نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481385
روایت فرمانده حفاظت سپاه از حوادث تروریستی تهران/ یگان اصلی عمل کننده در حادثه مجلس «سپاه حفاظت انصارالمهدی» بود/ روایت پاسداری که با فداکاری درهای پارلمان را بست و تروریست‌ها نتوانستند به صحن مجلس برسند
بخش خبری الف، ۲۰ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲
سردار علی اصغر گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه برای تشریح زوایای پیدا و پنهان حادثه تروریستی اخیر داعش در تهران و در مجلس شورای اسلامی، در برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا» شبکه افق حاضر شد.

برخی محورهای سخنان سردار گرجی زاده به شرح زیر است:

* از لحظات اولیه حمله تروریستی نیروهای امنیتی و حفاظت انصارالمهدی وارد صحنه شدند و مقابله کردند.

* طبق اسناد به دست آمده قبلا تروریست‌ها به چند کشور سفر کرده بودند.

* گروهی بودند که از لحاظ فکری وابسته به گروه‌های تروریستی و سلفی بودند و در برخی از عملیات‌های تروریستی شرکت داشتند.

* تروریست‌ها در ساده‌ترین محل مجلس یعنی محل مراجعات مردمی ورود کردند. این یعنی خیلی هنر نکردند، بلکه عملیات بسیار ساده بوده.

* این‌ها از هیچ گیتی عبور نکردند و از همان گیت اول درگیری مسلحانه ایجاد کردند که شهید تیموری آنجا به شهادت رسید.

* در حقارت این کاری که انجام شد و عزت ایران همین بس که وقتی این تروریست‌ها وارد مجلس شدند، جلسه صحن علنی تعطیل نشد.

* برخی به دنبال بزرگ کردن حادثه تروریستی در مجلس بودند.

* یگان اصلی عمل کننده در حادثه مجلس برای مقابله با تروریستها، «سپاه حفاظت انصارلمهدی» بود/ از یگان های نیروی زمینی سپاه و صابرین و ناجا و دیگر نیروهای امنیتی هم استفاده کردیم.

* ساختمان مراجعات مردمی مجلس، مملو از جمعیت است که برخی اوقات آمار چندصد نفر مهمان داریم اما با مدیرت خوب کمترین تعداد مجروحان و شهدا را داشته باشیم.

* آنها هم که مجروح شدند از بالا و داخل ساختمان مورد هدف قرار گرفتند.

* اگر سیاست مدبرانه بچه‌های عملیاتی سپاه انصار نبود ممکن بود ده‌ها شهید و مجروح دیگر اضافه شود.

* حدود ۱۵۰ نفر را از آن ساختمان خارج کردند. گاهی به شکل مشقت‌بار از پنجره مردم را خارج کردند که این از زحمات سپاه انصارالمهدی بود.

* (سوال: تروریست‌ها با خونسردی سلاح پرمهمات را وارد می‌کنند؛ گمان این هست که در داخل با کسی هماهنگ کرده باشند؟) استخراج این موضوع در اختیار وزارت اطلاعات است؛ البته خونسرد نبودند، خیلی اضطراب داشتند و عجله داشتند که پناه بگیرند و قصدشان گروگانگیری و کشتار وسیع بود.

* قدرت تحرک از آنها گرفته شد و زمانی که نتوانستند دیگر شلیک کنند برای خروج مردم از طبقات ۶ و ۷ و ۸ اقدام کردیم و وقتی مطمئن شدیم کسی نمانده است وارد دیگر اقدامات امنیتی شدیم.

* همه مجروحان به زحمت از ساختمان تخلیه شدند و پس از اطمینان از تخلیه عملیات ضربتی صورت گرفت.

* هر سه تروریست کمربند انفجاری داشتند و دو نفر از آنها پس از محاصره توسط نیروهای امنیتی به زاویه تنگ برده می‌شوند و به دست تک‌تیراندازها از پای درمی‌آیند.

* اجساد مطهر شهدا تخلیه شد و تمام اتاق‌ها چک و خنثی شد. در طبقه ۶ و ۷ تعدادی از افراد خودشان را پشت در محبوس کرده بودند که با اطمینان دادن عناصر سپاه آنها را تخلیه کردیم.

