستهای مدیریتی این کشور خالی خواهد شد! (3808051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۸:۰۳
زماني درست مي شود كه كارانه هاي پزشكان كه توسط شخص وزير افزايش صد ميليون توماني داشته است كاهش يابد. (3808052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۰۸:۰۹
بزرگترین عیدی برکناری حسین فریدون برادر ایشون هستش... (3808053) (alef-13)
 
کلاه قرمز
France
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۲۲:۳۳
آقای رئیس جمهور خیلی خوب حرف میزنند ولی خیلی بد عمل میکنند. (3808067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۰۱:۲۶
من چشم آب نمیخوره به شفاف سازی مالی .
حقوق 19/5 میلیونی بعضیا و حقوق تا سقف 3 میلیون تومانی اکثریت ، شفاف سازی است ؟!!!! (3808107) (alef-13)
 
نمکدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۰۹:۲۴
شما شفاف سازی را با عدالت اجتماعی اشتباه گرفتی! (3808720) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۰۸:۰۸
قوه مجریه مسئول اجرای قانون اساسی است و از انجایی که درامد و مخارج سایر قوا نیز توسط دولت در بودجه سالانه تامین میگردد تعیین تکلیف در حوزه پرداخت حقوق و مسایل مالی (اآن هم با تاکید رهبر معظم انقلاب) منطقا نباید دخالت در قوای دیگه محسوب بشه. (3808110) (alef-13)
 
کابلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۰۹:۴۰
بعضیا 20 میلیون بگیرن و بعضیا 2 میلیون .
خوب همه چی درست شد !
فریدون هم راست راست بچرخه و درباره هیچ چیز تحقیق نشه (3808111) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۴۰:۲۷
بعضی ها هم سیصد تا شصد هزارتومان (3808394) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۱۱:۳۶
اقا شما اینهارو میفرمایید ولی همین پریروز به کارمندان شاغل وبازنشستگان بانک عیدی عید فطر دادند به هر کدتم مبلغی بیش از دویست هزار تومان ایا این تبعیض نییت,اگر نیست برای هیچ کس نباشه شما دارید تلاش میکنید پرداخت های خارج از قانون وعدالت پرداخت نشود بانکی ها بدون گوش شنوا کار خودشان را می کنند,پناه میبریم به خدا. (3808113) (alef-13)
 
محمذ رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۱۲:۱۶
قانون گفته حداکثر حقوق مدیرا باید 9 برابر حاقل حقوق باشه یعنی حداکثر 7 میلیون .
اونموقع حضرات دارن درباره پرداخت 19 میلیونی مدیرا صحبت میکنند !
پس چی قراره اصلاح شه ؟
هممون سر کاریم . (3808115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۱۹:۱۲
یه عده با یقه سفید روزی 650 هزار تومن حقوق بگیرند و یک عده روزی 66 هزار تومن .
به عدالت نزدیک شدیم !
دیگه خیالمان راحت شد که همه چی آرومه من چه قد خوشبختم ! (3808120) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۲۱:۳۴
وقتی این مسائل در دولت بوده مطمئنا در نهادهای دیگری که نظارت خیلی کمتری روی آنها هست مشکلات بیشتری هست. (3808121) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۳۵:۰۱
بایستی حقوق و پرداختیهای کارمندان شرکت نفت و گاز و پتروشیمی اصلاح بشود مگر نفت و گاز و .... بیت المال نیست مگر این منابع متعلق به همه مردم نیست چرا باید کارمندان این وزارتخانه از این منابع بیشتر بهره مند بشن و دیگر مردم نه. برخی مردم به نان شب محتاجند و زجر میکشند آن وقت به نفتیها علاوه بر حقوق بالا، نفت کارت، بن لباس و پاداش و هزار کوفت زهرمار دیگه میدن. حقوقهای آنچنانی و این مزایای بالای به کارکنان این صنعت باید اصلاح شود این عدالت نیست و ظلم به همه مردم است. یکبار دیگر بایستی صنعت نفت را ملی کرد.... (3808125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۴۶:۱۴
ما توی ایران از حقوق اوباما خبر داریم ولی از حقوق مسئولان کشور خود ، نه !
به فیش آقایون که میرسه میشه محدودیت محرمانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3808135) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۵۹:۰۴
امیدوارم کارمندان الف این نوشته رو زود منتشر کنن تا توسط دیگران زودتر دیده بشه نه وقتی که بحث درباره این موضوع تموم شده

آقای توکلی. با فرض اینکه واقعا هدف شما از مبارزه با فساد یک هدف واقعیه نه یک موضوع برای مسائل جناحی و سیاسی چند تا موضوع رو براتون مینوسم امیدوارم بخوانید.

