نظر منتشر شده
۱۰۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370766
رونمایی از هزاران میلیارد تومان اضافه پرداخت در وزارتخانه های احمدی نژاد و روحانی
بخش اقتصادی الف، 20 تیر 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴
دادستان دیوان محاسبات کشور از تشکیل ۱۲۳ پرونده به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال درباره پرداخت حقوق های غیرمتعارف غیرقانونی به مدیران دولتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فیاض شجاعی با اشاره به پیگیری پرونده حقوق های نجومی اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی افزایش غیرقانونی حقوق، مزایا و پرداخت های خلاف قانون را در دستگاه ها و سازمان های ذی‌ربط از سال ۹۰ تا ۹۴ به صورت پیوسته رصد و بررسی کرده است.

وی افزود: این افزایش غیرقانونی حقوق، مزایا در پرداخت های خلاف قانون در شرکت های تابعه و وابسته از سال ۹۰ تا ۹۴ بوده و این ۱۲۳ پرونده، شامل پرداخت های پرسنلی، پرداخت به مدیران و پرداخت در موارد فاقد مبنایی قانونی است.

دادستان دیوان محاسبات اضافه کرد: این پرداخت ها و پرونده های مربوط به آنها پس از ارسال به دادسرای دیوان محاسبات و تشکیل پرونده، به صدور دادخواست علیه مسئولان ذی مدخل در پرداخت و دریافت و محکومیت آنها به استرداد و اصلاح احکام کارگزینی منجر شده است.

شجاعی با برشمردن وزارتخانه ها و سازمان های مربوط، این احکام را به این شرح اعلام کرد؛

- وزارت نفت، حدود ۲۹ پرونده به مبلغ حدود ۸ هزار میلیارد ریال

- وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ها و سازمان های تابعه آن از جمله سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با ۳۸ پرونده به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال

- وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه با ۹ فقره پرونده به ارزش ۵۸ میلیارد ریال
- وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه با ۱۲ پرونده به ارزش هزار میلیارد ریال
- وزارت ارتباطات و فناوری و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به مبلغ حدود هزار میلیارد ریال
- وزارت نیرو و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به ارزش ۷۴۰ میلیارد ریال
- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۱۶ پرونده به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال
- بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های بیمه دولتی با ۷ پرونده به مبلغ ۳۶ میلیارد ریال.

نتایج تحقیقات دیوان محاسبات از وزارت بهداشت
دادستان دیوان محاسبات همچنین در خصوص آخرین اقدامات دیوان محاسبات در بررسی پرداخت‌های غیرقانونی در وزارت بهداشت گفت: پرداختی ها در وزارت بهداشت در دو بخش، با عنوان کارانه و پرداخت‌های ستادی است.

شجاعی افزود: با توجه به اینکه در این وزارتخانه بخشی از پرداخت‌ها تحت عنوان کارانه به پزشکان پرداخت می شود، باید گفت که این پرداخت‌ها دارای مبنای قانونی است.

وی اضافه کرد: ‌برای جلوگیری از پرداخت های غیرمتعارف باید برای اصلاح قانون در خصوص پرداخت کارانه به پزشکان، اقداماتی انجام گیرد.

شجاعی بخش دیگر پرداخت های وزارت بهداشت را پرداخت های ستادی عنوان کرد و اظهار داشت: در خصوص پرداخت های ستادی، در این وزارتخانه پرداختی های غیرمتعارفی مشاهده نشده و پرداخت‌ها متعارف و مانند سایر دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است.

دادستان دیوان محاسبات در ادامه گفت: دیوان محاسبات علاوه بر بحث برخورد با متخلفان، بحث پیشگیری را نیز در دستورکار قرار داده و در این راستا اقداماتی انجام داده است شامل :

- اعلام رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به تصویب نامه ۱۰۴۶۱۶/ت/۴۹۴۱ ه مورخ ۹۲/۵/۱۰ هیئت وزیران و نهایتا اجرای قانون مدیریت و خدمات کشوری در وزارت نیرو، شرکت ها و سازمان های وابسته و تابع استانی و ملی است که پس از گذشت ۵ سال از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ در راستای سیاست های پیشگیرانه اعلام شده است.

- اعلام مغایرت قانونی آیین نامه نظام‌های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت با ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مصوب سال ۹۱ به وزیر نفت

- اعلام تسریع در تهیه و ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری در بانک‌های دولتی به معاون اول رئیس جمهور طی نامه شماره ۱۰۰۰۰/۱۲۳ مورخ ۹۴/۹/۱

- اعلام افزایش غیرقانونی حقوق و مزایای مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیریت منابع آب و تولید نیروی برق حرارتی به وزیر نیرو طی نامه شماره /۹۷۶/۲۶۱۲۲/م/۲ مورخ ۹۵/۱/۹

- بخشنامه به تمام مدیران حسابرسی دیوان محاسبات به منظور کنترل و نظارت بر حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی طی نامه ۵۰۰۰۰/۱۶۳ مورخ ۹۴/۸/۲۶

- اعلام غیرقانونی بودن محاسبه فوق العاده خاص به عنوان فوق العاده مستمر در پرداخت هایی نظیر اضافه کار و غیره طی نامه شماره ۵۱۴۰۰/۱۰۵۷ مورخ ۹۳/۱۲/۶ به بانک های دولتی و نامه شماره /۷۱۹۸/م مورخ ۹۴/۸/۴ به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

شجاعی اظهار داشت: این موارد اقداماتی است که دیوان محاسبات قبل از رسانه ای شدن پرداخت های غیرقانونی و غیرمتعارف انجام داده و به صدور دادخواست و محکومیت منجر شده است.

وی افزود: بعد از رسانه ای شدن این دریافتی ها نیز اقداماتی در مورد تخلفات شرکت بیمه مرکزی ایران در مورد پرداخت های غیرقانونی به مدیران به مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تهیه و به دادسرا ارسال شده که در مدت کوتاهی تحقیقات کامل و به صدور دادخواست علیه دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان منجر شده است.

شجاعی گفت: اعلام موارد تخلف شرکت بیمه ایران در سال ۹۴، در خصوص پرداخت های غیرقانونی به مدیران مبلغی حدود ۷ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال بوده است که به دادسرای دیوان محاسبات ارسال شده است.

وی در ادامه تخلفات سال ۹۴ بانک توسعه صادرات ایران را نیز حدود یک میلیارد و ۷۹۸ میلیون ریال ارزیابی کرد که این تخلفات نیز در تاریخ ۹۵/۳/۱۸ به دادسرا واصل شده است.

