نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472368
سیف: نظام بانکی کشور باید اصلاح شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱
رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان این مطلب که سیستم نظام بانکی نیازمند اصلاح است، گفت: ارتقاء بهره‌وری و عملکرد مطلوب نیازمند اصلاح نظام بانکی بوده که باید در دستور کار قرار گیرد و خوشبختانه در این زمینه اقدامات ویژه‌ای انجام شده است.

به گزارش تسنیم، ولی‌الله سیف عصر امروز در شورای هماهنگی بانک‌های استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: بانک مرکزی در تلاش است تعادل و آرامش بازار و شرایط اقتصادی را حفظ کند.

وی بیان کرد: بانک‌ها باید در راستای رونق اقتصادی و توسعه تولیدات تلاش کنند و در عین حال در جهت حفظ سود سپرده‌گذاران اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس‌کل بانک مرکزی تصریح کرد: سود بانکی امری اساسی و لازم بوده چراکه صنعت بانکداری بدون این مهم پابرجا نخواهد بود و در این راستا باید از ظرفیت ویژه بخش خصوصی استفاده شود.

سیف با بیان اینکه سیستم نظام بانکی نیازمند اصلاح است، خاطرنشان کرد: ارتقاء بهره‌وری و عملکرد مطلوب نیازمند اصلاح نظام بانکی بوده که باید در دستور کار قرار گیرد و خوشبختانه در این زمینه اقدامات ویژه‌ای انجام شده است.

وی ادامه داد: آزادسازی اموال قفل شده رویکرد جدید بانک مرکزی بوده که در این راستا تمام استان‌ها باید برنامه جدی داشته باشند.

رئیس‌کل بانک مرکزی عنوان کرد: نگاه کارشناسانه و توجه به منابع موجود باید در اولویت قرار گیرد چراکه در گذشته نگاه‌های غیرکارشناسی آسیب‌های جدی به کشور وارد کرد.

سیف گفت: فضای فعالیت‌های اقتصادی نیازمند شفاف‌سازی بوده که باید در دستور کار قرار گیرد که در این راستا تملک واحدها دارایی منجمد محسوب شده و واگذاری این واحدها با شرایط خاص امری لازم است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پرداخت بدهی‌های بانکی واحد تولیدی باید مساعدت ویژه‌ای صورت گیرد تا واحدها علاوه بر تولید و فروش توانایی پرداخت بدهی بانکی را داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : سیف+نظام بانکی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۹:۲۰
دوره مدیریت تو اصلاح شد بسه!!!!!!!!! (4358782) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.