نظر منتشر شده
۹۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370314
56 ساعت تلاش بی‌وقفه نتیجه داد
آتش مخزن پتروشیمی بوعلی سینا مهار شد/ وزیر نفت: برای انجام این کار ملی از همه سپاسگزارم
بخش اقتصادی الف، 19 تیر 95
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶


استاندار خوزستان گفت: آتش مخزن ۲۰۰۱c پتروشیمی بوعلی ماهشهر مهار شد.

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: عملیات ضربتی که اجرای آن ۲ ساعت طول کشید، با موفقیت انجام شد و آتش مخزن پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر سرانجام بامداد امروز (شنبه) مهار شد.

وی افزود: اکنون در حال تثبیت وضعیت هستیم.

استاندار خوزستان با اشاره به بیش از ۲ روز عملیات کنترل و مهار آتش در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر گفت: این آتش با تلاش مجاهدانه تمام نیروهای آتش نشانی از سراسراستان خوزستان مهار شد و توانستیم این مشکل بزرگ را برطرف کنیم.

وزیر نفت: برای انجام این کار ملی از همه سپاسگزارم
وزیر نفت از خاموش شدن مخزن ٢٠٠١c پتروشیمی بوعلی سینا در ساعت ٢ بامداد امروز (شنبه) خبر داد و گفت: برای انجام این کار ملی از همه سپاسگزارم.

بیژن زنگنه که هم اکنون در محل پتروشیمی بوعلی سینا حضور دارد، اظهار کرد: با تلاش سرسختانه، مجاهدانه و فرماندهی عملیات و همچنین تلاش همه آتش نشانها و همکاری شرکتهای پتروشیمی بوعلی سینا، شهید تندگویان، بندر امام و همه دست اندرکاران استان خوزستان، آتش این مجتمع پتروشیمی خاموش شد.

وی با بیان این که پس از خاموش شدن مخزن، در حال تثبیت وضع آن با فوم پاشی داخل مخزن هستند، تصریح کرد: همچنین عملیات خنک کردن مخزن نیز در حال انجام است تا زنجیره آتش تکرار نشود.

زنگنه خاطر نشان کرد: همکاران ما کار مهم و دشواری انجام دادند و از همه برای انجام این کار ملی سپاسگزارم.

وزیر نفت با اشاره به این که چند روز پراضطراب را سپری کردیم و این سرمایه های ملی بحمدالله برای کشور حفظ شد، تصریح کرد: البته دلایل آتش سوزی این مجتمع بررسی و پیگیری می شود تا مشکلات و تنگناهای عملیاتی مان را جبران کنیم.

پتروشیمی بوعلی‌سینا در مدت ۳ هفته به مدار تولید بازمی‌گردد
وزیر نفت گفت: پتروشیمی بوعلی‌سینا در مدت دو تا سه هفته به مدار تولید بازخواهد گشت.

بیژن نامدار زنگنه امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: من تصور می‌کنم مدیریت بحران و فرماندهی عملیات اطفای حریق پتروشیمی بوعلی سینا بسیار درست و حرفه‌ای عمل کرد.

وی ادامه داد: پس از خاموش کردن آتش برج پارازایلین، کار اطفای حریق دو مخزن پر از مواد هیدروکربوری آغاز شد که یکی از این دو مخزن صبح روز پنج‌شنبه خاموش شد.

وزیر نفت تصریح کرد: برای اطفای دومین مخزن نیز چندین بار حمله صورت گرفت که موفقیت‌آمیز نبود و بخشی از موجودی مخزن تخلیه و به مخازن پتروشیمی بندر امام منتقل شد.

زنگنه افزود: روز جمعه ساعت ۱۴ نیز حمله‌ای به آتش صورت گرفت که شدت حریق اجازه نداد موفقیتی حاصل شود و مهم‌ترین کار در این مرحله جلوگیری از سرایت آتش به مخزن‌های مجاور بود.