شجاعی پرداخت های خارج از سقف مدیران شرکت نفت را نیز حدود ۵ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این ارزیابی ها در مورد اموال تملیکی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در خصوص پرداخت های غیرقانونی به مدیران و اعضای هیئت عالی نظارت جمعا ۱۵ میلیارد ریال ارزیابی و به دادسرا ارسال شده است.

دادستان دیوان محاسبات در ادامه افزود: دیوان محاسبات به عنوان چشم بیدار مجلس و ملت، همه تخلفات را رسیدگی و تا انتها پیگیری کرده و در نهایت به تحقیقات، صدور دادخواست، صدور رای و اجرای احکام منجر شده است.

وی افزود: دیوان محاسبات طی سیاست جلوگیری از رسانه ای شدن پرونده ها، کماکان به صورت محرمانه به همه تخلفات رسیدگی کرده، اما با توجه به سوال و شائبه ای که در خصوص عملکرد این نهاد نظارتی برای برخی از مسئولان و مردم پیش آمده است، باید گفت که این نهاد بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود، پیگیر تمام تخلفات خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+فیش های حقوقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۷:۰۸
ایوالله.بالاخره یه جوری این افتضاح انداختید گردن احمدی نژاد. (3814716) (alef-11)
 
جوادیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۲:۱۵
باید تحقیق و تفحص از نهادهای نظارتی بشود که بعد از این همه اعتراضات تازه از خواب بیدار شده است.این مرکز چقدر حقوق دریافت کرده اند و چه منفعتی برای مردم داشته اند؟
تعریف صحیح نهادهای نظارتی چیست؟ (3814840) (alef-11)
 
نکته سنج
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۸:۴۵
مصوبه پرداخت حقوق نجومی صندوق توسعه ملی توسط دولت آقای احمدی نژاد است. ایوالله باز هم شما کنایه بزن! (3814855) (alef-11)
 
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۱:۴۶
عزیزم درست بخون . گفته هم احمدی نژاد هم روحانی.
کلن جماعت شما خوب جو میدن همیشه. (3814869) (alef-3)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۴:۱۰
جناب دادستان!
نتیجه نهایی رو بگو.چند تا از این آدمها عزل شدند.چند نفر انفصال دایمی شدند.جریمه وضرر به بیت المل را دادند؟ (3814876) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۵:۲۹
در حقیقت این پرداخت ها در دوره آن "مرد" آغاز شد.

اینطوری برای خودش طرفدار جمع می کرد. (3814950) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۲۱:۴۳
عزیز من آن دولت این جوری هوادار جمع نمی کرد بلکه این دولت است که این جوری هوادار جمع می کند شما ببین اخبارت را از کجا به دست می اوری و رانت این سایتها و روزی نامه ها و کانالها را چه کسانی به آنان داده اند که الان شده اند مرجع خبری شما (3815679) (alef-13)
 
مشعود
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۵۷:۵۵
و در زمان این مرد تداوم داشت و مورد استقبال قرار گرفت. (3816246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۶:۳۳
انداختنی نیست امارش و پرونده هاش هست میکن مثلا اقای تیمور چقدر حقوق گرفتی در سال 90 مثلا میگه 1 میلیون میرن نگاه میکنن میبینن 200 میلیون بوده اعداد مربوط به حقوق و پولهای واریز شده در بانکها و سازمان و..چند جا ثبت میشه نمیشه کاریش کرد گزارش هم میگه از 90 شروع شده قابل پیش بینی هم بود (3814988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۴:۴۲
البته توضیح نداده که درصد پرداخت تو هر برهه از زمان چقدر بوده بعنوان مثال زمان احمدی نژاد چقدر اضافه پرداخت شده امروز چقدر
به نظر میرسه فقط باید اسم احمدی نژاد هر جور شده مطرح میشده
چون ممکنه سال 90 اضافه پرداختی ها چشمگیر نبوده باشه (البته شاید)
در کل این کلی گویی ها مستدل نیست (3815038) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۸:۵۰
من دولت روحانیو ترجیه می دم ولی نمی دونم چرا ماها تخلفات دولت مورد حمایتمونو رو می پذیریم ولی طرفداران معجزه هزاره سوم خط قرمز دارن (3815477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۳۱:۴۸
کل بخشنامه ها که مربوط به 92 به بعد هستند ! (3815702) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۷:۴۳:۵۱
شما که راست میگی ممکنه بفرمائی بالاخره این احمدی نژاد جونتون چه بلائی سر آن 800 میلیارد دلار آورده؟ (3815717) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۰:۱۲:۰۸
ببین عزیزم:
اگه برای یک نفر یک حق در نظر بگیرند او مایل نیست هیچگاه حقش کمتر شود به عبارت دیگر اگر به شخصی پاداش تعلق بگیرد حاضر نیست آن را نپذیرد.
حال بر اساس قوانینی که در قبل وضع شده مدیران بر اساس همان قوانین در یافتی داشتند پس احمدی نژاد هم در این قضیه مقصر است هم به دلیل مصوبات هم به دلیل پرداخت ها.
شاید بگویید ده سال پیش حقوق یک مدیر 20 میلیون تومان بود الان شده 80 میلیون تومان .بله حقوق بنده 10 سال پیش چهارصد هزار تومان بود که الان شده دو ملیون و چهارصد هزار تومان یعنی شش برابر (3816007) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۰۱:۵۹
زمان احمدی نژاد هم همه چی گردن اون بود.
قبل از احمدی نژادم همه چی گردن اونه.
و از این پس هر اتفاق بدی که میفته گردن احمدی نژاده.
لطفا دیگه به خودتون زحمت ندین. من همه چی رو گفتم. (3816252) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۹:۰۴
حالا دیدید که پزشکان قانونمندترین اقشار هستند. بعد از این همه غوغا سالاری مشخص شد دریافتی پزشکان همگی قانون مند بوده است. سیاهی به ذغال میماند. (3814718) (alef-11)
 
دوستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۸:۵۹
پزشکان محترم تکلیفشان را روشن کنند.کار این عزیزان تجاری و بازرگانی است یا خدماتی؟ با پول مردم و دولت درس خوانده اند و در بیمارستانهای دولت و تمام تجهیزاتی که پول مردم است خدمت می کنند و صد میلیونی از مردم طلبکارند.

