توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440759
291 روستای آذربایجان شرقی در محاصره برف
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴
رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی گفت: با تلاش راهداران بیشتر راه های روستایی استان بازگشایی شد ولی به علت کولاک شدید راه ارتباطی 291 روستا همچنان بسته است.
علی هوشیار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بارش برف و کولاک شدید روزهای گذشته موجب بسته شدن راه ارتباطی یک هزار و 455 روستای استان شده بود، افزود: با تلاش راهداران روز گذشته 875 و امروز نیز 289 راه روستایی استان بازگشایی شده است.
وی با اشاره به اینکه تلاش برای بازگشایی سایر راه های روستایی بسته شده ادامه دارد، اظهار کرد: هم اکنون راه ارتباطی80 روستای چاراویماق، 70 روستای میانه، 30 روستای هشترود، 25 روستای بستان آباد و 25 روستای ورزقان بسته است.
رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی یادآوری کرد: راه ارتباطی 20 روستای اهر، 15 روستای کلیبر، 10 روستای سراب، 8 روستای هریس، 4 روستای مراغه و 4 روستای جلفا مسدود است.
هوشیار، ادامه داد: در جریان بازگشایی راه های روستایی یک هزار و 30 نفر از عوامل راهداری با استفاده از 660 دستگاه ماشین آلات راهداری به صورت شبانه روزی تلاش کرده اند.
وی از رانندگانی که قصد تردد در راه های ارتباطی آذربایجان شرقی را دارند، خواست با به همراه داشتن زنجیر چرخ و یادگیری استفاده از آن، لوازم ایمنی و خوراک و لباس گرم برای سفر در فصل زمستان اقدام کنند.
آذربایجان شرقی با حدود 3 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارای 14 هزار و 761 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و 2 هزار و 758 روستا با 271 هزار و 987 خانوار و بیش از 1 میلیون و 189 هزار نفر است.
بارش برف در آذربایجان شرقی از عصر جمعه گذشته تا صبح امروز هر چند در بساری از مناطق پراکنده بوده است، ولی بسته شدن راه های روستایی و کندی تردد در برخی محورهای مواصلاتی را به دنبال داشته است.
 
کلمات کلیدی : برف+محاصره برف+آذربایجان شرقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.