1- برای مبارزه با فساد علاوه بر مجازات مفسدان باید بیشتر به ریشه ها پرداخت در حالیکه معمولا در گذشته همیشه به فسادهای رخ داده پرداخته شده تا ریشه های فساد و به خاطر همین مبارزه با فساد خیلی وقتها تبدیل به بازیهای سیاسی برای قدرت گرفتن یک عده بجای دیگران شده بدون اینکه واقعا فساد کمتر بشه.

2- بخش مهمی از ریشه فساد از خود فرهنگ مردم و رفتار اونها نشات میگیره. مثل دروغ، فریبکاری، دورویی و یا فسادی که در بین اقشار مختلف مردم هست. چنین چیزی در عمل ممکن نیست که حکومت خیلی سالمتر از مردم باشه چون بالاخره در سطوح مختلف باید مدیران و افرادی از خود مردم زمام کارها رو بدست بگیرن.

3- یکی از مهمترین ریشه های فساد ساختارها و قوانین و مقررات نامناسبه. مثلا شفاف نبودن قانون بی ضابطه بودن که در مورد حقوقهای بالای مدیران دیدیم. یک مساله دیگه دولتی بودن اقتصاد ایرانه که خودبخود علاوه بر کاهش بهره وری و کارایی باعث گسترش فساد هم میشه. هیچوقت نمیشه با اقتصاد دولتی سلامت خیلی بالایی داشت. دلایل این موضوع مفصله ولی مهمترینش اینه که در بخش خصوصی چون ضرر و زیان شرکت یا موسسه خصوصی مستقیما در جیب مالکان حس میشه، فسادها خیلی زود کشف میشن و حساسیت مالکان باعث میشه بدون وجود مقرارت دست و پاگیر امکان فساد کمتر باشه. مخصوصا در شرایط رقابتی همیشه شرکتها میتونن خودشون رو بادیگران مقایسه کنن و یا شفافیت موسسه در قبال مالکان باعث جلوگیری از فساد میشه در حالیکه در مورد حکومت چون مالک اصلی مردم هستن و به دلایل مختلف از جمله مسائل امنیتی امکان شفافیت کامل وجود نداره، همیشه امکان فساد در بخش دولتی بیشتره.

4- همونطور که بیماری و جرم و جنایت ریشه کن شدنی نیست، فساد هم هیچوقت ریشه کن شدنی نیست. در واقع بزرگترین نقص صحبتهای آقای روحانی در این مورد همین موضوعه که صحبت از ریشه کنی فساد کرده. یعنی ما باید واقعیت رو بپذیریم که میتونیم فساد رو کاهش بدیم نه از بین ببریم وگرنه با انتظارات غیرواقعی به بیراهه میریم. همین موضوع ممکنه باعث بشه که مدیرانی رو به خاطر اشتباهات نه چندان بزرگ برکنار کنیم و در عوض افراد فاسدتری جای اونها رو بگیرن چون فکر میکنیم فساد رو میشه ریشه کن کرد و هرکسی با هر فساد کمی باید زود برکنار بشه درحالیکه افراد خیلی سالم زیادی وجود ندارن که بتونن مدیریت کارها رو هم برعهده بگیرن. در واقع ما باید توقعمون از سلامت اقتصادی رو معقول کنیم تا بتونیم به تدریج فساد رو کم کنیم وگرنه فقط گرفتار بازیهای سیاسی میشیم و حتی ممکنه فساد بیشتر هم بشه مثل دوران آقای احمدی نژاد که یکی از اصلی ترین شعاری ایشون مبارزه با فساد بود و یک سری به خاطر مبارزه با فساد از ایشون طرفداری کردن ولی فساد در دوران ایشون خیلی بیشتر شد.

