توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397596
واکنش سازمان غذا و دارو به هزینه پانسمان بیماران پروانه ای
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
سازمان غذا و دارو، در واکنش به موضوع پانسمان بیماران پروانه ای (EB) که در برنامه «خندوانه» عنوان شده بود، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مهر، در برنامه چهارشنبه شب خندوانه، تعدادی از بیماران پروانه ای مهمان این برنامه بودند.

یکی از بیماران در ارتباط با وضعیت هزینه های بیماری EB، گفت: هزینه پانسمان بیماران پروانه ای ماهانه ۲.۵ میلیون تومان است.

این اظهارات در حالی عنوان شد، که چندی قبل دکتر رسول دیناروند معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از تامین هزینه های پانسمان تخصصی بیماران پروانه ای خبر داده بود.

بر همین اساس، دکتر فرزاد پیرویان معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به دستور وزیر بهداشت و رئیس سازمان، بیماران EB از جهت پانسمان های تخصصی تحت پوشش کامل سازمان قرار گرفته اند.

وی افزود: براساس تفاهم نامه فی ما بین سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی ایران لیست پانسمان های تخصصی به سازمان اعلام و به طور کاملا رایگان از طریق خانه EB در اختیار بیماران قرار می گیرد.

پیرویان تاکید کرد: البته این بیماران نیاز به سایر اقدامات درمانی و پوشش های حمایتی دارند که در حیطه اختیارات سازمان غذا و دارو نیست.
 
کلمات کلیدی : بیماران پروانه ای+سازمان غذا و دارو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
واکنش سازمان غذا و دارو به هزینه پانسمان بیماران پروانه ای