توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503059
سفر نماینده آمریکا به وین برای گفت‌وگو با مقامات آژانس درباره ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
نماینده آمریکا در سازمان ملل قصد دارد با مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای گفت‌وگو کند.

به گزارش ایسنا، هیأت  آمریکا در سازمان ملل به پایگاه خبری المانیتور گفته‌اند که نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل قرار است روز چهارشنبه آینده در وین ، پایتخت اتریش با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کارشناسان پادمان ها در حوزه ایران دیدار و گفت‌وگو کند.

بنابر گزارش المانیتور، وی در این سفر قرار است درباره نگرانی‌های آمریکا درباره توافق هسته‌ای و گروه 1+5 که در ژوئیه 2015 حاصل شد، گفت‌وگو کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود روند اجرای تعهدات هسته‌ای ایران در این توافق‌ تائید و تاکید کرده است که ایران به طور کامل به توافق عمل می‌کند اما آمریکا تلاش می‌کند تا با متهم کردن ایران به نقض تعهداتش در توافق هسته‌ای ، این توافق را نابود کند.

نیکی هیلی روز سه شنبه گذشته پس از آن‌که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران در سخنانش در پارلمان تهدید کرد که اگر آمریکا به تحریم‌هایش را ادامه دهد،‌ تهران می‌تواند ظرف چند ساعت از توافق خارج شود، بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که ایران نباید اجازه پیدا کند که از توافق هسته‌ای برای گروکشی در دنیا استفاده کند و همزمان باید برای آزمایش های موشکی‌اش و - آن‌چه واشنگتن  - حمایت از تروریسم می‌خواند، مسئول دانسته شود.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در حالی قرار است به وین سفر کند که دولت ترامپ با یک سری ضرب الاجل ها برای تصمیم گیری درباره ادامه حفظ توافق هسته‌ای مواجه است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا باید در اواسط ماه اکتبر بار دیگر پایبندی ایران به توافق را تائید کند.

این سفر همچنین در آستانه برگزاری نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر انجام می‌شود که انتظار می رود رهبران جهان از این فرصت برای جلوگیری از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای استفاده کنند و از وی بخواهند که این کار را نکند.
 
کلمات کلیدی : وین؛ نماینده امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.