5- با اینکه سیاسی شدن مبارزه با فساد واقعا مضره ولی حساسیت مردم در مورد فساد چیز خوبیه و البته به شرط اینکه در مورد فسادهای خودشون هم حساس باشن. وقتی یک آبدارچی در جایی که میتونه ده هزار تومن دزدی میکنه یک مدیر کلان هم در جایی که میتونه صد میلیون دزدی میکنه!

6- در عین حال که حقوقهای بالا برای مدیران دولتی نادرسته از اونطرف حقوقهای پایین هم زمینه ناکارآمدی و فساد رو ایجاد میکنه. مثلا به نظر من حقوق وزیر باید 10 تا 20 میلیون باشه و یا حقوق رییس جمهور مثلا 20 تا 30 میلیون. هم به خاطر اینکه حداقل امنیت مالی داشته باشن و بتونن راحت تر در مقابل دیگران و فساد بایستن و هم اینکه انگیزه فساد برای مدیران کمتر باشه. مدیر و یا نماینده مجلسی که خودش مشکلات مالی داره نه میتونه به خوبی مسائل کلان کشور بپردازه و نه میتونه خیلی در مقابل افراد قدرتمند بایسته چون حتی به نیازهای زندگی خودش محتاجه و یا ممکنه نگران آینده و از دست دادن درآمدش باشه و اینکه بخواد بعد از یک مدیریت بالا به نیازهای اولیه زندگیش محتاج باشه. (3808144) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۰:۵۹:۴۸
ماشالله حوصله (3808328) (alef-13)
 
شهسواری
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۲:۱۳:۴۱
با تشکر و امتنان از جناب اقای دکتر توکلی عزیز در انعکاس این موضوع بحث انگیز. اما اقای دکتر خواهشمندم در خصوص حقوق و دستمزد جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران درمانده و بیچاره تامین اجتماعی نیز مقاله ویاداشت بنویسید تا دولت به این معظل فقر این قشر تجدید نظر خاص اعمال کند با تشکر مجدد. (3808195) (alef-13)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۲:۵۱:۰۲
با تشکر از دلسوزی های آقای توکلی .
مساله فیش های حقوقی فقط مربوط به یه ارگان یا یک قوه ی خاص نیست تمام مسئولین باید پاسخگو باشند البته قوه ی مجریه بیشتر !! و همچنین ما فقط شاهد عزل متخلفین بودیم و خبری از محاکمه نبود جرم شون هم سو استفاده از سمت دستبرد به بیت المال و .... که کم جرمی نیست و خوشبختانه امروز رهبر بر مجازات انها تاکید کرد ان شاا... با وضع قوانین مناسب و به روز و برخورد شدید با دزدان بیت المال دیگه شاهد اینجور حوادث نباشیم (3808230) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۳:۲۸:۴۷
بودجه و حقوق وزارت بهداشت پدر مردم رو در اورده.وزیر مغرور بهداشت باید استعفا دهد و حقوقها به حالت اول برگردد (3808253) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۰:۰۸:۱۴
ایشان طبیب الدوله هستند صرفا" به واسطه آشنایی با دولتمردان و بدون کوچترین سابقه اجرایی و اداری به این سمت منصوب یا انتخاب شده اند ؟ الی ماش الله هم ثروتمند و ثروتشان هم تماما" از راه حلال کسب شده است ؟؟؟؟ (3809896) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۳:۴۶:۴۱
آقاي رئيس جمهور محترم تا چه زماني بدنبال راه حل مسالمت آميز هستيد. اموال عمومي تاراج شده و مي شود. (3808263) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۵:۲۰
لطفا لیست نسبتهای فامیلی و خانوادگی مدیران این دولت را منتشرکنید تا عیدانه مردم کاملتر شود، تشریف ببرید مثلا یک شرکت خودروسازی کوچک دولتی را بررسی بکنید تا عمق فاجعه را ببینید . (3808320) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۱:۴۲:۳۷
در بحث به وجود آمده بد نیست که به ریشه هم توجه کنیم. چه چیزی باعث به وجود آمدن فیش های حقوقی نجومی شد؟ بخشی از پاسخ این است: «عدم شفافیت در هزینه کرد از بیت المال». این شفافیت در نظام های اقتصادی غربی هست و دلیلش هم این است که آن جا بخش اعظم اقتصاد وابسته به مالیات مردم است و تک تک مردم ناظرند بر نوع هزینه کردن این بیت المال. همین باعث می شود که ساختارهای سیاسی مجبور باشند که شفاف باشند و تا جای ممکن به مردم بگویند که «پولهای شما کی، چگونه و کجا» هزینه می شود. اما این متاسفانه در کشور ما نیست. یک دلیلش این است که اقتصاد برآمده از فروش نفت است و خیلی از مردم اصلا نمی دانند که درآمدهای نفتی کشور چقدر هست. باید مردم را با حقوقشان آشنا کنیم و این یک وظیفه ای است که رسانه ها هم باید انجام دهند. باید مردم را با «حقوق و تکالیفشان» آشنا کنیم. شفاف به مردم بگوییم که این قدر درآمد نفت داریم. این قدر درآمد گاز داریم و غیره. و به مردم بگوییم که این درآمدها به شما هم تعلق دارد. من امیدوارم سایت الف قدمی در این راه بردارد. اگر به مردم بگوییم و یادآور شویم که شما در این جامعه حق و حقوقی دارید و در کنارش تکالیفی آنها بلند می شوند. مطالبه شفافیت می کنند و فساد کم میشود. (3808360) (alef-13)
 