تمامی گروههای خدماتی می توانند مثل پزشکان بهانه بیاورند.خدمات آب و فاضلاب می تواند بگوید اگه ما رسیدگی نکنیم پایه ها ساختمانها سست می شود و آوار می شود سر مردم پس ما هم حق داریم صد میلیونی کارانه بگیریم. نیروهای خدماتی شهرداری هم می توانند به گونه ای دیگر. (3814857) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۲:۱۰
با منطق شما می شه به طور کاملا قانونی به ما معلمان هم در فیش های قانونی بابت هر جلسه تدریس 100 هزار تومن بدن چون این مزنده واقعی هر جلسه تدریسه. اینطوری باید نه میلیون و ششصد هزار ماهانه برای تدریس بدن که می شه حقوق پایه. دو میلیون برای ایاب و ذهاب چون راهمون واقعا دوره. چهار میلیون کارانه هم برای کلاس داری و رفع اشکال. اگه اشتباه نکرده باشم باید ماهانه پانزده میلیون و ششصد هزار به ما بدن. تعطیلات رو هم هیچ حقوقی ندن مسئله ای نیست. البته این مبالغ برای دارندگان مدرک فوق لیسانس و دکترا باید چند برابر بشه. (3814905) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۲:۵۰
پزشکان چون توی وزارت بهداشت خودشان قانونگدار مجری وناظر هستند قوانین را طوری توی طرح تحول سلامت به نفع خود تغییر دادند که این شده نتیجه اش ایا این اسمش قانون منزی است (3814937) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۱:۵۹
نمی گم رقم های حیف ومیل شده کم است اما وقتی رقمها را به تومان تبدیل کنیم آنهم در بازه زمانی از دولت احمدی نژاد تا امسال یعنی حدود 11 سال آنقدرها هم که ادعا شده مفت خوریها نجومی نبوده ! یعنی به پای یک قلم از اختلاسهای بابک زنجانی هم نمی رسد !! (3814968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۲:۳۲
نگفتند غير قانوني بوده گفتن اولا قانونش درست نبوده ثانيا غير اخلاقي بوده
اصلا به يك سوال من پاسخ دهيد درامد زايي در علم پزشكي چه معنايي دارد كساني كه دم از اين حرف ميزنند بايد محاكمه و مجازات شوند! در تمام دنيا پول خرج ميكنند تا از بيماري پيشگيري كنند در ايران از پزشكان ميخواهند با بيماري تراشي و ازمايش و عكس و آنژيوگرافي و عمل هاي غير ضروري براي بيمارستان درامد زايي كنند! عجب كشور گل و بلبلي داريم !
ضمنا جديدا بازهم پارازيت اندازهاي محترم دوباره با توجه به كم شدن امار سرطان وارد گود شده و شروع كرده اند به انداختن پارازيتهاي شديد. بنده از طرف پزشكان محترم و دلالهاي محترم دارو از نهادهاي مربوطه تشكر ميكنم! وزير بهداشت هم كه البته چون اينكار در راستاي درامد زايي براي پزشكان محترم و بيمارستانهاست كاملا سكوت كرده است. (3814972) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۳:۲۹
مشکل از قانونه وگرنه پرداخت های دویست میلیونی در ماه رو همه می دونند غیر منصفانه است شیوه درآمد زیاد در وزارت بهداشت به این صورته
محدود سازی تعداد وروردی های پزشکی در دانشگاه ها و جلولگیری از واردات پزشکان هندی، کوبایی و اروپایی>> وجود کمبود همیشگی در نیروی متخصص >> نا محدود سازی تعداد عمل ها و ویزیت ها به منظور تامین نیاز های درمانی کشور>> اجازه به هر پزشک تا ویزیت و تعداد عمل نا محدود در ماه داشته باشد >> پایین آمدن کیفیت خدمات سلامت، ویزیت های پنج دقیقه ای که دو دقیقه اش سلام و احوال پرسی و تشکر و خداحافظی است و جا ماندن گوشی پزشک حین عمل در شکم بیمار >> زنگ زدن و ویبره رفتن گوشی در شکم بیمار

به خدای علی قسم بنده بیش از یک ساله در فکر عصب کشی و پر کردن یک دندان هستم ولی پولش ندارم جه وضع مملکته من فارق التحصیل ارشد مهندسی دانشگاه تهران یک ماه حقوقم را باید برای یک ساعت کار یک دندان پزشک دهم خدا وکیلی این انصافه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3814978) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۸:۰۰
آره، در مورد پزشکان اشکال از قانونه!،
یعنی قانون اجازه پرداخت های ظالمانه و سوء استفاده از بیت المال را می دهد. (3814993) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۹:۴۸
نشان دهنده امپراتوری پزشکا هست حتی فساد رو هم قانون مند کردن (3815481) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۱:۳۱
اتفاقا مردم به کارانه اشاره دارند که مبنای قانونی دوستان براش درست کردن که همون باعث دریافتی های میلیاردی شده ضمنا این خبر هم خردادماه اومد:

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: تخمین زده می شود که مالیات پزشکان 700 میلیارد تومان در سال باشد اما اکنون این قشر 150 میلیارد تومان مالیات می پردازند.
یعنی هم دارید جیب مردم را خالی می کنید هم مالیات نمیدهید.
فرار به خلو نکنید (3815008) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۹:۵۰
البته اگر کارانه های نجومی رو فاکتور بگیریم، پرداختیهای مدیران بیمه و بانک ها هم قانونی بود، ولی با قانونی که خودشون تصویب کرده بودند، همانند همین قانون مسخره کارانه که وزارت بهداشت برای خودشون درست کردند (3815024) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۲۶:۴۵
البته یه بی قانونی هست!
با اجازه خودشون وزارتخونه مالیات به شکل چند برابر قبل ریختن حقوق خودش کسر میکنه!توضیح خاصی هم نمیده.
دوستان خبر ندارند کارانه مناطق محروم سالها پیش در مجلس تصویب شد همان زمان که برای بچه های منطقه محروم سهمیه قبولی تخصص تصویب شد. (3815091) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۱:۱۲
وقتی وزارت بهداشت که خودشان پزشک هستند و ذینفع در موضوع کارانه ها، برای خودشان قانوم تصویب می کنند که پرداخت کارانه بالا مشکای ندارد به نظر شما این بی قانونی و رانت نیست، خیلی خیلی جالیه یک عده که خود ذینفع در موضوعی هستند برای خودشان قانون کارانه های نجومی تصویب می کنند و سپی می گویند پدداختخا قانونی بوده و مشکلی ندارد (3815410) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۲۴:۳۳
به خاطر این است که عرضه پزشک به نسبت تقاضای ان کم است قانون شکنی وزیر بهداشت همانند فرمانده ارتشی است که باعث نابودی هزاران سرباز در یک فرماندهی غلط می باشد از محل یارانه های مردم به جای پر کردن جیب پزشکان زیاده خواه که سوء استفاده از کمبودشان شده است در طول این چند سال می توانستند هزاران پزشک عمومی بی کار را به متخصص تبدیل کتند ولی این کار را نکردند پس مسئولین وزارت بهداشت ظلم بزرگی در حق ملت ایران مرتکب شده اند که انشالله چه در این دنیا و چه در دنیای دیگر باید پاسخگوی پول یارانه ملت شریف ایران باشند (3815450) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۵۹:۱۲
این همان قانون تبعیض آمیز در طرح تحول است که باید به شرایط پیشین برگردد. سیاهی ذغال جناب پزشکان قانونمند، بر پیشانی تجارت پیشگانی مانده است که وارد شغل مقدس پزشکی شده اند.
وگرنه بخوانید شعر مرحوم پروین اعتصامی را:
من از بینوایی نیم روی زرد غم بینوایان رخم زرد کرد (3815630) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۱۰:۵۲
بدبخت من 26 ساله فوق لیسانس مملکت
که با خفت و خواری باید بشینم تو خونه
هر کسی هم بیاد یک متلک بندازه که سر کار نیستی و فلان و این چیزها (3814725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۲:۵۲
من با مدرك پزشکی عمومی بیکارم, میگن باید بری منطقه محروم, افسرده شده ایم, (3814873) (alef-3)
 
