توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509213
آمریکا: هر کشوری که با کره‌شمالی همکاری کند تحریم می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
وزیر خزانه داری آمریکا تهدید کرده است که واشنگتن آماده اعمال تحریم علیه هر کشوری است که با پیونگ یانگ همکاری و مبادله تجاری داشته باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: اگر شورای امنیت سازمان ملل تحریم های بیشتری را علیه کره شمالی به خاطر آزمایش های هسته ای وضع نکند، من دستوری را برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اماده کرده ام تا امضا کند و بر اساس آن تحریم هایی را علیه کشورهایی که با کره شمالی همکاری تجاری دارند، وضع خواهیم کرد.

وی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: من یک دستور اجرایی را آماده کرده ام. آماده هستم تا آن را در اختیار رئیس جمهور قرار دهم. این دستور به من اجازه خواهد داد تا مبادلات تجاری با کره شمالی را متوقف کنم و تحریم هایی را علیه هر کسی وضع کنم که با کره شمالی مبادله و همکاری تجاری دارد.

آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا تحریم های نفتی را علیه کره شمالی وضع کند، صادرات منسوجات را ممنوع کرده و اجازه استخدام نیروی کار کره شمالی در کشورهای دیگر را ندهد. آمریکا همچنین خواستار توقیف اموال و دارایی های رهبر کره شمالی و اعمال منوعیت سفر علیه وی شده است.

فشارهای آمریکا از زمان ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی افزایش یافته است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا،کره‌شمالی، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.