نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403496
ایمیل افشا شده کلینتون درباره دولت روحانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نظرات دو نامزد اصلی انتخابات درباره موضوعات مختلف و مواضع گذشته آنها در کانون بحث و بررسی رسانه های آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش عصر ایران، وب سایت خبری  "بلومبرگ " در آمریکا با انتشار بخشی از ای میل های افشا شده هیلاری کلینتون از سوی ویکی لیکس نوشت رویکرد هیلاری کلینتون با باراک اوباما درباره ایران تفاوت هایی داشته است از جمله اینکه به نوشته بلومبرگ هیلاری کلینتون دیدگاه "واقع گرایانه تری" نسبت به نیروهای موسوم به "میانه رو" در داخل حاکمیت ایران و نیز دولت حسن روحانی داشته است.

بلومبرگ به سخنرانی خصوصی کلینتون در این باره یک ماه پس از نخستین مکالمه تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما در حاشیه نخستین حضور روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک (در سال 2013) اشاره کرده است.

بر اساس ای میل های افشا شده از سوی ویکی لیکس،  یک ماه پس از مکالمه تلفنی روحانی و اوباما در نیویورک، کلینتون در تاریخ 28 اکتبر 2013  در سخنانی خصوصی در جمع موسسه یهودی "صندوق متحده شهری شیکاگو " با انتقاد از رویکرد دولت اوباما نسبت به دولت حسن روحانی؛ گفته که روی کار آمدن دولت حسن روحانی در داخل حاکمیت جمهوری اسلامی در نتیجه  تشدید تحریم ها و تاثیرات مخرب آن بر اقتصاد ایران بوده است و این دولت کاملا تحت کنترل هسته اصلی قدرت در ایران است.

بنا به مدعای کلینتون در آن سخنرانی: او بر این اعتقاد است که روی کار آمدن روحانی با اجازه و صلاحدید دو نیروی اصلی قدرت در داخل حاکمیت ایران یعنی روحانیون ارشد و محافظه کار و نهاد سپاه پاسداران بوده است و دلیل آن نیز تاثیرات کاملا مخرب تحریم ها بر اقتصاد ایران بوده است.

کلینتون با هشدار به اوباما درباره پرهیز از آنچه که "توهم درباره ایران " خوانده،  اعتبار و استقلال و اصالت نیروهای موسوم به میانه رو در داخل حاکمیت ایران را به چالش کشیده و گفته است: من فکر می کنم نباید درباره انگیزه های حکومت ایران متوهم شد آنچه آنها می خواهند رهایی از تحریم ها است.

بلومبرگ می نویسد رویکرد و نگاه کلینتون درباره دولت حسن روحانی با دیدگاه و نگرش دولت اوباما درباره ماهیت دولت میانه روی حسن روحانی در ایران تفاوت های اساسی دارد.

به نوشته بلومبرگ کلینتون در سخنرانی خود در جمع یهودیان شیکاگو (در 28 اکتبر 2013) با زیر سوال بردن رویکرد تعامل دولت روحانی نسبت به غرب و "فریبنده " خواندن آن، گفته است: "مذاکرات هسته ای آمریکا با ایران تنها به عنوان نشانه ای از ابراز حسن نیت واشنگتن به جامعه جهانی برای حل مساله هسته ای ایران اهمیت دارد نه به عنوان راهی برای اعمال نفوذ در مسایل سیاست داخلی ایران."

به نوشته بلومبرگ ای میل های افشا شده مشاوران کلینتون نشان می دهد، کلینتون چگونه تلاش داشته تمرکز را  روی حل نگرانی ها و دغدغه های اسراییل از برنامه های هسته ای ایران بگذارد.
 
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+دولت روحانی + ویکی لیکس
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۵:۵۹:۰۷
به اینکه این حرفها گفته شده یا نه از جانب ویکی لیکس اعتمادی نیست اسانژ سالها است از همه چیز دور بوده چطور میتواند دسترسی داشته باشد حماقت است به رویاهای یک ادم روانی اعتماد کرد یک زمانی بله او دسترسی داشت اما اکنون نه خیلی سال است مگر میتوان از یک سفارتخانه این همه دسترسی داشت خوب اینقدر دنیا بی درو پیکر نیست که هر کسی بتواند از هر کجای دنیا ره همه چیز تسلط داشته باشد حماقت است اعتماد به چرندیات یک روان پریش (3977930) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.