جواد از یزد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۸:۴۱
برو خوب چرا ناز میکنی یا صرقت نمیکنه حقوق ده میلیون تومان؟
من حاظرم دو میلونم بدن هر جای ایران برم با مدرک لیسانسم 4 ماه بیکارم بعد خدمت سربازیم (3815021) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۲:۰۲
لطفا اون مناطق محروم رو بده من برم ماهی 4 هم بیشتر نمیخوام خدایی (3815342) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۴:۳۰:۱۹
خوب برو قربون شکل ماهت. مگه مناطق محروم چه شونه. خدا داره بهت نگاه و لطف میکنه شما خودت گریزونی. داداش لیلی با شماست. چشم ها تو وا کن تا متوجه بشی. (3816449) (alef-13)
 
نصرتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۷:۱۲
همچین مدیرانی داریم که پول بیت المال را غارت کردند و برای جوانان ما تصمیم می گیرند ! (3814889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۹:۲۳
تو یکی مشکل از خودته که با فوق لیسانس نتونستی کار پیدا کنی. دنبال بهانه نگرد. (3814926) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۴:۰۲
با فوق لیسانس که کار پیدا نمیشه فدات
حداقل انصاف به خرج بده و بگو
مشکل از خودته که با 26 سال سن نتونستی کار پیدا کنی
گرچه من با همین جمله هم مشکل دارم (3815127) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۹:۴۰:۳۲
واسه کنکور بخون امتحان بده کتاباش هم بهت خواستی معرفی میکنم هفت سال بخون دو سال آخر یک شب درمیون کشیک شب بیداری بکش شما ماهی 6 بگیر همه راضی هستیم برات هم از ته قلب آرزوی موفقیت میکنم (3815913) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۲۴:۰۷
تو فوق ليسانس نداري فقط فکر ميکني که فوق ليسانس داري چون يه کاغذ پاره دستت دادن توهم برت داشته که فوق ليسانس داري وگرنه کسي که واقعا تخصص داشته باشه حالا تو هر رشته اي که هست يه روزم بيکار نميمونه . (3815081) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۲۷:۵۴
من شوهر خواهرم فوق لیسانس برقه تو یه شرکت کار پیدا کرده الانم ماهی سه تومن میگیره. (3815094) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۲:۱۸
من توی شرکتم نیرو های لیسانس و فوق لیسانس استخدام می کنم ولی تقریبا 90 درصد افرادی که میان چیز زیادی بیشتر از یه دیپلمه بلد نیستند و فقط دستمزد مورد انتظارشون بالاست (3815217) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۴:۲۸:۰۰
قربون شکل ماهت کی گفت بری فوق لیسانس بگیری. از همون اول میرفتی دنبال کسبی کاری فنی هنری الان هم برا خودت یه پا اوستا بودی با یه درآمد متناسب با سطح دانش و مهارتت. (3816448) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۱۱:۳۸
پس از اینکه فردی توسط پلیس به اتهام جیب‌بری بخصوص در مراکز پرتردد عمومی دستگیر می‌شود، عکس بدون پوشش متهم با مجوز قضایی، برای شناسایی مالباختگان اینگونه سرقت‌های خورده‌پا، رسانه‌ای می‌شود، درحالی که دریافتی‌های نجومی از بیت‌المال توسط برخی مدیران دولتی تنها به استعفای آنان بسنده می‌شود و دولت هم با پذیرفتن استعفای این افراد، آن را اقدامی مهم از سوی دولت در مبارزه با فساد مدیران جلوه می‌دهند! در این مدت از دولت تاکنون هیچ برنامه‌ مشخصی در اجرای امور کشور و رشد اقتصادی صورت نگرفته چه برسد به موضوع فیش‌های نجومی افشا شده. (3814726) (alef-11)
 
جواد
Japan
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۱۴:۳۶
«دیوان محاسبات به عنوان چشم بیدار مجلس و ملت، همه تخلفات را رسیدگی....»
چشم بیدار ملت!!!! (3814730) (alef-11)
 
نمکدون
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۰:۴۳
این چشم بیدار در این 4 سال فقط رصد کرده و اقداماتش را گذاشته بود برای بعد از افشاگری! (3814865) (alef-3)
 
عزتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۶:۱۷
مردم بیدار بودند و هستند. شماها بیدار شوید که فکر می کنید مردم خوابند. (3814884) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۷:۳۵
هیچ گزارشی از نهادها و ارگانهای خارج از دولت نیست (3814893) (alef-3)
 
راستگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۲۰:۱۹
انشااله نهاد های کنترلی با اطلاعا تی که دارند بشود سرمایه این مملکت را به یغما بردند به خزانه برگردد. وخیلی خوب است که این کار تا دیر نشده انجام گیرد و از این به بعد هم کنترلها بیشتر شود و اگر خلافی انجام شد ننشیند و صرفا پرونده سازی کنند چون همین افرا د هم در برابر خدا مسئول ومدیون مردم هستند . (3814741) (alef-11)
 
