توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505816
بدهی ۴۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به سیستم دارویی/ حل مشکل تخیلی به نظر می‌رسد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت گفت: دولت ۴ هزار میلیارد تومان به سیستم دارویی کشور بدهکار است که حل شدن این مشکل تخیلی به نظر می‌رسد.

به گزارش فارس، عبداللهی اصل در کنفرانس صنعت پخش اظهار داشت:بارها گفته شده که دولت 4 هزار میلیارد تومان به سیستم دارویی بدهکار است که این موضوع به شرکتهای پخش نیز منتقل می شود.

وی افزود: حل شدن این مشکل تخیلی به نظر می رسد اما امیدواریم که مشکل کوچکتر شود.

مدیرکل نظارت بر دارو با اشاره به صدور 60 مجوز پخش دارو و تجهیزات پزشکی گفت: از این تعداد، 52 شرکت فعال هستند که با احتساب وجود 10 انبار برای تشکیل یک شرکت پخش، باید گفت 12 هزار نفر در این بخش فعال هستند.

عبدالهی اصل در ادامه با تأکید بر لزوم تقویت شرکت‌های پخش کالا، اظهار داشت: وقتی دولت بخشنامه ای را ابلاغ می کند اگر شرکتهای پخش بلافاصله آن را اجرایی کنند خیلی جالب نیست و شرکتها نباید لزوما تبعیت کنند بلکه انجمن باید به صورت قدرتمند حرفش را بزند.

وی تصریح کرد: در اینصورت سیستم دولتی نمی تواند شرکتها را ملزم به ایجاد تعداد مشخصی مرکز پخش کند.

عبداللهی اصل با تأکید بر لزوم نوآوری در صنعت پخش گفت: در حال حاضر از لحاظ بسته بندی دارو سیستم بهینه ای نداریم و اگر شرایط حمل و نگهداری به خوبی رعایت نشود، بسیاری از داروها ضایع می شوند و مصرف کننده نمی تواند به دارویی که می خواهد، برسد.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + سازمان غذا و دارو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.