نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420634
سودهای جذاب فقط برای پول‌های خاص
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۲
بانکها مدتها است که ساز خود را برای مخالفت با مصوبه شورای پول و اعتبار در کاهش نرخ سود بانکی کوک کرده‌اند؛ اما بهره‌اش نصیب همه سپرده‌گذاران نمی‌شود.

به گزارش تابناک، بانک ها مدتها است که ساز خود را برای مخالفت با مصوبه شورای پول و اعتبار در کاهش نرخ سود بانکی کوک کرده‌اند؛ اما بهره‌اش نصیب همه سپرده‌گذاران نمی‌شود. اکنون این تنها سپرده‌های خرد هستند که به نظر می‌رسد سرنوشتی مبهم دارند؛ سپرده خرد البته نه به آن مفهومی که در کوچه و بازار از آن تعبیر می‌شود؛ بلکه این روزها بانکها لغتنامه جدیدی برای سپرده‌های قابل قبول خود تدوین کرده‌اند و آن اینکه سپرده‌های کمتر از 50 میلیون تومان را جزو سپرده‌های خرد به حساب می‌آورند و برای چنین سپرده‌هایی، تنها نرخ سود مصوب بانک مرکزی را در نظر گرفته‌اند. شورای پول و اعتبار هم که در این وسط، فقط جلسه برگزار می‌کند و مشخص هم نیست که ناظر اجرای مصوباتش چه نهادی است. گزارش میدانی خبرنگار مهر از برخی شعب بانکی حکایت از آن دارد که برخی بانکها نرخ سود سپرده‌های بالای صد میلیون تومان را تا 21 درصد هم - البته در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری خود که به نوعی دست آنها را در عبور از مصوبه شورای پول و اعتبار در نرخ‌های سود بانکی باز گذاشته است- ارایه می‌کنند؛ اما برای سپرده‌های بین 50 تا 100 میلیون تومان نرخ سود کمی بالاتر از 15 درصد است و برای سپرده‌های کمتر از 50 میلیون تومان هم، نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی همان 15 درصد برای سپرده یکساله اعمال می‌شود. اینجا است که مشخص می‌شود نرخ سود بانکی بر اساس میزان و ارزش پولی که در دست مردم است، با سلیقه بانکها تهیه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : سودبانکی+بانک ها+بالاترین سود بانکی
 
mohammad amin hayat moghaddam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۹:۵۵:۵۸
بهترین درامد سود بانکی است و دولتها باید پشتوانه پولی را تغییر دهند و بر روی یک عدد ثابت پول چاپ کنند .
سود بانکی برای بسیار از مردم میتواند تنها درامد باشد.
مگر چند در صد مردم کارخانه میتوانند داشته باشند.
و کار تولیدی اشباع میشود و بازار کشش ندارد. (4052095) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.