یکنفر از مردم
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۲:۱۵
باید دستگاههای نظارتی از تمام ابعاد ساماندهی مجدد شوند. (3814871) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۲۰:۴۶
نمیشه که پرداختهای نجومی به پزشکان رو با کارانه قانونی کرد و بقیه رو غیر قانونی
یک دکتر عمومی صفر کیلومتر مطابق طرح سلامت خانواده الان ۱۲میلیون حقوق می گیره (3814742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۸:۲۶
پزشک عمومی در منطقه محروم خاش, 3 میلیون دریافتی کل دارد, (3814854) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۴:۳۰
پزشکی انحصاری نیست و با رانت یا پارتی هم به دست نمی آید. شما هم از همین امروز شروع کنید برای کنکورهای متعدد و ماهی 15 شبانه روز کشیک به همراه روزی 10 ساعت حضور در بیمارستان در روزهای غیر کشیک و سپس 4 سال تبعید به نام طرح درآمدتان خوب میشود. هیچ پارتی و آشنایی هم نمی خواهد. بسم الله استارت را از همین امروز بزنید!!! (3814877) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۲:۲۸
پدر من پزشک عمومی با 30 سال سابقه ماهی 12 تومن در نمیاره! نمی دونم این اعداد رو ازکجا میارید! (3815029) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۱:۲۸
این توهم شماست.منم طرح عمومی بودم پارسال با ماهی دو میلیون و پانصد.
ماهی 12 تومن!پس چرا بیست هزار پزشک عمومی بیکاره؟؟
البته بعضی مناطق مثل خارک حقوقش به 5 تومن میرسه!ب24 ساعته بیتوته باشی! (3815103) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۲۱:۰۵
شروع پرداخت های نجومی باز هم از دولت مهرورز و عدالت گستر بوده، تا کی باید تاوان ریاست جمهوری احمدی نژاد را بدهیم؟! (3814744) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۱:۴۲
همه باید دست به دست هم بدیم تا این دولت اولین دولت 4 ساله ایران باشد. (3814868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۵:۲۸
محاکمه هم نمیشه (3814949) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۰:۲۵:۳۰
چرا به این راحتی دروغ می گویید ، یا معنای حقوق نجومی را نمی دانید. ماه است که آقای روحانی و جهانگیری و نوبخت و اصلاح طلبان تکرار می کنند که حقوق نجومی از زمان احمدی نژاد شروع شده، ولی خودشان هم می دانند دروغ می گویند ، چرا؟ برای اینکه حتی اگر یک مورد حقوق نجومی، در دولت احمدی نژاد کسی گرفته بود الان فیش و مبلغ دریافتی او را روزی صد بار تشان می دادند. (3816348) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۰:۲۸
پرداخت کارمزد نجومی به نمایندگان بیمه ایران
نمایندگان شرکت بیمه ایران ماهیانه کارمزد میلیادی دریافت می کنند و ارگان های نظارتی در خواب تشریف دارند آنوقت تسهیلات کارکنان را حذف می کنند.دریای کارمزد مفت که بخش دولتی در اختیار بخش خصوص یا همان شبکه فروش قرار می دهد را نمی بینند.بابت صدور بیمه ثالث که اجباری است بیمه ایران 10% به نمایندگانش کارمزد پرداخت می کند فرض کنید یک نماینده فقط 500 بیمه اجباری ثالث در ماه بزند و فرض کنید حق بیمه همه این ها مبلغ حداقل یک میلیون تومان باشد در اینصورت کارمزد این نماینده فقط بابت رشته ثالث 50 میلیون تومان می شود حال اینکه نماینده رشته های بیمه بدنه ، آتش سوزی ، عمر و حوادث ، مسئولیت با کارمزد 30% صادر می کند که کارمزد نماینده در ماه به بیش از یکصد میلیون تومان می رسد بعضی اوقات قراردادهای سنگین را مثل مخابرات ، وزارت نیرو ، قوه قضائیه ، و ... را شرکت های بیمه ایران با کد یک نماینده در هر استان یا هر شعبه صادر می کنند که پول مفت به حساب نماینده سرازیر می شود و بعد بایستی حق الزحمه مدیر مربوطه را پرداخت کند در اینصورت کارکزد نماینده در ماه بالغ بر یک الی پنج میلیارد تومان بصورت ماهیانه می شود که به یک نفر نماینده پرداخت می شود. (3814764) (alef-11)
 
امیراسد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۱:۴۴
البته و صد البته که سالهاست این پرداختها به طرق مختلف در حال انجام است. اما موضوع زمانی لو رفت که بر اساس دستور عملهای سازمان دوباره احیا شده برنامه بودجه در دولت یازدهم، تمامی پرداختها به کلیه مستخدمین سازمانهای دولتی و شبه دولتی میبایست در فیش حقوقی آنان درج گردد. (3814768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۳:۲۴
خب همينه كه همه خودشونو به اب واتيش ميزنند تا كارمندبشوند،پول مفت بدون زحمت! (3814773) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۸:۳۸
لابی پزشکان از آن چیزی که فکر می کنیم خیلی بیشتر است، پرداختیهای نجومی به پزشکان تماما قانونی اعلام شد، در صورتی که بیشترین رانت و فساد و پرداختی در موضوع پرداختها در وزارت بهداشت و در قالب کارانه می باشد، چرا برای پزشکان سقف پرداختی مشخص نمی کنند خدا می داند (3814782) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۰:۰۹
قانونی است چون ارزش کاری که انجام میدهند در هر روز به اندازه زندگی یک انسان است. خدا کنه هیچ وقت مجبور نشی معنی این حرف رو خودت با گوشت و پوستت حس کنی (3814962) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۹:۵۸
شما برای این فساد مدرک رو کند باکلی گویی وادعای بی مدرک نمی توان اظهار نظر کرد ! (3814998) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۹:۴۳
شجاعی افزود: با توجه به اینکه در این وزارتخانه بخشی از پرداخت‌ها تحت عنوان کارانه به پزشکان پرداخت می شود، باید گفت که این پرداخت‌ها دارای مبنای قانونی است.

وی اضافه کرد: ‌برای جلوگیری از پرداخت های غیرمتعارف باید برای اصلاح قانون در خصوص پرداخت کارانه به پزشکان، اقداماتی انجام گیرد. (3814784) (alef-11)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۹:۴۳
هر دم از این باغ بری می رسد!!! (3814785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۴:۵۶
وزارت صنعت و معدن و تجارت 36 هزار میلیارد.حالا میخوان حقوق مردم بد بخت رو اضافه کنن هزار تا بامبول در می ارن اخر سر حقوق میشه نهصد تومن.. (3814800) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۸:۱۲
یک سری هم به معاونت علمی و فناوری بزنید. خبرهای جالبی آنجا هم هست! (3814808) (alef-11)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۷:۴۳
بیاین با هم یه حساب کوچولو بکنیم :
رقم بالا به تومان میشود
5،900،000،000میلیارد تومان که اگر به 5 سال تقسیم کنیم میشود :
1،180،000،000میلیارد تومان که اگر تقسیم بکنیم به 80 میلیون نفر کل جمعیت ایران میشود:
14،750،000میلیون تومان که اگر به 12 ماه سال تقسیم کنیم میشود ماهانه تقریبا 1،220،000تومان برای 5سال

دیگر حرفی ندارم جز :

آن کارشناسی که حرف از تنبلی و تن پروری جوانان و فرارشان از مسئولیت پذیری وازدواج میزند لطفا کمی هم به یاد خداو قیامت باشد همین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3814827) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۰:۱۷
با سلام و احترام

جناب آقای فیاض شجاعی دادستان محترم دیوان محاسبات کشور با تشکر از جناب عالی و عرض عذرخواهی ، حایز اهمیت است ...