Hungary
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۲:۳۷:۱۲
مشکل اینه که در مورد مخارج دولت به خاطر مسائل امنیتی امکان شفافیت کامل وجود نداره هرچند باید مخارج از اینی که فعلا هست شفافتر بشه. بنابراین مشکل اصلی اینه که اقتصاد ما به خاطر پول نفت دولتیه ولی در کشورهای غربی عمده اقتصاد به معنای واقعی در دست بخش خصوصی و مردمه. (3808868) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۱:۴۶:۴۴
با وجود این حرفها ما با عدل علی خیلی فاصله داریم. با آن چه که علی می گفت خیلی فاصله داریم. توصیه علی این بود که حاکمان و مسئولین زندگی اشان در سطح زندگی اقشار پایین جامعه باشه. متاسفانه این آرمانی نشدنی است. علی می توانست و بس. الان ما راضی شدیم که بگیم خواهشا مسئولین بیش از حد نخوان. چیکار میشه کرد. از ماست که برماست. (3808365) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۲۰:۲۰
آخر مگر يك پزشك چقدر نياز دارد كه بايد حقوق معاون وزير ٢٣٠ تومان باشد؟؟؟؟كجاش انصاف است؟؟؟؟يك پزشك جسم رو نجات ميدهد و يك معلم يا روحاني يك روح را نجات مي دهد. آقاي روحاني در رابطه با حسين فريدون منتظر اقدام شما هستيم. (3808386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۲:۳۷:۴۳
آقای دکتر توکلی عزیز با سلام و احترام به عنوان یک همکار دانشگاهی که مثل جنابعالی علاقه مند به استقرار شایسته سالاری در کشور هستم. پیشنهاد می کنم الف و سایر رسانه ها لیستی از اقوام آقای رئیس جمهور محترم و وزرا، روسای سازمانها و مدیران که صرفا" به واسطه فامیلی در پستهای کلیدی هستند منتشر نمایند تا هزینه سیاسی این نوع انتصابها بالا برود شاید این درد مزمن و فراگیر در کشور روزی درمان شود. اگر فراخوانی باشد اطلاعات زیادی در این خصوص از طریق کاربران الف قابل جمع آوری است البته این در همه دولتها اتفاق افتاده است و جنابعالی نیک می دانید. با اردات (3808391) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۵۶:۱۵
حال که آقای توکلی یک نهاد مردمی را دایر و ادعای تحقیق و بررسی در امور مرتبط را دارند تقاضا می نماید بررسی فرمایند فرزندان و بستگان چند درصد از مسئولین باصطلاح ضد استکباری در خارج از کشور در حال تحصیل و زندگی میباشند البته با حقوقهای اندک اولیای ضد استکباریشان؟ (3810530) (alef-13)
 
