توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485043
امیرعبداللهیان: آمریکا اراده ای در مبارزه با تروریسم ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۲
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: آمریکا در مبارزه با تروریسم هیچ اراده ای از خود نشان نمی دهد و کشورهای منطقه را فریب می دهد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان بعدازظهر امروز -سه شنبه- در دیدار «آلفونسو زک به » سفیر مکزیک در تهران این مطلب را بیان کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ابتدای این دیدار با تبریک تسلیم استوارنامه سفیر جدید مکزیک و شروع به فعالیت رسمی و با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت : بسترهای فراوانی در عرصه های سیاسی و اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران و مکزیک وجود دارد که می توان از آن در راستای ارتقاء مراودات پارلمانی و سیاسی فیمابین بهره برد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات و بحرانهای موجود در منطقه خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین معضل در منطقه خاورمیانه تروریسم می باشد که حمایت برخی دولتها بویژه عربستان سعودی از آنها به وخامت اوضاع منطقه و رشد روزافزون این پدیده شوم منجر گشته است.

وی بر تداوم رایزنی و گفت و گوهای مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور تأکید کرد و افزود : جمهوری اسلامی ایران از توسعه همکاری های بین المللی دوکشور در اتحادیه بین المجالس جهانیIPU استقبال می کند.

امیرعبداللهیان همچنین آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای تقویت همکاری های دو جانبه و تبادل هیأت های پارلمانی در مجالس ایران و مکزیک را فرصتی برای افزایش همکاریها و ارتقا سطح مناسبات فیمابین دانست.

**سفیر جدید مکزیک اقدام تروریستی در تهران را محکوم کرد

«آلفونسو زک» سفیر جدید مکزیک در تهران در این دیدار با اشاره به روابط خوب و مثبت مکزیک و جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف سیاسی، بازرگانی و پارلمانی گفت: روابط خوب میان مجالس دو کشور می تواند به تسهیل و تسریع مراودات در عرصه های دیگر تأثیرات مثبتی بر جای بگذارد.

وی افزود:پارلمان مکزیک از هرگونه اقدامی در راستای توسعه مراودات با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند.

سفیر مکزیک در تهران با اشاره به بحرانهای موجود در دو منطقه خاورمیانه و آمریکای لاتین، تصریح کرد : گفت و گو و مذاکره میان گروه های سیاسی می تواند به حل معضلات منطقه ای و پایان دادن به درگیری ها خاتمه دهد.

سفیر جدید مکزیک در تهران با تسلیت شهادت جمعی از شهروندان و کارمندان مجلس شورای اسلامی، اقدام گروههای تروریستی در تهران را محکوم کرد.
 
کلمات کلیدی : امیرعبداللهیان + آمریکا + مبارزه با تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.