توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420579
سرقت 31میلیون دلار از بانک‌های روسیه در 2016
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
هکرها در سال 2016 بیش از 2 میلیارد روبل از بانک‌های روسیه سرقت کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی‌ان‌ان؛ بانک مرکزی روسیه روز جمعه اعلام کرد هکرها در سال 2016 بیش از 2 میلیارد روبل (31 میلیون دلار) از حساب‌های بانک‌های زیر نظر بانک مرکزی روسیه سرقت کرده‌اند.

اریتوم سایکف، مدیر اجرای امنیت بانک مرکزی روسیه در این باره گفت: هدف اصلی هکرها سرقت 5 میلیارد روبل از حساب‌های بانکی روسی بوده است. اما اقدام موفق و به موقع بانک مرکزی روسیه این سرقت بزرگ را متوقف کرده و از تغییر مسیر منابع مالی بانک‌ها جلوگیری کرده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه، هدف اصلی هکرها سرقت از بانک‌های تجاری و منابع اصلی مالی بوده است. با این حال، در هدف خود شکست خورده و تنها به سرقت از داخل حساب‌های مشتریان بانک شده‌اند.

در ژانویه 2015، هکرها با دسترسی به کدهای سوئیفت یک بانک اکوادور موفق به سرقت از این بانک شدند. نمونه آن نیز اکتبر سال گذشته برای یکی از بانک‌های فیلیپین رخ داد. دو ماه بعد بانکی در ویتنام دستخوش سرقت هکرها شد. در فوریه امسال، هکرها با دسترسی به کدهای سوئیفت مبلغ 101 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش سرقت کردند.

به باور محققان شرکت امنیت سایبری "سیمانتیک" معتقدند سیستم بانکداری جهانی هدف حمله گروهی موسوم به "لازاروس" است که مستقیماً از کره شمالی هدایت می‌شوند. با این حال، مقامات روس اعلام کرده‌اند موفق به شناسایی مرکز کنترل هک نشده‌اند.
کلمات کلیدی : سرقت از بانک های روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.