توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436334
اگر برجام نبود صادرات نفت کشور صفر می‌شد
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت گفت: اگر برجام نبود امروز صادرات نفت به صفر رسیده بود و عملا امکان صادرات آن وجود نداشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۹
به گزارش فارس، امیرحسین زمانی‌نیا شامگاه سه‌شنبه در مراسم افتتاح نخستین موزه از طرح موزه‌های صنعت نفت کشور با عنوان «موزه بنزین خانه آبادان» اظهار کرد: صنعت نفت بیشترین بهره را از برجام برده است.

وی افزود: پس از برجام صنعت نفت در بخش‌های تولید، صادرات فرآورده‌های نفتی، تامین قطعات حساس تونست از زیر تحریم‌های ظالمانه خارج شود.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت گفت: اگر برجام نبود امروز صادرات نفت به صفر رسیده بود و عملا امکان صادرات نفت وجود نداشت.

وی مخالفت با برجام را سیاسی و نه کارشناسی توصیف و تصریح کرد: بعد از انتخابات سال آینده برخی از این انتقادها فروکش خواهد کرد.

زمانی‌نیا با بیان اینکه صنعت نفت تا دو سال آینده بسیاری از مشکلات کشور را برطرف خواهد کرد ادامه داد: تولید نفت کشور را باید با استفاده از نیرو و تخصص داخلی به 6 تا 7 میلیون بشکه در روز افرایش دهیم.

زمانی‌نیا از علاقه‌مندی شرکت‌های بزرگ خارجی برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید نفت خبر داد و اظهار داشت: تاکنون مذاکرات یک شرکت خارجی برای توسعه میدان 11 پارس جنوبی پیشرفت خوبی داشته است.
 
کلمات کلیدی : برجام+نفت+صادرات نفت+وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.