نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448289
دادستان کل کشور: فهرستی بالای ۱۰ مدیر دوتابعیتی را به وزارت اطلاعات دادم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۵
دادستان کل کشور گفت: فهرستی بالای ۱۰ نفر از دو تابعیتی هایی که در مناصب دولتی اشتغال دارند به وزارت اطلاعات ارسال کردم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: افراد دو تابعیتی معمولا کتمان می کنند و مسائل را افشا نمی کنند و این دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هستند که باید رصد کنند تا این افراد دردستگاه های دولتی شاغل نباشند زیرا ممنوع است.

وی گفت: یکی از منابع معتبر فهرستی از این افراد را برای ما فرستاد و تعدادی از افراد دو تابعیتی را معرفی کرده بود و ما از دولت خواستیم با آنها برخورد کند.

دادستان کل کشور افزود: وزیر اطلاعات قبلا گفته بود چیزی اعلام نشده است.

وی گفت: من از این منبع سوال کردم که آیا این فهرست مستند است که آن را تایید کرد و من این فهرست را صبح سه شنبه این هفته برای وزارت اطلاعات فرستادم و امیدوارم با دقت بررسی کنند و اگر مستنداتی خواستند برای آنها ارسال می کنیم تا برخوردار قانونی کنند.

منتظری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس چرا وزیر اطلاعات پیش از ظهر امروز اعلام کرد هیچ فهرستی نرسیده است افزود: حتما هنوز به وی نرسیده است اما من صبح سه شنبه این فهرست را در نامه ای طبقه بندی شده فرستادم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افراد ذکر شده در این لیست جزو مسئولان دولتی هستند و یا مسئولان سازمان های غیر دولتی؟ گفت: مناصب آنها در آن لیست تعیین شد و وزارت اطلاعات باید بررسی کند که این افراد در موسسات و یا چه دستگاه هایی شاغل هستند و دولتی حساب می شوند یا نه؟ اما منبعی که این فهرست را برای ما فرستاد اعلام کرد همه در مناصب دولتی هستند.

دادستان کل کشور در پاسخ سوالی در باره تبعات به کار گیری این افراد در مناصب دولتی گفت: در هر حال به موجب قانون مدنی افرادی که دو تابعیتی هستند نمی توانند در دستگاه های دولتی و اجرایی اشتغال داشته باشند اما از آنجا که این افراد کتمان می کنند دستگاه های امنیتی باید رصد کنند تا سو استفاده ای از این موقعیت صورت نگیرد.

منتظری چند روز پیش در جمع دانشجویان بسیجی از دولت خواست با افرادی دو تابعیتی که در برخی مناصب دولتی اشتغال دارند برخورد کند وزیر اطلاعات در واکنش به این سخنان با بیان اینکه هیچ دو تابعیتی وجود ندارد از دادستان کل کشور خواست تا پایان امروز چهارشنبه اسامی این افراد را اعلام کند.

وزیر اطلاعات ظهر امروز نیز در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد حتی یک نفر مدیر دو تابعیتی هم نداریم.

سخنگوی قوه قضاییه هم صبح امروز در حاشیه همایش مرکز وکلای قوه قضاییه در جمع خبرنگاران بر حضور افراد دو تابعیتی در برخی مناصب دولتی تاکید کرد و گفت: اگر وزیر اطلاعات در این باره اطلاعی ندارد این نقص آنهاست و باید بررسی کنند.
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۵:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۲:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۰۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۸ ۱۵:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۱۳:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ۲۱:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۲۱:۲۷
 
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلان منتظری+دادستان کل کشور+مدیران دوتابعیتی+وزارت اطلاعات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۳:۱۳:۴۵
کار برعکس شده ! (4173050) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۱:۱۱:۲۹
شما دادستان هستی و طرف مقابل وزیر اطلاعات، هر دو تا هم دو ادعای کاملا متناقض طرح کردین. چه درست چه غلط این پیام خوبی نداره (4173113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۶:۵۲:۰۳
بهترین ملاک را می توانید اطلاع رسانی مردم قرار دهید اگر واقعا قصد برخورد دارید.
مردم خود از این مساله اگاهند
جالب اینکه برخی از این مدیران کمترین اشراف بر زمینه کاری خود ندارند و به صورت رانتی مناصب را کسب کرده اند.
بنده چند بار خدمت مسؤلیت سایت الف اعلام کردم
اما هر بار نظر بنده حذف شد (4173153) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۹:۳۸:۴۲
دوتابعیتی ها فقط در دولت نیستند در نهادهای عمومی و شرکتهای بزرگ هم هستند افرادی که خود در اینجا مشغولند و حقوف و مزایای بالا میگیرند آنرا تبدیل به ارز کرده و برای زن بچه شان در خارج از کشور میفرستند . اینها تعهدی به کشور خود ندارند (4173256) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
دادستان کل کشور: فهرستی بالای ۱۰ مدیر دوتابعیتی را به وزارت اطلاعات دادم