راشد
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۴:۳۵:۴۳
افرین و درود بر سایت الف . تنها رسانه ای که جزییات فساد و کج روی را منعکس میکند درود............ (3808434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۵:۴۹:۰۱
روحانی خدا خیرت بدهد (3808450) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۲:۱۸:۱۱
دکتر توکلی عزیز، چشم امید ملت به شماست. لطفا پیگیر کارانه های نجومی پزشکان هم باشید. خدا قوت. (3808847) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۲:۱۵
جناب آقای توکلی به عمل کار براید به سخنرانی وانتشار بیانیه نیست بعید است بااین شیوه برخوردبجایی برسیم هیچ شفافیتی در بیانیه رئیس جمهور نبود (3808873) (alef-13)
 
يدالله
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۳:۰۰:۰۵
آقاي توكلي لطفا به حقوق معلم ها هم ورود كنيد وبراي افزايش در آمد آموزش وپرورش راهكار ارائه بديد ضمناچرا تاراج منابع بين المال در دولت قبل ا پيگيري نمي كنيد ؟ چرا ماجراي دكل هاي نفتي رو پيگيري نمي كنيد؟ چرا ؟ چرا؟ چرا؟ (3808899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۳:۰۹:۰۵
آقای دکتر توکلی!
اشاره کردید به این‌که چرا رئیس‌جمهور برای قوای دیگر تعیین تکلیف می‌کند...
سئوالی از حضورتان دارم:
- چه کسی و یا چه کسانی و در چه زمانی مجلس شورای اسلامی را از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی کردند؟! چه دلیل منطقی، قانونی و شرعی برای این‌کار داشتند؟! شما در آن زمان چه مسئولیتی بر عهده داشتید؟! آیا فکر نمی‌کردید این کار خود باعث بخشی از فسادی بشود که اکنون از آن انتقاد می‌کنید؟!
- قانون اساسی می‌گوید رئیس‌جمهور پس از رهبری عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و در جای دیگر اشاره می‌کند که رئیس‌جمهور در قبال اجرای صحیح قانون اساسی مسئول است... رئیس جمهور با چه اختیارات و ساز و کاری بایستی به این مسئولیت سنگین خویش عمل کند؟!
- آقای دکتر توکلی! اصل استقلال قوا باید همیشه حفظ شود... نه این‌که در چنین مواردی بگویید رئیس‌جمهور حق تعیین تکلیف برای قوای دیگر ندارد ولی زمانی که رئیس قوه قضائیه به وزرای دولت مستقیماً دستور می‌دهد، ساکت باشید...
به آن امید که برداشت‌های جناحی از قانون اساسی و سایر قوانین و نیز فرمایشات رهبری بالاخره متوقف شود و امید که این نظر منتشر شود تا خوانندگان خود قضاوت کنند... (3808907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۴:۳۰:۲۵
یکی از مهم ترین ریشه های پرداخت های نجومی علاوه بر ضعف دستگاه های نظارتی و عدم شفافیت قوانین ، به وجود تبعیض و شکاف عظیم در پرداخت های دستگاه های مختلف برمی گردد. ملاحظه بفرمایید که پرداخت های نجومی افشا شده تا به امروز نوعا به دستگاه هایی برمی گردد که به طور عمومی از سطح پرداخت های بالایی برخوردار هستند. وقتی که در بانک ها ، بیمه ها ، شرکت های وابسته به نفت و گاز و ...مدیران ارشد از سطح حقوق نامتعارف و غیرعادلانه ای برخوردارند ، این موضوع به طور متناسب تا مدیران رده های میانی و پایین تر و حتی کارمندان عادی مجموعه نیز تسری می یابد.شما این نوع پرداخت های غیر متعارف را به هیچ وجه نمی توانید در آموزش و پرورش مشاهده کنید. هم چنان که دریافتی مدیران ارشد آموزش و پروش در حد یک دهم تا یک پنجم دستگاه های فوق الذکر است ، این نابرابری تا سطح مدیران میانی و پایین تر و کارمندان نیز تسری می یابد.
علاوه بر موضوع تبعیض در پرداختی های نقدی ، تبعیض دیگر به تسهیلات اعطایی به کارمندان و مدیران دستگاه های مختلف حکومتی بر می گردد. تسهیلاتی که یک کارمند بانک به شکل وام های مختلف کم بهره دریافت می کند ، به هیچ وجه در آموزش و پرورش وجود ندارد.
اگر دریافتی ها و مزایای فردی با مدرک مثلا دکتری را در آموزش عالی و آموزش و پرورش مقایسه فرمایید ، به عمق تبعیض نهادینه شده و شکل قانونی داده شده پی خواهید برد.
منظورم از این نوشتار به معنی یکسان شدن حقوق و دستمزد در دستگاه های مخلف نیست. بلکه تفاوت های موجود باید منطقی ، عادلانه و ضابطه مند باشد. اگر ساعات کاری در دستگاهی بیشتر از دیگری است ، باید به شکل دریافتی اضافه کاری به شکل قانونی و ضابطه مند جبران گردد. یا اگر در سازمانی سختی شرایط کار از بعد جسمی و روحی حاکم است ، این هم باید در قالب سختی شرایط کار ولی به صورت قاونی و ضابطه مند جبران شود.
پس تفاوت در شرایط کار می تواند به تفاوت در میزان پرداخت ها به شکل منطقی و عادلانه منتهی شود. ولی در شرایط برابر وجود چنین تفاوت هایی غیر منطقی و بی معنی است. مثلا چرا باید سازمانی کمک هزینه لباس یا سفر پرداخت نماید ولی فرد دیگری در دستگاه دیگر با همان شرایط به دلیل فقدان بودجه ی تخصیصی محروم شود. (3809015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۴:۴۸:۳۸
اقاي توكلى به اين سوال جواب دهيد:
حقوق مستشاران و بازرسان ارشد ديوان محاسبات و سازمان بازرسي چقدر است؟ (3809048) (alef-13)
 
