نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402358
بنزین 1500 تومانی تا انتخابات ریاست جمهوری منتفی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷
افزایش قیمت هر لیتر بنزین معمولی و سوپر به 1200 و 1500 تومان دست کم تا مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال آینده منتفی شد.

به گزارش ایسکا، دولت و وزارت نفت دست کم تا پایان امسال نسبت به اجرای طرح افزایش قیمت هر لیتر بنزین معمولی و سوپر به ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تومان و گازوئیل به ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرده است.

بر این اساس در لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ پیشنهادی به طور رسمی از سوی دولت به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل ارائه نشده و عملا از نظر بسترهای قانونی دست و پای دولت برای گرانی قیمت‌ها بسته شده است.

اسدالله قره خانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سایت رسمی مجلس با تایید عدم ارائه پیشنهاد افزایش قیمت بنزین از سوی دولت و در قالب اصلاحیه بودجه سال ۹۵، گفت: هر گونه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل باید در قانون بودجه پیش بینی شود که فعلا مصوبه‌ و مجوزی برای افزایش قیمت‌ها در قالب لایحه بودجه در اختیار دولت قرار داده نشده است.

بر این اساس مجلس شورای اسلامی در لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ صرفا با اجرای طرح عرضه تک نرخی بنزین و توقف عرضه کارتی بنزین موافقت کرده است.

این درحالی است که بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور اخیرا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال قطعا شاهد افزایش قیمت بنزین و گازوئیل خواهیم بود، از احتمال افزایش قیمت هر لیتر بنزین به لیتری ۱۲۰۰ تومان و گازوئیل به ۵۰۰ تومان خبر داده است.

با این وجود سازمان برنامه و بودجه در واکنش به افزایش احتمالی قیمت بنزین و گازوئیل، تاکید کرده است: افزایش قیمت بنزین معمولی به ۱۲۰۰ تومان، بنزین سوپر به ۱۵۰۰ تومان و گازوئیل به ۵۰۰ تومان صحت ندارد.

از سوی دیگر با توجه به بسته شدن بحث بودجه سال ۹۵، دست کم قیمت انواع سوخت تا پایان اسفند ماه امسال تغییری نمی‌یابد اما این احتمال وجود دارد که با توجه به کسری بودجه، دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ پیشنهادهایی به منظور افزایش و اصلاح قیمت بنزین و گازوئیل ارائه و در نهایت پروژه افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی را پس از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری عملیاتی کند.
 
کلمات کلیدی : قیمت بنزین
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۴:۲۸:۲۲
انشاالله هر سال انتخابات ریاست جمهوری داشته باشیم شاید به خاطر رای آوردن هم شد یه ذره کمتر گرون کنند (3973523) (alef-11)
 
کاظم
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۷:۰۳:۳۵
خدا رحم کند به بعد از انتخابات! (3973721) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۸:۱۹:۰۷
الف ترا به امام حسین ع منتشر کن


بنزین وارداتی لبتری ۱۵۰ تومان را به ملت ۱۲۰۰ تومان می فروشید و حال می خواهید آنرا ۱۵۰۰تومان بفروشید ! حال شما بگویید درامد شما بیشتر است یا درامد احمدی نژاد؟؟؟؟ (3973821) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۱:۳۳:۲۷
بنزین وارداتی لیتری 150 تومن؟ از کجا وارد میکنید با این قیمت؟ آدرس بدین ما هم وارد کنیم. (3974250) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۰۷:۳۶
در مدت 8 سال زمان احمدی نژاد 4 برابر شد ولی این دولت تنها در سه سال می خواست 4 برابر کند...البته دولت قبل اشتباه کرد ولی ما درست انجام می دهیم (3973874) (alef-3)
 
منابع را هدر ندهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۹:۵۶:۵۴
- از هموطنان عزیز خواهش میکنم دست از سوزاندن بی رویه منابع بردارند.
- در ترکیه بنزین 7000 تومان به پول ماست و بلیط مترو 4800 تومان اگر بخواهند میتوانند به قیمت تمام شده بنزین وارداتی را زیر 3000 تومان عرضه کنند ولی دولت ترکیه عوارض و مالیات میگیرد تا خیابان ها شلوغ نشود و توریست در ترافیک گرفتار نشود.
- افراد موثر و گردانندگان اقتصاد کشور نباید در ترافیک شهر و اتوبان وقتشان گرفته شود آنها باید براحتی بتوانند برای رسیدگی به بنگاههای تولیدی و اقتصادی خود مراجعه نمایند. با این وضعیت اتوبان ها رفت و آمد سخت شده است.
- نباید قیمت بنزین وجه المصالحه انتخابات قرار گیرد. با درآمد افزایش بنزین میتوان کارهای تولیدی را رونق داد. (3973957) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۰۱:۰۷
انشاء الله رئیس جمهور بعدی که در سال 96انتخاب خواهد شد این کار را نمیکند و به فکر مستضعفان است.امید ما به دولت دوازدهم و رئیسش است نه دولت کنونی. (3973963) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۰:۳۰:۲۴
از روزیکه قیمت ها ی حا مل های انرژی افزایش یافت بیکاری وتعطیل کارخانجات وتورم در مملکت رواج پیدا نمود .برای فوتبال ما کارشناس وارد وبرای امر مهمی مثل اقتصا د هرکس صبح.زود تر از خواب بیداارشد (3974012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۲۲:۲۵:۴۶
امیدارم بنزین لیتری 5000 تومن باشد تا هر غضنفری نتونه ماشین سوار بشه و بیفته به جون جاده ها و جان مردم رو به خطر بیندازه (3974125) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۰۸:۰۸:۲۹
انشاالله كسي رئيس جمهور شود كه اول به 95 درصد مردم فكر كند و از اين 95 درصد باشد نه ايشان و امثالهم (3974405) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.