نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506732
سیف: از اینکه سپرده‌های مردم به خطر افتاد متاسفیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۷
رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه در یک مقطعی نگران بودیم که مؤسسات غیرمجاز سرمایه‌های مردم را در خطر می‌اندازند، افزود: بابت اتفاقی که افتاد متأسف هستیم، اما در حال حاضر هیچ مؤسسه‌ای به این شکل دیگر نمی‌تواند شروع به کار کند.

ولی‌اله سیف در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام مؤسسات مالی غیرمجاز تعیین تکلیف شده‌اند و در حال حاضر هیچ مؤسسه مالی غیرمجاز فعال در کشور وجود ندارد .

رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه فعالیت این مؤسسات متوقف شده است، تصریح کرد: بانک مرکزی، بخشنامه‌ای را صادر کرده است که هدف از آن، این است که بانک‌ها مکلف شوند که سود علی‌الحساب پرداختی برای سپرده‌گذاران از یک حد تجاوز نکند.  

سیف ادامه داد: طبق این بخشنامه، کاهش نرخ سود سپرده بانکی از شنبه هفته آینده در کشور اجرا می‌شود و از این تاریخ به بعد، نرخ سپرده بالای ۱۵ درصد در کشور نخواهیم داشت.  

وی با بیان اینکه در این زمینه دستورالعمل ساماندهی نرخ‌های سود بانکی ابلاغ شد، تصریح کرد: رقابت غلطی که در گذشته مخصوصاً مؤسسات غیرمجاز ایجاد کرده بودند، باعث شد سود علی‌الحساب بانک‌ها افزایش پیدا کند.  

رئیس کل بانک مرکزی ایران اظهار کرد: در شرایطی که هیچ مؤسسه مالی غیرمجاز فعالی در کشور وجود ندارد، رقابت منفی و تخریب بازار دیگر وجود نخواهد داشت و بانک‌ها می‌توانند در یک فضای شفاف با هم رقابت کنند.
 
کلمات کلیدی : ولی ا... سیف+ سپرده‌ گذاران+حقوق سپرده گذاران+نظام بانکی
 
رحمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۸:۳۳:۰۳
ایا برای بازنشته های بانک که با بخشنامه شما از کلیه تسهیلات حذف شدند و سهامداران بانکها که 50 درصد اصل پول خود را از دست دادند که ببیشترشان از طبقه ضعیف هستند و نتیجه بی تدبیری شماست متاسف نیستید (4539246) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۸:۵۲:۵۱
موسسات غیرمجاز تعیین تکلیف شدند ولی هنوز سپرده های مردم تکلیفشان روشن نشده (4539273) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۰:۲۹:۴۸
جناب سیف اگر واقعا شما بفکر اقتصاد کشور و مردم هستید بجای بالا بردن غیر واقعی دلار آن را به قیمت واقعی 900 تومان خودش سوق دهید (4539438) (alef-11)
 
کاربر
Qatar
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۰:۳۱:۰۰
دقیقا درسته
تکلیف گیتی پسند اصفهان را هم روشن کنید (4539442) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۹:۰۳:۴۰
الان ایشان در مقام یک ناظر بیطرف اظهار تاسف کرده یا در قامت یک مسوول مستقیم این وضعیت؟! (4539287) (alef-11)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۵۵:۲۰
چند میلیون نفر را با یک کار غیر کارشناسی بدبخت کردی و فقط متاسفی ؟ ما متاسفیم از این مدیران که فقط دم از شعار مردم داری و حقوق شهروندی می زنند . انشاءالله خدا این بلایی که بر سر مردم نازل کردید بر سر شما هم نازل کند . از این بلا جگرم آتش گرفته ، شرمنده خانواده ام شده ام و تمام پس انداز 52 سال زندگی ام نابود شده است و در زمان بازنشستگی ناتوان مانده ام ...آقای سیف .... (4539725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۳:۵۰:۰۴
ما هم از اینکه سکان سیستم پولی کشور به دست فردی چون شما افتاده متاسفیم (4539829) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۴:۰۷:۵۴
تاسف شکم خالی را سیر نمیکنه حاجی جوون (4539870) (alef-11)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۴:۱۲:۰۴
من هم متاسفم که فردی مثل شما عهده دار امور بانکی و مالی وپولی کشور ما شده و تنها به ذکر تاسف می پردازه. معنای دقیق تاسف را متوجه می شوید؟؟ بعید می دانم (4539877) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۹:۳۵:۱۳
تکلیف سرمایه های مردم چه میشود ؟
البته بنده خودم یک ریال نیز نداشتم ولی این طرز برخورد اصلا عادلانه نیست. (4540352) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۰:۲۰:۱۱
خسته نباشید واقعا... جمع کنید برید بهتر نیست؟! (4540390) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.