توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383493
قیمت بنزین امسال افزایش می یابد؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت: «براساس اطلاعاتی که من دارم، فعلا دولت به دنبال افزایش قیمت بنزین نیست؛ مگر این‌که شرایط خاصی به وجود آید.»

ناصر رییسی‌فرد در گفت‌وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که بهترین تدبیر دولت در رابطه با بنزین چیست؟ اظهار داشت: «به نظر من، بهترین تدبیر دولت عرضه بنزین تک‌نرخی و برداشتن کارت سوخت است؛ چراکه هزینه‌های کلانی را به دولت تحمیل می‌کند.»

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش قیمت بنزین افزود: «براساس آنچه که من اطلاع دارم، هم آقای نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه و هم آقای زنگنه، وزیر نفت به هیچ‌وجه دنبال این نیستند که تا پایان سال افزایش قیمتی در خصوص بنزین وجود داشته باشد؛ مگر این‌که شرایط خاصی به وجود آید.»

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت درباره اثر افزایش قیمت بنزین روی مصرف سوخت تصریح کرد: «نکته‌ای که ما توجه نداریم، این است که برای مثال در سال ۸۵ حدود ۶۵ میلیون لیتر بنزین مصرف در روز داشتیم و حالا رسیدیم به ۷۰ میلیون لیتر. بنابراین ۵ میلیون لیتر به مصرف بنزین اضافه شده است.»

رییسی‌فرد متذکر شد: «در کنار این سطح مصرف بنزین، باید افزایش جمعیت و تعداد خودروها را مورد توجه قرار دهیم. اگر به این نسبت نگاه کنیم، مصرف امروز باید بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر باشد.»

وی عنوان کرد: «مساله بهینه‌سازی یک مجموعه است و عوامل متعددی دارد و یکی از اصلی‌ترین آنها قیمت است.»

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت ادامه داد: «در حال حاضر چند مساله وجود دارد؛ یکی این‌که ما به این سمت حرکت می‌کنیم که استفاده از سوخت‌های فسیلی را کم کنیم و در عین حال، خیلی از خودروها سوخت سی‌ان‌جی مصرف می‌کنند. از سوی دیگر، تعدادی خودروی خارجی ظرف یکی دو سال گذشته وارد شد که این خودروها کم‌مصرف هستند.»
 
کلمات کلیدی : قیمت بنزین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.