توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503624
تاسیس مرکز آمریکایی- عربی برای مبارزه با تروریسم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
ایسنا نوشت: یک مسئول عالی رتبه در کشورهای عربی اعلام کرد عربستان کار تاسیس مرکز ویژه مبارزه با حمایت مالی از تروریسم را که در نشست سران کشورهای عربی با آمریکا درباره آن توافق شد، آغاز کرده است.

 به نوشته روزنامه "الشرق الاوسط"، عربستان در راستای اجرای توافقنامه مشترک آمریکا و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس که مه گذشته در ریاض با حضور سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امضا شد، آغاز کرد.

روزنامه الشرق الاوسط نوشت انتظار می‌رود که نشست‌هایی میان مسئولان مرکز مبارزه با تروریسم و مسئولان دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس جهت بررسی گام‌های باقی مانده مربوط به این توافقنامه برگزار شود.

عبدالعزیز العویشق، معاون دبیرکل امور سیاسی و مذاکرات در دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت: این توافقنامه باید روال قانونی را در هر کشوری پشت سر بگذارد، به همین دلیل به نظر می‌رسد که برای اجرای این توافقنامه به شکل مطلوب زود است اما دبیرخانه شورا به اجرای موارد توافق شده در این پرونده ادامه می‌دهد.

در سومین نشست سران آمریکا و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس در ریاض که مه گذشته برگزار شد دوطرف درباره تشکیل مرکز مشترک مبارزه با حمایت مالی از تروریسم و کنترل گردش‌های پولی در خاورمیانه و آفریقای شمالی و تبادل اطلاعات مشترک در این زمینه توافق کردند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + مبارزه با تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.