توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470350
ورود به دریاچه گهر ممنوع شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
ریس اداره محیط زیست دورود اظهار کرد: دریاچه گهر یکی از زیباترین دریاچه‌های کوهستانی خاورمیانه بوده که از ذوب برف دامنه کوه‌ها تشکیل شده است. در ایام نوروز این منطقه پوشیده از برف است و امکان ورود به آن وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، امیر زلقی با بیان اینکه تا 15 خرداد ماه امکان ورود به این منطقه وجود ندارد و ممنوع است، افزود: با توجه به اینکه این منطقه تحت حفاظت قرار دارد برای جلوگیری از آسیب به تنوع جانوری و گیاهی آن تا این زمان اجازه ورود به گردشگران داده نمی‌شود.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دورود ادامه داد: همچنین بعد از 31 شهریور دوباره ورود به این منطقه ممنوع می‌شود و گردشگران نمی‌توانند به آن وارد شوند.
 
وی با اشاره به گونه‌های شاخص منطقه گفت: در اطراف دریاچه گهر گونه‌های جانوری چون پلنگ، خرس قهوه‌ای و کل و بز زیست می‌کنند.
 
زلقی از گونه‌های آبزی دریاچه به ماهی زرده پر و قزل آلای رنگین کمان خال قرمز اشاره کرد و گفت: این گونه‌ها بومی نبوده و به همراه گردشگران به منطقه وارد شده‌اند.
 
وی از گونه‌های گیاهی منطقه نیز به بلوط، بید، بادام وحشی، بنه، گلابی وحشی و... اشاره کرد و افزود: دسترسی به این دریاچه از طریق شهرهای دورود، الیگودرز و ازنا امکان‌پذیر است.

 
 
کلمات کلیدی : دریاچه گهر، محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.