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۶:۵۵:۴۱
لطفا در خصوص درامدهای کلان وکلای دادگستری نیز بنویسید این در حالی است که یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار در کشور داریم و کانون وکلا به خاطر منافع صنفی مانع اشتغالمان در شغل ازاد وکالت است (3809284) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۳۰:۵۲
اعضای کانون وکلا ادعا دارند که ریاست محترم جمهور حامی انهاست و آنها نمی گذارند تعداد وکیل در جامعه زیاد شود و به خاطر منافع صنفی حدود یکصد و بیست هزار حقوق خوانده بی کار در کشور داریم انشأالله ریاست محترم جمهور به عنوان عیدی به بی کاران رشته حقوق مانع جذب کم وکیل در شغل ازاد وکالت شود (3809421) (alef-13)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۲:۱۱:۵۳
بیانیه روحانی -- برازنده ایرانی (3810425) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۱:۲۹:۲۳
مهدی پازوکی درباره مشکل اصلی اقتصاد ایران در سال‌های اخیر به ایسنا توضیح داد: منشاء اغلب مشکلات افتصادی امروز تفکر غالب بر دولت نهم و دهم است، که بی‌انضباطی را بر اقتصاد ایران حاکم کرد.

وی ادامه داد: اگر شاخص‌های کلان اقتصادی را تا سال ۱۳۸۴ یعنی زمانی که هنوز نتایج عملکرد دولت نهم و دهم مشخص نبود بررسی کنید، متوجه می‌شوید که اقتصاد ایران در آن‌ سال‌ها به سمت امنیت اقتصادی و ثبات سوق پیدا می‌کرد ولی این روند متوقف شد، چون دولت نهم و دهم برنامه‌ای برای اداره کشور نداشت. دیدیم که بعد از هشت سال کشور را به جایی رساند که نرخ رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری منفی، تورم دو رقمی فزاینده شد و شاخص بیکاری نیز به شکل محسوسی بالا رفت.

این اقتصاد دان همچنین بیان کرد: دولت روحانی باید اکنون گزارشی از آنچه دولت نهم و دهم در هشت سال انجام داد، ارایه کند. ماجراهای مربوط به حقوق و دستمزد که امروز شاهد آن هستیم جزو اقدامات دولت نهم و دهم است. این دو دولت سیستم حقوق و دستمزدی را بر قرار کرد که می‌توان آن را یکی از ناعادلانه‌ترین و تبعیض‌آمیزترین سیستم‌های حقوق و دستمزد در دنیا دانست و به نظر من اگر دولت یازدهم در سه سال گذشته نتوانست وضعیت آن را ساماندهی کند به این دلیل بود که یک حزب و تشکیلات سیاسی را به عنوان پشتیبان خود نداشت. اکنون ضرورت وجود احزب سیاسی در کشور محسوس است. (3811921) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.