توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449625
هجمه تبلیغات دمنوش های لاغری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۲
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، از تبلیغات مکرر دمنوش های لاغری در رسانه ملی و فضای مجازی انتقاد کرد.

دکتر زهرا عبدالهی در خصوص تبلیغ محصولات لاغری در قالب دمنوش با برندهای مختلف به مهر گفت: افرادی که نماینده شرکت های تولید کننده این دمنوش ها هستند با حضور در برنامه های مختلف تلویزیونی با تبلیغات اغوا کننده و غیر علمی محصولات خود را با عنوان معجزه ای برای رهایی از لاغری تبلیغ می کنند.

وی با بیان اینکه چاقی در طول زمان و در اثر اضافه دریافت کالری و تجمع چربی در بدن ایجاد می شود، افزود: کاهش توده چربی بدن به روش درست و علمی، نیاز به زمان دارد و بتدریج اتفاق می افتد.

عبداللهی تاکید کرد: شاید این دمنوش ها یا در کل داروهایی که به عنوان لاغری تبلیغ و فروخته می شوند برای مدت کوتاهی  باعث کاهش وزن شوند اما باید دانست که نقش رعایت رژیم غذایی و افزایش تحرک بدنی برای کاهش وزن بسیار مهم است و به همین دلیل حتی در طرز مصرف این فراورده ها هم نوشته می شود همزمان با مصرف فراورده، رژیم غذایی خود را رعایت کنید و فعالیت بدنی منظم داشته باشید و در واقع همین رعایت رژیم غذایی و افزایش تحرک منجر به لاغری می شود و  مصرف قرص یا دمنوش به تنهایی نمیتواند معجزه کند.

وی در ادامه به هجوم تبلیغات گسترده این نوع محصولات در کانال های تلگرامی اشاره کرد و گفت: یکی از این دمنوش ها که طبق گفته سازمان غذاو دارو هیچ مجوزی ندارد با استفاده از چهره های مشهور کلیپ های تبلیغاتی مختلفی را تهیه کرده که از این طریق بتوانند مشتری جلب کند و این برخلاف اخلاق کاری و انسانی است.

عبداللهی خاطر نشان کرد: طی مکاتبه با روابط عمومی وزارت بهداشت خواستار  برخورد و جلوگیری از پخش این نوع تبلیغات شدیم که امیدواریم مسئولین امر اقدام موثری را انجام دهند.
 
کلمات کلیدی : دمنوش ، لاغری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.