توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281837
اظهارات خصمانه وزیر خارجه عربستان علیه ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۴
وزیر امور خارجه عربستان در اظهاراتی خصمانه و بدون اشاره به دخالت‌های ریاض در کشورهای منطقه،‌ گفت: سعودی‌ها با اقدامات منفی ایران مقابله می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان روز پنج‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با ناصر جوده، همتای اردنی‌اش در امان، گفت: ما تأکید داریم که ایران نباید مداخله منفی در منطقه یا در هر کشور عربی برادر داشته باشد.

الجبیر در ادامه سخنانش بدون اشاره به دخالت‌های ریاض در خاورمیانه و اقدامات بی‌ثبات کننده این کشور در این منطقه و حملات ددمنشانه آل سعود علیه مردم یمن مدعی شد، اگر ایرانی‌ها خواستند در منطقه اقدامات بی‌ثبات کننده انجام دهند نباید این اقدامات به ضرر عربستان سعودی باشد. ما مصمم به مقابله با اقدامات منفی ایران هستیم.

عربستان سعودی که این روزها قدرت و جایگاه ایران در منطقه را برنمی‌تابد تلاش می‌کند تا با مقصر جلوه دادن ایران برای شرایط کنونی منطقه خود را بی‌گناه جلوه دهد و توجه جامعه جهانی را از حملات ماه‌های اخیرش علیه مردم بی‌دفاع یمن منحرف کند.

وزیر امور خارجه عربستان در ادامه تجاوزان آل سعود به یمن را با هدف مقابله با ایران دانست و گفت که عربستان برای جلوگیری از اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عربستان سعودی در ماه‌های اخیر به بهانه مقابله با حوثی‌ها که موجب برکناری عبد ربه منصور هادی، رییس‌جمهور مخلوع یمن شدند حملاتی گسترده را علیه این کشور انجام داده است که طبق آمارهای سازمان ملل بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ تن تاکنون در نتیجه این حملات کشته و ۱۰۲۶ نفر آواره شده‌اند.

با این حال الجبیر در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت که اگر اقدامات خصمانه‌ای در منطقه رخ می‌دهد از سوی ایران است نه عربستان سعودی.

او هم‌چنین روابط ریاض و واشنگتن را روابطی استراتژیک توصیف و تأکید کرد: عربستان در حفظ منافعش بر خود تکیه می‌کند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۲۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۰۴:۴۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۱۲:۰۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۰۸:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۰۸:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۴ ۲۰:۰۱
 
۱۳۹۴/۰۴/۱۸ ۰۸:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : عربستان+ توافق هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.