* اگر عملیات چند ساعت طول کشید برای این بود که مطمئن شویم به هیچ کدام از مردم آسیبی نمی‌رسد.

* با مدل اشتباهی شرقی و روسی چندصد نفر کشته شدند تا چند تروریست بگیرند اما ما توانستیم با کمترین تلفات ممکن عملیات کنیم. حتی درهای قفل شده را شکستیم تا مردم در آن محبوس نشده باشند چون احتمال داشت طعمه تروریست‌ها باشند.

🔹یکی از نیروهای ما (آقای یوسفی که اکنون در بیمارستان است) هنگام حمله با اینکه دو گلوله خورده بود خودش را اصطلاحا به محل تامین رساند تا به همکاارانش اطلاع دهد و پیکر بیهوشش بر زمین افتاده بود.

🔹یکی از خانم‌های باردار را تروریست‌ها دنبال کرده بودند تا از پای در بیارندش؛ اینقدر بی‌رحم و وحشی بودند. حتی به مجروح‌ها تیر خلاصی می‌زدند.

🔹در حرم امام همزمان با ماجرای مجلس دو تروریست وارد حرم می‌شوند و همان ابتدا یکی از نیروهای نگهبان را شهید می‌کنند و سپس یکی از نیروهای حرم را به شهادت می‌رسانند و دیگر سلاح این‌ها گیر می‌کند و دیگر نمی تواند تیراندازی کند.

🔹با تلاش نیروها و پلیس یکی از آنها با یک گلوله از راه نسبتا دور در دم کشته می‌شود و تروریست بعدی که اسلحه نداشت، کمربند انتحاری خود را منفجر می‌کند.

🔹برای دشمنان خود اظهار تاسف می‌کنیم؛ فکر می‌کردیم قوی‌تر باشند اما عملیاتشان در حرم فاقد هرگونه ارزشی است.

🔹محوطه حرم امام محوطه بیرونی است که مردم آزادانه وارد می‌شوند و حتی کسانی که جایی برای خواب ندارند یا زائران انجا برای استراحت می‌روند.

🔹اینقدر این تروریست‌ها گیج و هراسان بودند که همان اول اشتباه وارد می‌شوند و خودشان را لو می‌دهند و وارد تنها حلقه نیروهای امنیتی می‌شوند.

🔹اولین درگیری را نزدیک حلقه پلیس انجام می‌دهند که نیروی انتظامی سریع وارد عمل می‌شوند.

🔹قبلا کارهای تروریستی صورت گرفته بود که می‌شد امتیازی به آنها داد اما عملیات اینها فاقد هرگونه ارزش و نمره عملیاتی است.

🔹عامل تروریستی تنها با یک گلوله از پای در‌می‌آید. کار آنها فاقد کار عملیاتی و خبرگی است و واقعا ترقه‌بازی تعبیر زیبایی است.

🔹این نکته را بیان کنم که در این عملیات از ظرفیت یک نیرو یعنی انصارالمهدی و نیروهای کمکی پلیس تروریست‌ها را از پا درآوردیم.

🔹برخی در فضای مجازی اسم می‌برند و می‌گویند پس ارتش چه؟! من لازم است بگویم که استعداد سپاه و نیروی انتظامی و ارتش بسیار بیشتر از این‌هاست و ارتش باید نیرویش را در کارهای بزرگ تر صرف کند. اصلا درخواست کمکی از ارتش نشد که بخواهد ورود کند. خیلی‌ها اعلام آمادگی کردند و حتی فرمانده سپاه وارد میدان شد که به نمایندگان مجلس بگوید ما هستیم اما عملیات انقدر کوچک و ساده بود که نیاز به این نیروهای بزرگ نبود.

فرمانده حفاظت سپاه در پایان گفت: من از همه سیاسیون با هر تفکری که دارند خواهش می‌کنم که قدر نیروهای حفاظتی خود در سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات را بدانند.

گرجی‌زاده تصریح کرد:‌ در طول سال حوادث زیادی پیش می‌آید که هیچ‌کس متوجه نمی‌شود و این آرامش نتیجه مجاهدت‌های شبانه‌روزی و خاموش نیروهای امنیتی است.

