نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460460
هورالعظیم جان دوباره گرفت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان گفت: آبگیری تالاب هورالعظیم همچنان ادامه دارد و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، احمدرضا لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان در ارتباط با آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم اظهار داشت: آبگیری هورالعظیم همچنان ادامه دارد و میزان آب ورودی از کرخه به این تالاب 76.6 درصد بوده است.

لاهیجان زاده در رابطه با میزان ورودی آب شیرین به مخازن گفت: بر اساس تصاویر دریافتی از ماهواره در تاریخ 96/01/13 میزان ورود آب شیرین به مخازن 1، 2 و 3، 80 متر مکعب بر ثانیه بوده است.

وی در ادامه افزود: میزان مساحت آبگیری مخازن تا این تاریخ به شرح زیر است:

مخزن شماره 1و 2 با 38 هزار هکتار(95 درصد)

مخزن شماره 3 با 10900هکتار (73درصد)

مخزن شماره4 با 23192هکتار (71درصد)

مخزن شماره5 با 8330هکتار (31درصد)

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تصریح کرد: میانگین آبگیری تالاب تا تاریخ 96/1/13 در کل 76.6 درصد است که بر این اساس می توان گفت تالاب هورالعظیم وضعیت مطلوبی دارد.

لاهیجان زاده در ادامه گفت: برای مدیریت آب جلسه‌ای را برگزار کردیم و در آن تصمیم گرفته شد تا زیرگذرهای بیشتری را بازگشایی کنیم تا مساحت بیشتری آبگیری شود‌. در این راستا نیاز به تجهیزاتی داریم که باید با وزارت نفت و نیروهای نظامی برای فراهم کردن آن‌ها همکاری لازم صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : تالاب هورالعظیم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۳:۴۸
ابگیری هور برگ برنده دکتر احمدی تژاد است نه روحانی (4240549) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.