توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405983
‫افشاگری جدید ویکی لیکس علیه هیلاری‬‎
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
پس از آن که یک ایمیل افشا شده از سوی وبسایت ویکی لیکس از زد و بند هیلاری کلینتون با پادشاه مراکش به منظور میزبانی این کشور از یک کنفرانس بنیاد متعلق به خاندان کلینتون و اختلاف او با دستیارانش بر سر این کنفرانس خبر داد، وی از اظهار نظر درباره این ایمیل خودداری کرده و تنها گفت: ما باید فقط نگران تلاشهای روسها علیه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باشیم.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در یک پرسش و پاسخ با خبرنگاران در داخل هواپیمایش با پرسشی درباره یکی از ایمیل‌های افشا شده خود روبرو شد. در این ایمیل عنوان شده که یک دستیار کلینتون به نام هما عابدین تصمیم وی برای معامله با پادشاه مراکش به منظور میزبانی این کشور از کنفرانس "ابتکار عمل جهانی کلینتون" را "شلوغ کاری که خودش درست کرده" خوانده است.

کلینتون در این خصوص گفت: من هیچ حرفی درباره ویکی لیکس ندارم به جز این که فکر می‌کنم ما باید همگی نگران کارهایی که روسها می خواهند علیه انتخابات ما انجام دهند باشیم. آنها خیلی صریح  از ویکی لیکس به عنوان ابزاری برای تاثیر گذاری بر نتیجه انتخابات در آمریکا استفاده می‌کنند.

یک سری ایمیلهای هک شده از اختلاف هیلاری کلینتون با دستیارانش بر سر تمایل وی برای برگزاری کنفرانس "ابتکار عمل جهانی کلینتون" در مراکش خبر داده‌اند. بر این اساس پادشاه مراکش به هیلاری کلینتون گفته بود که 12 میلیون دلار را برای برگزاری این کنفرانس اختصاص می دهد با این شرط که خود وی در این کنفرانس شرکت کند.

اما براساس ایمیل‌های عابدین در نهایت کلینتون تصمیم گرفت در این کنفرانس شرکت نکند و اسناد بنیاد کلینتون هم نشانی از دریافت این پول از سوی دولت مراکش ندارد.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+انتخابات آمریکا + ویکی لیکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.