**************
در بخشی از برنامه جهان‌آرا شبکه افق که با حضور سردار سردار گرجی‌زاده، فرمانده حفاظت سپاه پاسدار یوسفی که همراه با شهید تیموری در گیت اول در ورودی مجلس حضور داشتند، به دلیل بستری بودن در بیمارستان، تلفنی روایتی از روز حادثه ارائه کرد؛

▪️تروریست‌ها به محض ورود به مجموعه حفاظتی ما شروع به تیراندازی کردند. من و شهید تیموری سر پست بودیم. هم مرا زدند هم مردم را که من از ناحیه شکم مجروح شدم. آمدیم به عقب برویم تا پوشش دهیم و مانع پیشروی‌شان شویم که شهید تیموری را نیز زدند و به من هم یک گلوله دیگر خوردم.

▪️با ترفند رعب و وحشت وارد شدند اما ما کار خودمان را می‌کردیم. اینها علیه شهید تیموری جنایت کردند و تیر خلاصی را به سر او زدند که چشمش درآمد.
▪️آنها از ما پاسداران عقده داشتند چون ما در سوریه اینها را از پا درآوردیم. وقتی دیدند لباس پاسداری تن بنده هست به سمتم هجوم آوردند.

▪️لطف الهی بود که در هنگام عقب رفتن دیگر به ما تیر نخورد و درهای پارلمان را موفق شدیم ببندیم. وقتی دیدند ما درِ ورود به پارلمان را بستیم، دیگر نتوانستند کاری بکنند و وارد طبقات شدند و به مردم تیراندازی کردند.

▪️ما وارد پارلمان شدیم، چون جلسه بود و نمایندگان از چیزی خبر نداشتند؛ به آنها اطلاع دادیم که حمله شده و بروند در دفترهایشان.

▪️این تروریست‌ها طبق گفته وزارت اطلاعات از کسانی بودند که ۴ یا ۵ سال در رقه و سوریه جنگیده بودند و داعش به وضعی رسیده که توانستیم در مقابل حرفه‌ای‌ترین‌های آن‌ها بایستیم و قدرت سپاه و حفاظت را به رخ بکشیم.
 
کلمات کلیدی : حملات تروریستی تهران+تیراندازی در مجلس +تیراندازی در حرم امام خمینی+انفجار در حرم امام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۳۵:۳۱
امنیت کشور به لطف خدا و فداکاری مدافعان حرم، سربازان گمنام امام زمان(عج) و سپاه پاسداران و ارتش و نیروی انتظامی پایدار مانده است. (4421524) (alef-11)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۱:۱۱:۳۱
تقدیر وتشکر از تیم عمل کننده
تشکر از نیروی سپاهی که درب بست شایسته تقدیر و دریافت نشان لیاقت است. (4421603) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۳:۰۶
چرا از نقش ارتش در این عملیات چیزی گفته نمی شود؟ (4421724) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۳۷:۰۹
یعنی اگر درهای مجلس رو نتونسته بودن ببندن چه فاجعه ای درست میشد؟ چرا باید انقدر راحت بشه یک عده تروریست به نزدیک صحن مجلس بیان؟ (4421527) (alef-11)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۴۵:۳۷
ضمن تقدیر وتشکر از نیروهای امنیتی کشور
آنچه در فیلم پخش شده توسط شبکه افق نشان داده است
مسئولین حفاظت باید پاسخ بدهند چرا ورودی مردم فاقد نیروی امنیتی بود است!
مسئولین حلقه های حفاظتی بیرونی که در اختیار نیروی انتظامی است چرا به افراد کیف به مشکوک نشدند چون که حضور نداشتند.
خلاصه اینکه به اعتبار و حیثیت ملت خدشه وارد شده است کسانی که کم کاری کرده اند باید در قبال ملت عذرخواهی نمایند. (4421531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۴:۳۸:۲۹
باشه از این به بعد نیروی امنیتی میذارن...
فقط نشنویم همین شما بیاین بگین جامعه رو امنیتی کردن...راحت نیستیم...نمیذارن نفس بکشیم و از این حرفا...