1- فرمودید : ....از تشکیل ۱۲۳ پرونده به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال درباره پرداخت حقوق های غیرمتعارف غیرقانونی به مدیران دولتی خبر داد....
2- فرمودید : .....اما با توجه به سوال و شائبه ای که در خصوص عملکرد این نهاد نظارتی برای برخی از مسئولان و مردم پیش آمده است، باید گفت که این نهاد بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود، پیگیر تمام تخلفات خواهد بود......

نتیجه :

الف ) چرا هم اکنون این مطالب را فرمودید ؟؟؟.....
ب ) لطفا اگر در گذشته این موارد فساد وزارتخانه ها را پیگیری کردید چرا رسانه ای نشده است ؟؟؟.....
ج ) شما در بند ( 2 ) این نوشتار فرمودید : """ این نهاد پیگیر همه تخلفات خواهد بود """..... فکر نمی کنید خیلی دیر اقدام می کنید ... یا دیر اقدام کرده اید ؟؟......
د ) لطفا جواب این موارد و سوالات را به افکار عمومی بدهید ..... چون اولین سوالی که مردم خوب کشورمان مطرح می کنند این است که چرا یک دفعه ای این همه فیش رو و آشکار شده است ؟؟........ صدهها سوال دیگر سرجای خودش کماکان باقی است ........

با تشکر - گار س چی (3814836) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۳:۵۲
وزارت نفت هم از نظر تعداد پرونده و هم مبلغ از وزارت صنعت پائین تره ولی نمی دونم چرا در رتبه یک ثبت شده و در اخبار روی آن مانور می دهند؟؟؟ (3814841) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۱:۰۴
شوخي ميكني يا جدي گفتي ؟؟؟!!! كاركنان عادي شركت نفت چندين برابر كاركنان وزارت صنايع و ادارات ديگر حقوق و پاداش كلان دريافت مي كنند ، تازه به جز مزايا و .....اونوقت شما ميگي چرا رو وزارت نفت مانور ميدين ؟؟؟!!!
در حال حاضر وزارت نفت بيشترين حقوق و پاداش رو در كشور به كاركنانش پرداخت ميكنه .
بنده كه در سازمان امورمالياتي شاغل هستم كاملا در جريانم و از نزديك شاهد هستم و به فيش هاي حقوق دسترسي دارم . (3815340) (alef-11)
 
نانوا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۹:۱۸
کارانه من نانوا چه می شود؟ کار منم ارزشمندو مهم است آخه می تونم پس از ... با دست نشسته خمیر را نان کنم . (3814859) (alef-3)
 
سعید روشن
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۷:۰۷
اقایان خواب بودن تا حالا نهادها ی نظارتی دیوان محاسبات حراست اداران سازمان بازرسی و ...شرم اوره بعد از افشا وبیداری لفکار عمومی اینگونه برخورد انفعالی وتلاش برای به بوروکراسی کوراداری سپردن واقعه !؟ (3814888) (alef-11)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۱۹:۳۶
برای پرداخت 250 هزار تومان افزایش حقوق یک کارمند آن هم بعد از 5 سال حرف و حدیث با بخشنامه پرداخت به کارمندان ستادی (یعنی مدیران دزد و بی لیاقت) به انجام می رسد ولی غارت اموال مردم توسط یک مشت دزد به اسم مدیر در وزارت بهداشت که خود را پزشک می نامند با مبلغ 1 ملیاردی به بالا نیاز به بررسی هم ندارد و جناب وزیر از این غارت بعنوان حق این موجودات نام می برد مرگ بر غارت گر (3814899) (alef-11)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۳:۰۵
چگونه کارانه 200 میلیونی در ماه یک بزشک قانونی است اما کارانه یا باداش 15 میلیونی در سال یک مدیر غیرقانونی است . !!! خیلی مسخره اس (3814938) (alef-11)
 
بیرقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۳۴:۳۰
چی شد که یک دعفه مسئولین به فکر افشا افتادند
شاید مردم خودشون داشتند متوجه می شدند ها پس نقش پلیس خوب رو بازی کنن خدا بین ما مسئولان قضاوت کند روزی که :
یفر المرء من اخیه " و امه و ابیه " و صحبته و بنیه (3814944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۳:۳۵
وقتی در یک شرکت وابسته به ایران خودرو دیزل مدیر اداری با مدرک دیپلم ماهیانه نزدیک 9,000,000 تومان حقوق می گیرد (البته بگذریم از درآمدهایش که از طریق رانت کسب می کند و اینکه کارمندان را اخراج می کند تا بستگان و دوستانش را در آنجا استخدام کند)، چه توقعی از سطوح بالاتر مدیریتی در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می رود؟ (3814979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۷:۱۷
همانطور که جناب پورمحمدی وزیر دادگستری گفتند :حقوق‌های نجومی فقط برای دولت نیست بلکه دایره آن وسیع‌تر از دولت است. بنابراین باید نظمی به این حوزه داده شود و مورد بررسی دقیق‌تری قرار بگیرد. (3814990) (alef-3)
 
عدالت
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۸:۱۰
سلام
اولاً

اي كاش دادستان محترم جناب آقاي فياض شجاعي مشخص كرده بود كه از 123پرونده چه تعداد پرونده مربوط به دوره دولت آقاي احمدي نژاد و جه تعداد پرونده مربوط به دوره دولت آقاي روحاني است
اين جور مطرخ كردند از سال 90 تا 94 به نظر مشكوك به نظر مي رسد تا مشخص نشود كداميك بيشتر تقصير دارند و اينگونه اطلاع رساني خلاف شفاف سازي است

ثانياً

به نظر من دادستان محترم ليستي از حقوق و دريافتي تمام مسئولان محترم كه در دولت آقاي احمدي نژاد و دولت آقاي روحاني اعلام نمايند تا مردم خودشان قضاوت كنند ( اين كار بهترين و ساده ترين كاري است كه براحتي مي توان انجام داد)
دولت تدبير و اميد سه سال تمام است تمام فسادي كه در اين مدت اتفاق افتاده به دولت قبل نسبت مي دهد
با اين پيشنهاد كه دادم اين مسئله پايان مي يابد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان

تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (3815020) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۳:۳۸
ادم یاد مسابقه بخور بخور آقای شهریاری میفته (3815125) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۰:۴۸
حقوق نجومی نظامیان ارشد، قوه قضائیه، دادگستری، و قوه مقننه نیز بررسی شود. حقوق های نجومی فقط مختص قوه مجریه نیست. و اگر عدالتی است باید آن ها نیز بررسی شود. والسلام (3815152) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۰۰:۳۷
آخرشم پرداختی پزشکا قانونی شد
هر کار کنین پزشکا حقشونه
200 میلیون برای یک ماه
خداییش کمه (3815182) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۰۲:۰۷
نمیشه ما تو اداره کارانه بگیریم؟
هر نامه ای که میزنیم اگه پولی گیر اداره اومد 30 درصد مال ما؟
هر اداره ای
شهرداری دادگستری مسکن و شهرسازی
کارانه بدن
30 درصد درآمد کارمند برگرده به خودش
عالیه
مثل علوم پزشکی (3815187) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۴:۱۹
لطفا این کار را به همه نهادهای قانونی کشور گسترش دهید. هر نهادی که بنحوی از بودجه و بیت المال استفاده می کند باید شفافیت عملکرد و پرداخت داشته باشد. لطفا به بهانه های امنیتی یا واژه های تکراری مثل سوء استفاده دشمن اینکار را به تاخیر نیندازید. تمام نهادهای فرهنگی غیردولتی، حوزه های علمیه، نهادهای نظامی و امنیتی، بنیادها، آستانهای مقدسه، ... همه و همه باید حسابرسی شوند (3815221) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۲۰:۰۸
واقعا متاسفم پرداخت پزشکان را قانونی می دانید در صورتیکه از محل این پرداختها می توانستید در طول این سه سال هزارها پزشک متخصص از محل این اعتبارات یارانه های مردم تربیت کنید تا با برابری عرضه با تقاضا درامد پزشکان متخصص زیاده خواه را تعدیل می کردید (3815435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۶:۲۸
امپراتوری پزشکان اون حدی است که حتی این پرداخت ها رو قانونی کردن ... مبارزه بیشتر در رابطه با وزارت بهداشت باید صورت بگیره ... که نیاز به مطالبه عمومی داره و الا هیچ تغییری ایجاد نمی شه (3815469) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۱:۲۱:۴۷
لطفا سرمایه های غارت شده را به بیت المال بر نگردانید دوباره دزدیده می شه ! برسونید به دست صاحبان حق یعنی مردم (3816110) (alef-13)
 
یزدانی خداشهری
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۲۲:۵۴
آقای شجاعی، مگه شما دادستان نیستید. مگه وظیفه ات داد ستاندن نیست. پس تا حالا کجا بودی اقای شجاعی(دادستان). منتظر بودی تا رسانه ها به شما خبر بدهند یا اجازه بدهند بعد بیای آمار تحویل مردم بدهید. این اماری را که ارائه کردید حاصل زحمات حسابرسان زحمتکش و خدوم دیوان محاسبات سراسر کشور است که الحق حقوقشان نوش جانشان باد. دقیقا اقدامات جنابعالی بعد از گزارشات حسابرسان نجیب دیوان محاسبات سراسر کشور چه بوده است. این هایی که گفتید صد در صد مربوط به یافته های حسابرسی حسابرسان است. لطفا شما چه کار کرده اید؟؟؟؟؟؟؟ حتما خبر دارید که بخش قابل توجهی از تحصیلکردگان کشور ما در رشته حسابداری تحصیل کرده و کاملا متوجه هستند که این گزارش شما، کپی پستی از زحمات حسابرسان است .....
واقعا که .... (3816290) (alef-11)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۳۳:۳۴
بازم میخواهند مشکلات رو بندازند گردن احمدی نژاد، همه میدونند دولت روحانی ضعیف عمل کرده و میخواهد برای سرپوش گذاشتن بر روی مشکلات دولت خودش پای احمدی نژاد رو باز بکنه تو همه جا!!!!
برجام فقط برای جمع کردن رای مردم بود... (3816304) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۵۲:۰۱
در این سه سال دیوان محاسبات کجا تشریف داشتند؟ (3816328) (alef-11)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۳:۱۸:۳۸
جرا فقط دولتی ها .پس سایرقوا و نهادهای دیگر چی (3816434) (alef-3)
 
Europe
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۳:۴۴:۳۶
متاسفانه این پرداخت های نجومی در دولت شیخ حسن اعتدال شدت بسیاری پیدا کرده است!!!!! این خوی اشرافی گری این دولت رو نشون ميده!
متاسفانه خزانه با ولخرجی دولت روحانی خالی شد رفت پی کارش.. به همین راحتی!!!!! بعد میگن احمدی نژاد خزانه رو خالی تحویل ما داده... خجالت خوب چیزیه اگه بعضیها بکشند و تو روز روشن دروغ تحویل مردم ندهند! (3816440) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۳:۵۴
آقا این دریافتی غیر متعارف کارمندان ارشد دیوان محاسبات رو هم افشا کنید تا مردم بدونن این سازمان هم مشکل اساسی داره. (3816634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۲:۴۷:۵۷
بخش اعظم مشکل در صنف اعضای هیات علمی در دانشگاهها می باشد. این صنف علاوه بر تدریس ساعات موظف ، دریافت حق الزحمه پایان نامه های ارشد و دکتری ، بعضا داشتن حق مدیریت ، تدریس در سایر دانشگاهها مانند آزاد ، علمی کاربردی و... عضویت در شوراها و دریافت حق جلسه .عضو هیات مدیره یا مدیر عاملی شرکتها ، مشاور در شرکتها و سازمانهای دولتی از جمله مرکز پژوهشها ، کمیسیونهای مجمع تشخیص مصلحت و..... ، گرفتن پروژه یا طرحهای ملی ، استانی با مبلغ بسیار بالا و.....وبطور کلی این صنف در ماه کمتر از بسیاری از مدیران با فیشهای حقوقی نجومی دریافت نمی کنند. واز همه مهمتر چون اعضای هیات دولت و نمایندگان مجلس از این صنف هستند به نوعی هوای یکدیگر را دارند. چرا دولت یا مجلس قانون یا مصوبه ای را تصیب نم کنند تا هریک از اعضای هیات علمی فقط در همان دانشگاه تدریس نماید و بخشی از این مشاغل ودرامدها را اجازه دهند تا جوانان تحصیلکرده داشته باشند. بقدری اش شور شده که در دولت فعلی حکم بسیاری از بازنشستگان برگرداننده شده ویا بعنوان حق التریس دعوت به کار شدند . ای ظلم به جوانان بیکار است. (3816892) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۴:۵۳:۱۹
ببخشید نقش دستگاههای نظارتی به کجا میره ؟باید مردم از گرسنگی بمیرندیا اینکه فقر و فحشا در جامعه زیاد شود همین جوری هم داره به مردم فشار میاد تا کی باید این همه نابسامانی را تحمل کرد .مگر خداوند توی سوره نسا ءنگفته است که دست دزد مرد یا زن را قطع بکنید پس چرا عملی نمی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3817093) (alef-11)
 
