نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420931
افزایش قیمت بنزین در هاله‌ای از ابهام
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
درحالی که یکی از تبصره‌های لایحه بودجه ۱۳۹۶ که روز گذشته تقدیم مجلس شد، حاکی از آن بود که احتمال افزایش پنج درصدی قیمت بنزین در سال آینده وجود دارد، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه این موضوع را تایید نکرد.

به گزارش ایسنا، در بند (د) تبصره یک لایحه بودجه آمده است که وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها و زیرساخت‌های تأمین، ذخیره سازی و توزیع فرآورده اقدام کند و منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج درصد به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین و پس از واریز به خزانه داری کل کشور تا سقف ۱۵ هزار ریال به مصرف برساند.

درحالی که رسانه‌های مختلف از افزایش قیمت بنزین در سال آینده خبر داده‌اند و این خبر مورد پذیرش کارشناسان اقتصادی نیز قرار گرفت، محمدباقر نوبخت - سخنگوی دولت - اعلام کرد که در بودجه سال آینده یک ریال محلی برای افزایش نرخ حامل‌های انرژی ندیدیم و امسال هم یک ریال افزایش قیمت نداشتیم.

وی گفت: برای سال آینده هم یک ریال افزایش در نظر نگرفته‌ایم. جایی شنیدم دولت می خواهد قیمت بنزین را پنج درصد افزایش دهد که این حرف درستی نیست و من تایید نمی کنم.
 
کلمات کلیدی : قیمت بنزین، بنزین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۹:۵۶
یعنی لایحه را دولت ننوشته؟! (4051398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۷:۴۱
همين كه آقاي نوبخت فرمودند افزايش داده نميشود . معلوم است كه افزايش داده ميشود . البته اگر آقاي روحاني دور بعد هم بماند. (4052776) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.