ما هم چشم داشتیم و دیدیم دو نیروی امنیتی رو به شدت مجروح کردن و به شهادت رسوندن...

مطمئن باش اگه رمقی در بدنشون بود با دست خالی هم باهاشون درگیر میشدن.
کمی منصف باشیم. (4421664) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۲۰:۴۹
دوست عزیز با سلام
خدا قوت
یکی از ارگان نظام مجلس است دشمن با خیال راحت درب ورودی سالن مراجعین
نمایندگان می نشیند اسحله را در می آورد حداق 30 ثانیه زمان برد
اگر یک نیرو امنیتی جلوی درب بود درگیری ومقاومت از این جا شروع می شود وجلوی کار گرفته می شود شهید تیموری وقت برای بستن درب سالن مراحعین داشت ودشمن به داخل دفتر کارنمی رفت (4421783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۹:۱۳
می فهمی چی می گی؟! مثل سالن مراجعات مجلس چند سالن داریم؟ تمامی بانکها، ادارات، پست، بیمه، اصلا پیاده رو، خیابان، میخوای برای هر نفرمون یک نیروی امنیتی بذارن؟ آخه اونا که هر جایی که آدم باشه می تونن برن و این فاجعه را برپاکنن (4421729) (alef-11)
 
ابوالحسن-ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۵۶
دوست عزیز با سلام
بحث قوه مقننه کشور است
تامین امنیت ملت از وظایف حاکمیت است فعلا به هرعلت خدشه وارد شد. (4421806) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۳۸:۳۸
ماجرای پوشش زنانه چه بوده؟!!! (4421742) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۱:۳۵:۴۰

چرا حفاظت هاي امنيتي چند لايه نميزارين كه از يكي رد شده تو بعدي گير بيوفتن (4421610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۴۰:۲۴
بعد همه بهشون طعنه می زنیم مگه چه خبره و ..... (4421743) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۷:۰۴
تشکر و سپاس ویژه از تک تک عزیزان سپاهی - نظامی - انتظامی ارتش و اطلاعات به وجود همشون افتخار میکنیم همیشه پیروز و پاینده باشید... (4421726) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۸:۱۳
هزار و یه روایت تا الان شنیدیم.
بپردازین به مشکلات جامعه .بیکاری.گرونی.خشکسالی.و..... (4421727) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۸:۴۲:۰۸
در لحظه ورود تروریست ها حتی از گیت حفاظتی هیچ مقاومتی از سوی ماموران مشاهده نمیشود. هر کس باید بدون سفسطه مسئولیت اهمال را بپذیرد. (4421746) (alef-11)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۰:۵۳
داعشی های فارسی زبان ریختن زیر پست برای تخریب چهره نیروهای امنیتی اطلاعات و سپاه و ناجا

درود بر حافظان اسلام و لعنت بر داعش خارجی و داخلی (4421774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۰:۴۹
بنده چند وقت پیش برای کاری اداری به یکی از ساختمان های اداری دولت رفتم. اونجا دستگاه ایکس ری داشتن. به نظرم اگه در گیت ورودی مجلس شیشه ضد گلوله باشه و نگهبان پشتش باشه و مراجعین از جلوی دستگاه رد شن یا حداقل کوله و ساکشون از جلوی دستگاه عبور داده شن ریسک خیلی پایین می آد. نگهبان می تونه با کلید در الکتریکی را باز یا ببنده. سرعت کار هم حفظ و کسی معطل نمیشه. نمونه این سیستم رو در یکی از سفارتخونه ها دیدم.
خواهش می کنم از کسانی که نظر میدن با کینه و زخم زبان حرف نزنن. مخصوصا جناب عرفان. نمی دونم چن سالتونه ولی ماها از ابتدای انقلاب خیلی سخت تر از این موقعیت ها را دیدیم. از همشون با وحدت عبور کردیم. ان شاالله خدا همه ما رو
عاقبت به خیر کنه. (4421879) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۳:۰۴
ما همه باهمیم در حفظ ایران سربلند. (4422065) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۱:۰۰
مجلس,قوه قضائیه و ریاست جمهوری میبایستی چند پست بازرسی داشته باشند حالا میخواد قسمت ملاقات باشه یا قسمت دیگه (4422100) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.