توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500418
چگونه در طول شب وزن کم کنید؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۲
به نظر می‌رسد که کم کردن وزن کار شاقی باشد. اما روش‌های زیادی هست که می‌توانید پیش از خوابیدن آنها را انجام دهید و با این کار به طور چشمگیری وزنتان را کم کنید.

الو دکتر: به نظر می‌رسد که کم کردن وزن کار شاقی باشد. اما روش‌های زیادی هست که می‌توانید پیش از خوابیدن آنها را انجام دهید و با این کار به طور چشمگیری وزنتان را کم کنید. در اینجا به روش‌هایی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند هنگام خواب هم بتوانید وزن کم کنید.

۱.شیکِ پروتئین
وقتی مغز ما در حالت عادی به ما می‌گوید که خوردن قبل از خواب باعث افزایش حجم شکم می‌شود٬ تحقیقات جدید نشان می‌دهد که خوردن یک اسنک مختصر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. محققان دریافته‌اند افرادی که ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب٬ یک شیک پروتئین حاوی ۱۵۰ کالری می‌خورند٬ جریان متابولیسمشان سریع‌تر شده٬ فشار خونشان پائین آمده و عملکرد سوخت و سازشان بهتر خواهد بود.

۲.تاریک کردن اتاق خواب
حتما شنیده‌اید که استفاده از لوازم الکترونیکی یا تماس با انواع نورها در شب باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شود. اما حتی نور کم هم در شب می‌تواند باعث افزایش وزنتان شود. اگر در ناحیه‌ای پرنور و روشن زندگی می‌کنید٬ سعی کنید برای اتاقتان پرده‌های تیره انتخاب کنید٬ یا عادت تلویزیون دیدن را تعطیل کرده و حتی ساعت را هم به یک سمت دیگر بچرخانید تا نورش اذیتتان نکند.

۳.برنامه ریزی
برای روز بعدتان٬ یک ناهار سالم درست کنید. کوله‌ی باشگاهتان را ببندید و کنار در بگذارید. روی آینه‌ی توالت یک تکه کاغذ بچسبانید تا یادتان نرود که مراقبه یا یوگا انجام دهید. معمولا صبح‌ها به یاد آوردن بسیاری از چیزهای کوچک دشوار است. بنابراین تا جایی که می‌توانید شب‌ها این کارها را انجام دهید.

۴.تنظیم ساعت
زنانی که هر روز به طور مرتب و سر ساعت مشخصی بیدار می‌شوند نسبت به زنانی که در ساعات مختلفی بیدار می‌شوند٬ وزنشان کمتر خواهد شد. البته این مسئله صرفا بر روی وزن تأثیر نمی‌گذارد٬ اما تحقیقات نشان می‌دهد حتی دو ساعت اختلاف در بیدار شدن ممکن است منجر به بروز مشکلات دیگری مانند خطر سرطان و ناراحتی‌های قلبی شود.
 
کلمات کلیدی : زنجبیل، لاغری ، کاهش وزن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.