توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451720
رکورد تولید پتروشیمی در ایران شکسته شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۶
یک مقام مسئول از ثبت رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: حجم صادرات پتروشیمی نیز امسال حدود ۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مهر به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران، علی محمد بساق زاده درباره آخرین وضعیت تولید و صادرات محصولات پتروشیمی در ایران، گفت: از ابتدای امسال تاکنون با ثبت یک رکورد جدید، تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به حدود ۵۰ میلیون تن رسیده است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون و در مقایسه با سال گذشته تولید محصولات پتروشیمی کشور با افزایشی هشت درصدی همراه شده است، تصریح کرد: علاوه بر این امسال میزان فروش داخلی محصولات پتروشیمی و پلیمری حدود ۱۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین با اشاره به افزایش هشت درصدی حجم صادرات محصولات پتروشیمی ایران در سال ۹۵، تاکید کرد: افزایش ظرفیت تامین خوراک به ویژه با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و بهره برداری از طرح های جدید دو عامل در افزایش تولید محصولات پتروشیمی ایران در سال ۹۵ به شمار می روند.

مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم اخیرا در نشستی خبری با بیان اینکه تا پایان امسال تولید محصولات پتروشیمی کشور به حدود ۵۱ میلیون تن می رسد، گفته است: امسال حجم صادرات پتروشیمی هم باید به ۲۰ میلیون تن و به ارزش ۹.۵ میلیارد دلار برسد.

معاون وزیر نفت همچنین با اشاره به راه‌اندازی ۱۲ واحد جدید پتروشیمی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکید کرده است: با بهره برداری از این طرحها در مجموع ۶ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده شده و تا اواسط سال ۹۶ هم ۵ طرح جدید دیگر در صنایع پتروشیمی در مدار بهره برداری قرار می‌گیرند.
 
کلمات کلیدی : پالایشگاه + پتروشیمی + وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.