وی خاطرنشان کرد: در جوار مخزن مشتعل، مخازن ال‌پی‌جی، بنزن، لانیتت و نفتا وجود داشت و در یک کار بسیار سنگین و با کمک آتش‌نشانی‌های بوعلی سینا، تندگویان، امیرکبیر، مناطق نفت‌خیز جنوب، سازمان بنادر و همه واحدها و همچنین استانداری خوزستان از بالا رفتن دمای مخازن و افزایش خطر جلوگیری شد.

وزیر نفت گفت: بالاخره ساعت ۲ بامداد امروز شنبه پس از حدود دو ساعت تلاش سرسختانه در کنار آتش و در شرایط بسیار سخت و دمای بالای خوزستان، آتش مهار و خاموش شد.

زنگنه اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد واحد و رفع مشکلات همین امروز انجام خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود ظرف دو تا سه هفته شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به مدار تولید بازگردد.

وی در پایان یادآور شد: البته راه‌اندازی مجدد برج پارازایلین بوعلی‌سینا زمان بیشتری خواهد برد اما تولید میگازایلین انجام می‌شود، برای واحدهای دیگر نیز برنامه‌ریزی شده که خوراک آن‌ها از همین منطقه و مناطق دیگر تأمین تا وقفه‌ای در تولید شرکت‌های امیرکبیر و تندگویان که خوراک خود را از بوعلی‌سینا تأمین می‌کردند پیش نیاید.

بیژن زنگنه، وزیر نفت شامگاه روز پنجشنبه (١٧ تیرماه) خود را به محل وقوع حادثه رساند و راهبری مهار آتش سوزی را در اختیار گرفت، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و پتروشیمی به همراه دیگر بخشها از جمله هلال احمر، استانداری خوزستان و ... تلاش زیادی برای اطفای حریق انجام دادند.

دلایل آتش سوزی این مجتمع پتروشیمی پس از بررسی ها اعلام می شود اما ارتباط آن با عملیات خرابکارانه و تروریستی از سوی وزیر نفت رد شد.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۰:۲۶
تشکر از پرسنل فداکار آتش نشانی که واقعاً از خودگذشتگی کردند و یک کار غیر ممکن رو ممکن کردند و علاوه بر میلیاردها دلار سرمایه ملی جان مردم دو شهر رو نجات دادند. (3812336) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۱:۱۲
بهتر است گفته شود که آتش خودش خاموش شد. آنقدر سوخت تا محتویات منبع تمام شد. (3812479) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۸:۲۴
بهتر است وقتی از چیزی سر در نمی‌آوریم چیزی هم گفته نشود! (3812651) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۸:۲۶
دوست عزیز این حرف خود مسئولان بود که اینها باید بسوزه و خاموش بشه و ما کاری نمیتونیم بکنیم عینا حرف خودشونه چند بار هم تکرار کردن و تخمین هایی هم میزدن که به محض اتمام سوخت خاموش میشه
این کامنتها چیه شما میذارید؟ من از اول دقیق همه اظهارنظرها رو میخوندم راه حل دوستان اتمام سوخت بود و این اظهر من الشمس هست حالا اگر تمایل دارید که اب ریختن رو اتش رو حماسه و..بنامید و کف و سوت و هورا بکشید اون یک حرف دیگه است ولی واقعیت ماحرا همین بود که گفتن کاری نمیتونیم بکنیم باید سوخت تموم بشه
اخبارش هست لینکهاش هست و... (3812934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۳:۱۳
شما درست متوجه قضیه نشدید.
در مورد مخزنی که مرکز آتش بوده بله، کار دیگری هم نمیشد کرد.
ولی اینطوری هم نبوده که بگن بریم خونه بخوابیم این خودش میسوزه تموم میشه.
باید جلوی سرایت آتش به سایر مخازن رو میگرفتند. اگر این آتش سرایت میکرد نه تنها کل اون مجتمع میسوخت بلکه مجتمع‌های دیگری هم در اون نزدیکی هستند از بین می‌رفتند و آتشی در اون سطح حتماً مردم ماهشهر و بندر امام رو تهدید میکرد.
کاری که کردند واقعاً کار بزرگی بود. اینهایی که اینجا نق میزنند و خوشمزگی میکنند ثانیه‌ای تحمل ایستادن در دمای 70 درجه نزدیک محل آتش سوزی رو ندارند. این بچه‌ها سه روز در اون شرایط خدمت کردند و واقعاً از جون مایه گذاشتند. (3813061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۷:۵۶:۴۹
از یک طرف سوخت را تخلیه می کردند و از طرفی سوخت در حال سوختن بود. مخزن باید تخلیه می شد با سرعتی غیرقابل باور سوخت را تخلیه کردند اما بخش عظیمی از آن هم سوخت (3814425) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱:۰۳
درست است، آتش تا تمام شدن منبع سوخت میتواند ادامه داشته باشد. در اینحالت وظیفه آتش نشانان جلوگیری از سرایت آتش به سایر قسمت های مجتمع میباشد. (3812739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۲:۴۴
عده ای به بهانه دور زدن تحریم ها هرچی قطعات و لوله های آشغال چینی را بجای اصلی و اروپایی قالب کردن به پتروشیمی ها . (3813263) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۴:۵۵
وزیر نفت یا باید خودش استعفا بدهد یا اخراج شود. (3812489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۰:۳۵
چرا؟! پتروشیمی نتیجه همکاری با دوستان چینی و خودکفایی دستوری است، چه ربطی به وزیر دارد!! نکنه انتظار دارید بیاید و تمام صنایع نفتی چینی ساز 10 سال گذشته را تعطیل کند! (3812659) (alef-3)
 