مرتضی
Italy
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۲۰:۴۷:۴۸
وزارت صنعت با سی و شش هزار میلیارد ریال (یعنی بیش از یک میلیارد دلار!!!) در جایگاه نخست قرار گرفت. با تشکر از وزیر محترم و معاونان ایشان که هر یک به تنهایی در بیش از بیست شرکت عضویت دارند. (3817621) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۸:۰۸:۲۰
چند روزی است که بحث فیشهای حقوقی نجومی بر سر زبانها آمده و به بحث داغ سیاسیون و غیر سیاسیون جامعه تبدیل شده است که در این بین یکی از وزارتخانه های درگیر، وزارت بهداشت می باشد. داستان فیشهای حقوقی و یا بهتر بگوییم کارانه های نجومی وزارت بهداشت زمانی شروع شد که یاران عده ای ثروتمند، قطع و جهت کمک به طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت داده شد. در این میان بخشی از این هزینه برای کم کردن هزینه های درمانی بیماران در بیمارستانها هزینه شد که بسیار امیدوار کننده و شایسته بود؛ اما زمانی این قصه، پر غصه شد که عده ای پزشک در وزارت بهداشت دور هم نشسته و قانونی تحت عنوان کتاب تعرفه گذاری سلامت تصویب کردند که کارانه های پزشکان تا 300 درصد رشد داشت و با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که پزشکان متخصص وزارت بهداشت و بیمارستانهای دولتی سراسر کشور علاوه بر دریافت حقوق ده تا پانزده میلیون تومانی، کارانه ای معادل 30-300 میلیون در ماه بازای هر نفر دریافت می کنند که در حکم کارگزینی لحاظ نمی شود و در توجیه آن اینطور بیان می کردند که پزشک درس خوانده است و باید تامین شود در پاسخ باید گفت مگر رتبه های برتر رشته های دیگر مانند مهندسین درس نخوانده اند و شما تافته جدابافته از جامعه هستید. توجیه دیگری که می کنند این است که پزشکان در مناطق محروم کار می کنند. در پاسخ باید گفت مگر دیگر اصناف در مناطق محروم کار نمی کنند و یا چرا کارانه پزشکان کل کشور افزایش یافته است و این افزایش در مراکز استانها نیز قابل توجه است و تنها خاص مناطق محروم نیست و کارانه یک پزشک متخصص در وزارت بهداشت یا در تهران حدود 50 تا 100 میلیون تومان است. بنابراین تمام این توجیهات بی معنا و قابل جواب دادن است و رجوع ما باید به قانون پرداخت حقوق کشوری باشد که در حال حاضر حداکثر دریافت حقوق و مزایا کمتر از بیست میلیون تومان است.
همچنین برخی از سیاسیون در صحبتهای خود اشاره می کنند که پرداختهای نجومی استثنا می باشد که این موضوع نیز صحیح نیست. در وزارت بهداشت و بیمارستانهای تابعه کشور بیش از ده هزار نفر پزشک متخصص کار می کنند که تمام آنها کارانه های نجومی دریافت می کنند. بنابراین این موضوع از حالت استثا در آمده است و کارانه های اکثریت آنها بیش از پنجاه میلیون تومان است. در بحث فیشهای حقوقی سایر ارگانها مانند وزارت اقتصاد شاید سوء استفاده از قانون یا بی قانونی انجام شده است ؛ اما در وزارت بهداشت بی قانونی انجام نشده است بلکه این قانون اشتباهی است که ذینفعان به نفع خود تصویب کرده اند و باید هر چه سریع تر اصلاح گردد. با توجه به مسائل گفته شده تنها راه حلی که برای خاتمه این بدعت خطرناک باید در نظر گرفته شود اصلاح قانون و حذف کتاب تعرفه گذاری سلامت و برگرداندن آن به قبل می باشد که کاری جهادی می طلبد و امید است مسئولین امر با برخورد جهادی و به دور از سیاسی کاری ، آخرت خود را به دنیای فانی نفروخته و سعی در اصلاح این امر کنند و اقدامی قاطع برای اصلاح این قانون بردارند. (3818242) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۱:۰۱:۲۵
به نظر من اول از همه باید پولی که بابت حقوق به ناظرین داده شده برگردونند تا بعد به حساب بقیه برسند و الا دزد که نمی تونه به حساب همکارش برسه (3818651) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۷:۲۲:۱۴
آن شنیدستی که در اقصای غور
بارسالاری بیفتاد از ستور
گفت چشم تنگ دنیا دوست را
یا قناعت پر کند یا خاک گور (3819879) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۰:۰۵:۵۸
فیش حقوقی آقای جهانگیری زمانی که مدیرعامل ذوب آهن بود چقدر بود؟ (3820487) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۱:۴۳:۱۲
فساد دولتی و اداری در کشور تا مغز رسوخ و رسوب کرده است امروز کشور فقط افراد مثل مرحوم خلخالی و شهید لاجوردی را میخواهد تا به حساب این خائنان به شکل انقلابی رسیدگی و مجازات کند. قوه قضاییه مکا بعداز شهید بهشتی دیگر درست نشد و افتاد دست آدمای محافظه کار و ترسو . همین آقای محسنی اژه ای یا فلاحیان وزیر اطلاعات اسبق اگر ریاست قوه قضاییه را بگیرد بسیار مناسب شرایط امروز کشور ماست. با خواهش والتماس و تشریفات اداری و سپس لابی گری و مشمول زمان شدن این مبارزه با فساد دردی را دوا نمیکند. کار هر بزی نیست خرمن کوبیدن، کاو نر میخواهد و مرد کهن. (3820591) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۵۴:۱۰
همسر من دکتر مکانیک است از امریکا دکتری گرفته اما در زمان جنگ بخاطر دفاع از ایران و اینکه ایران جنگ است خانواده ام در اهواز در میانه جنگ هستند و من امریکا حقوق خوب میگیرم وووو برگشت ایران و با سابقه 34 سال وقتی یک جوان تازه فارغ التحصیل میامد کنارش مینشست و انتظار حقوق برابر با همسرم داشت عصبانی میشد میگفت بابا من 34 سال در بیابانهای خوزستان جان کندم و تو توقع داری کنار من در اداره حقوق برابر بگیری من یعد از 30 سال این حقوق را میگیرم ان وقت تو انتظار داری روز اول بگویی طرف دکتر مکانیک است در شرکت نفت در بیابانها جان کنده پروژه ها را سرپرستی کرده و حالا شده مدیر پروژه من یک مهندس به صرف اینکه در فلان دانشگاه فارغ التحصیل شدم باید برابر بااو حقوق بگیرم تازه گرمم هم میشود از اتاق بیرون نمیروم خوب هر کسی حقوق خود را دارد و مزد خود را باید بگیرد (3821938) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.