توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477885
قاتل فهرجی به 10بار قصاص نفس محکوم شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
رئیس کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم قصاص عامل حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج خبر داد وگفت:متهم(ش.ن) بابت ارتکاب قتل عمد، به ده فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار محکوم شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بنا به اعلام دادگستری کرمان یدالله موحد گفت:بزودی حکم به محکوم علیه ابلاغ می شود و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است وپس از قطعیت در دیوان عالی کشور حکم به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان در خصوص نحوه اجرای حکم نیز گفت:قاعدتا در زمان اجرای حکم و بنا به شرایط زمانی و مکانی ، تصمیم در خصوص اجرای حکم چه در ملاء عام ویا در محل زندان باجلب نظر دادگاه گرفته خواهد شد.

یدالله موحد در تشریح جزئیات این خبربیان داشت:محتویات پرونده حکایت از آن دارد در تاریخ 2دی ماه سال گذشته مقارن ساعت 18:30دقیقه فردی مسلح به سلاح جنگی کلاشینکف به منزل فردی به هویت (ک.د) واقع در روستای جهان آباد از توابع شهرستان فهرج یورش برده وبا تیراندازی به سمت افراد حاضر در منزل اقدام به قتل جمعا ده نفر (8زن و 2مرد)و ایراد جرح عمدی 4نفر دیگر(3زن ویک مرد)نموده است.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله اقدامات لازم برای دستگیری قاتل صادر گردید،افزود:پس از این حادثه مامورین در صحنه حاضر و ضمن انعکاس مشاهدات خود و تایید آثار خون زیاد در محل یک خشاب خالی و تعدادی پوکه جمع آوری نموده اند ودر تحقیقات اولیه داماد خانواده به نام (ش.ن)به عنوان ضارب معرفی مورد تعقیب قرار می گیرد.

وی ادامه داد:در تاریخ 5دی ماه 95متهم در شهرستان ایرانشهر شناسایی وبا بکار گیری شگردهای پلیسی ودر حالیکه مقاومت می نموده دستگیر وبه دادسرای حوزه قضائی محل وقوع جرم اعزام می شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت:در ادامه با درخواست احاله و موافقت دیوانعالی کشور رسیدگی به موضوع به مراجع قضائی شهرستان کرمان محول وباصدور کیفرخواست در دادسرای عمومی وانقلاب کرمان پرونده جهت رسیدگی به شعبه اول کیفری یک کرمان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه علت وانگیزه اصلی این حادثه اختلافات خانوادگی بوده است،عنوان کرد: طبق نظریه پزشکی قانونی در خصوص وضعیت روحی وروانی متهم در حین ارتکاب جرم که فاقد اختلال روانی تشخیص داده شده است.

وی گفت:دادگاه مستندا به مواد قانونی،رای بر محکومیت متهم موصوف بابت ارتکاب قتل عمدبه ده فقره قصاص نفس از نوع حلق آویز بر چوبه دار نموده است .

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: بابت جنبه عمومی بزه جرح عمدی نیز متهم به تحمل 5سال حبس تعزیری درجه 5 وبابت بزه خرید ونگهداری غیرمجاز سلاح ومهمات جنگی علاوه بر ضبط سلاح ومهمات مکشوفه به تحمل 5سال حبس تعزیری درجه 5محکوم شده است.
 
کلمات کلیدی : قتل + جنایت + قاتل + قصاصِ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.