نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385381
وزیر نیرو: اگر برجام نبود، صادرات نفت به صفر می رسید
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۴
ایرنا به نقل از وزیر نیرو با بیان اینکه اگر برجام نبود، امروز صادرات نفت ایران به صفر می رسید، نوشت: صادرات نفت طی سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته است و این بیانگر تلاش های شبانه روزی دولت تدبیر و امید در اجرای برجام است

حمید چیت چیان قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه طی سخنرانی در اجتماع نمازگزاران، در تشریح دستاوردهای برجام اظهار کرد: صادرات اورانیوم غنی سازی شده به کشورهای اروپایی و آمریکا نشان دهنده توانایی دیپلماسی ایران و تغییر نگرش نسبت به جمهوری اسلامی ایران است و این نتیجه را مدیون تلاش های شبانه روزی همکاران در وزارت امور خارجه هستیم.

وی ثابت ماندن نسبی قیمت ارز را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم دانست و گفت: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر امید، قیمت ارز بیش از سه برابر افزایش یافت و این امر سبب شد تا بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با مشکلات جدی رو به رو شود که خوشبختانه سیاست گذاری های اقتصادی دولت یازدهم توانست نرخ ارز را ثابت نگه داشته و چرخ های اقتصادی کشور را به حرکت درآورد.

وزیر نیرو کاهش تورم ۴۵ درصدی به زیر ۱۰ درصد را از دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید در عرصه اقتصادی عنوان کرد.

وی همچنین با اعلام این که کشور در بحث تولید گندم به خودکفایی رسیده است، گفت: در سال ۹۲ شاهد واردات بیش از ۶ میلیون تن گندم به کشور بودیم که با سیاست گذاری های درست توانستیم در سال جاری ذخیره سازی قابل توجهی از گندم در انبارها انجام دهیم.

چیت چیان گفت: ارزش تولید محصولات پتروشیمی در کشور نیز در دوره خدمات دولت یازدهم پنج میلیارد دلار افزایش یافته است.

وزیر نیرو در رابطه با دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش وزارت نیرو اظهار کرد: احداث ۲۱ سد با ظرفیت ذخیره سازی بالغ بر چهار میلیارد معکب آب، مجهز ساختن ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی به آبیاری مدرن، اجرای ۱۲ طرح بزرگ آبرسانی، احداث ۶ تصفیه خانه بزرگ آب، بهره برداری از ۳۸ واحد نیروگاهی تولید برق و بهره مندی سه هزار ۸۰۰ روستا از نعمت آب آشامیدنی از جمله دستاوردهای دولت در حوزه وزارت نیرو بوده است.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال جاری، ۲ هزار و ۷۰۰ روستای دیگر از نعمت آب آشامیدنی لوله کشی شده برخوردار می شوند، افزود: تا پایان امسال، تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار کشور از نعمت برق بهره مند می شوند.

وزیر نیرو کاهش میزان تلفات برق از ۱۵ درصد به ۱۰.۲ درصد را نمود بارز عمل به اقتصاد مقاومتی در وزارت نیرو اعلام کرد.

وی با اشاره به وضعیت تثبیت شده دریاچه ارومیه گفت: متاسفانه طی ۲۰ سال گذشته تعداد باغات و اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه ۲ برابر افزایش یافته و از مرز ۵۰۰ هزار هکتار گذشته است و نمی توان به کشاورزان گفت که از کاشت محصولات کشاورزی خودداری کنند ولی باید با بهینه کردن نوع آبیاری و تغییر کشت، روند احیای دریاچه ارومیه را سرعت بخشید.

چیت چیان با اشاره به عزم دولت روحانی برای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: با سیاست گذاری های جدید دولت یازدهم امروز شاهد افزایش ۵۵ سانتیمتری آب دریاچه ارومیه هستیم.
وزیر نیرو در پایان از تمام نیروهای امنیتی و نظامی که در حفظ امنیت کشور نقش دارند، قدردانی کرد.
 
کلمات کلیدی : برجام+اقتصاد+صادرات نفت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۹:۳۲:۲۹
خوب نفت بیشتر ذخیره میشد واسه آیندگان.
مشکل اینه که شما درامد نفت را حس میکی نه مردم عادی!!! (3904808) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۲۱:۴۸:۵۴
حالا كه برجام هست وصادرات نفت هم به صفر نرسيده چراتغييري در وضعيت معيشت مردم نشده است چرا ريالي به حقوق بازنشستگان بيچاره اضافه نشده است چراركود همچنان پا بر جاست چرا بيكاري افزايش پيدا كرده وچرا كارگران شاغل درمعرض اخراج وبيكاري قرار گرفتند وسوالات فراوان ديگري كه از گذشته كه توليد نفت نزديك به صفر بوده تغييري ايجاد نشده (3904962) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۰۰:۴۴:۲۰
این را به این حضرات دلواپس بگویید که شبانه روز در حال کوبیدن برجام هستند (3905204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۰۰:۵۲:۳۸
آقای چیت چیان
خودشان را به خواب زده اند.
هر چه صدا کنید بیدار نمی شوند. (3905213) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.