نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454556
توصیه دادستان کل کشور به برخی قضات
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
دادستان کل کشور به قضاتی که پس از بازنشستگی به امر وکالت مشغول می‌شوند، توصیه کرد که تلاش کنند در این منصب نیز تاثیر گذار باشند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در مراسم تجلیل از قضات بازنشسته دادستانی کل کشور در سال جاری، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و عید نوروز کار قضا را کاری سخت از نظر محتوایی و شکلی توصیف کرد و گفت: کسی که بیش از 30 سال در سنگر قضاوت به مردم خدمت می کند و به افتخار بازنشستگی نائل می شود مصداق شخصی است که به تعبیر امام حسین (ع) مشمول یکی از نعمتهای الهی که بر اساس آن مردم برای رفع حاجاتشان به او مراجعه می کنند، شده است.

وی ادامه داد: وقتی کار قاضی پس از 30 سال خدمت در مسیر حل و فصل مسائل مردم بر اساس موازین شرعی و قانونی به پایان می رسد، اتمام این خدمت می‌تواند موجب افتخار باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر چه فرد بازنشسته با نائل شدن به افتخار بازنشستگی از خدمت به خلق محروم می شود؛ اما اینکه توانسته است خدمت خود را به سلامت به پایان برساند و دچار آسیب نشود، افتخار بسیار بزرگی است.

وی وکلا را بالی برای تحقق عدالت توصیف کرد و به نقش تاثیر گذار وکیل در حل و فصل دعاوی اشاره کرد و گفت: اگر وکیل در راستای صلح و سازش و اصلاح ذات البین قدم بردارد ارزش و اجر بسیار بالایی را متوجه خود ساخته
است و همانطور که در روایات نقل شده اگر انسان برای صلح و سازش دو برادر مومن خود وقت بگذارند اجر این کار بسیار زیاد است.

این مسئول عالی قضایی کاهش بار قوه قضائیه را به عنوان نقش تاثیرگذار دیگر وکیل عنوان کرد و گفت: وکیل باید تلاش کند که فرهنگ صلح و سازش را در جامعه افزایش دهد.

دادستان کل کشور ادامه داد: قضاتی که به سمت وکالت می‌روند باید سعی کنند اثرگذار باشند و کمکی برای دستگاه قضایی شوند.

منتظری در ادامه این جلسه به بیان مطالبی در مدح و ثنای شخصیت حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) قطعه ای از نور بود که خداوند برای مدت کوتاهی به بشریت اهدا کرد.

وی در پایان با بیان اینکه «افتخار ما این است که از محبین حضرت زهرا (س) و مکتب ایشان باشیم» از زحمات تمام کسانی که در یک سال گذشته در دادستانی کل کشور خدمت کرده اند قدردانی و برای همه آنها آرزوی موفقیت کرد.
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام منتظری+دادستان کل کشور+قضات
 
م.م
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۲:۰۴:۵۰
بنام خدا . دادستان محترم ورود قاضی بازنشسته به وکالت با حقوقی که در طی سی سال داشته و با حقوق بازنشستگی مکفی ظلم به جامعه و برخلاف عدالت است اگر چه موافق قانون باشد اگرچه قانون را قانون نویسان بنا بر مصالح روز نوشته بودند اما فی الحال با توجه به بیکارای وکلا دلیلی بر ابقا قانون نیست. (4206142) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.