توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296732
مک کین: توافق خطرناک ایران باید لغو شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۸
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی بار دیگر با مطرح کردن ادعاهای بی اساس درباره ایران، از کنگره خواست توافق هسته‌ای را لغو کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در یادداشتی، که در سایت «آزسنترال» به چاپ رسیده است ، تاکید کرد توافق هسته ای ایران باید لغو شود. جان مک کین در این یادداشت می نویسد: اقلیت دموکرات کنگره در چند هفته گذشته مانع رای گیری در خصوص توافق هسته ای اوباما با ایران شدند. مردم آمریکا حق دارند بدانند که نمایندگانشان در کنگره چه موضعی در خصوص این توافق که پیامدهای جدی برای امنیت کشورمان دارد ، اتخاذ کرده اند.

من همچنان امیدوارم که دموکرات ها در این کارشکنی خود تجدید نظر کنند و اجازه دهند رای گیری انجام شود. من با توافق هسته ای اوباما با ایران مخالفم؛ زیرا این توافق پیامدهای خطرناکی برای امنیت آمریکا و متحدان ما از جمله اسرائیل دارد. وی مدعی شد: این توافق به جای این که مسیر ایران به سمت بمب هسته ای را مسدود کند ، یک مسیر جدید ایجاد می کند.

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خودگفت: این توافق ، ایران را به عنوان یک کشور دارای قدرت آستانه هسته ای با توانمندی غنی سازی صنعتی به رسمیت می شناسد و میلیاردها دلار به حامی درجه یک تروریسم در جهان می دهد.ایران فقط یک چالش در کنترل سلاح نیست بلکه یک چالش ژئوپولتیک است.

مک کین در ادامه نوشت: "دولت اوباما هیچ استراتژی برای مقابله با فعالیت های خصمانه ایران در خاورمیانه و دنیا ندارد. در سایه این خلاء استراتژیک ، توافق هسته ای لغو تحریم ها را برای ایران به ارمغان می آورد و این کشور می تواند با میلیاردها دلاری که کسب می کند منابع تسلیحاتی خود را برای دست نشانده هایش تقویت کند و بی ثباتی در منطقه دامن زند."

این توافق همچنین ظهور ایران به عنوان یک قدرت برتر نظامی در خاورمیانه را در بر دارد. برغم وعده های مکرر مبنی بر اینکه مذاکرات فقط به مسئله هسته ای محدود می شود ، دولت اوباما دو امتیاز عمده داد:

- توافق، توسعه موشک های بالستیک ایران را به رسمیت می شناسد و آن را سرعت می بخشد.

- توافق ، تحریم تسلیحاتی بین المللی علیه ایران را از بین می برد و به این کشور امکان می دهد به توانمندی های پیشرفته متعارف نظامی از قبیل جنگنده و سامانه های دفاع هوایی و موشک های ضد کشتی دست یابد.

این سناتور ضد ایرانی در ادامه ادعا کرد:" در حالی که دولت می گوید گزینه نظامی روی میز است، این توافق خودش موجب می شود ایران زرادخانه هایی بسازد که هزینه هر گونه اقدام نظامی ما را سنگین تر خواهد کرد. این توافق رقابت های امنیتی در خاورمیانه را نیز افزایش می دهد و جرقه مسابقات تسلیحاتی ، تکثیر هسته ای و احتمالاً جنگ را خواهد زد."

در نهایت این که توافق مذکور فروپاشی نفوذ جهانی آمریکا را در بر دارد که زیر نظر دولت کنونی اتفاق می افتد. در نظر داشته باشید که دنیا در سایه اوباما تا چه حد خطرناک شده است.

وی نوشت: "ایران نیز رویای تبدیل شدن به قدرت برتر در منطقه را در سر می‌پروراند و توافق کنونی نیز کمک می کند آنها به این آرزوی خود برسند."

کشور ما به رهبری - استراتژی و سیاست برای برخورد با چالش های امنیتی به ویژه تهدید ایران نیاز دارد. این پاسخ باید شامل یک لایحه جدید برای افزایش تحریم ها علیه ایران بخاطر فعالیت های خرابکارانه اش در خاورمیانه و نقض حقوق بشر باشد؛ اما اولین قدم این است که کنگره توافق خطرناک با ایران را لغو کند.
 
کلمات کلیدی : جان مک کین ، توافق ، توافق هسته ای ، سناتور ، جمهوری خواه ، ایران ، آمریکا ، دموکرات ، امنیت ملی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.