کارمند پتروشيمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۴:۴۲
پتروشيمي بوعلي نه نتيجه همکاري با دوستان چيني است و نه خودکفايي دستوري.اين پتروشيمي در زمان دولت آقاي خاتمي راه اندازي شده و در زمان خود به پتروشيمي ترين ها معروف بود چرا که داراي بزرگترين برج جداسازي خاورميانه ، بزرگترين کمپرسور خاورميانوه و... بود.اينگونه حوادث هم کمابيش اتفاق مي افتد و تنها راهش هم قطع و ايزوله کردن منابع حريق تا اتمام مواد محصور شده است.عملکرد پرسنل پس از آتش سوزي خوب بوده چرا که خسارت جاني نداشته و خسارت مالي محدود به مخازن شده است.در خصوص علل حادثه هم بايد کارشناسي صورت گيرد. (3813140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۱:۴۶
فعلا که وابستگی ما به چین در این دولت بیشتر شده است (3813435) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۰:۱۹
من میخوام بدونم چطوری هستش که در خود چین چرا پتروشیمیها دچار حریق نمیشن؟

این جالب هستش که اجناس چینی عناد و دشمنی خودشون رو در این ۳ سال و در دولت تدبیر و امید نشون میدن!!!!!!! (3813777) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۸:۳۵
حالا اگه استعفا بده حله؟
یعنی چی که تا یه اتفاقی میفته همه میگن استعفا....
ایشون وزیر نفته....
مسوئول آتش سوزی مخازن سوخت که نیست...
همین که همت کرد تا اطفا حریق اونجا موند یعنی اینکه دل میسوزونه... (3812691) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۸:۰۲
چه لزومی داره که وزیر نفت بره اونجا و بمونه، مگر اطفاء حریق مسوول نداره؟ وزیر نیرو هم میره صندلی میذاره روی تاج سد دز می نشینه و میگه من از شکستن سد جلوگیری کردم. این چه جور مدیریتیه دیگه؟ (3813344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۳:۱۱
میدونی چرا میگن استعفا بده
چون درقبله امال حامیان دولت یعنی غرب اگر چنین اتفاقی توش بیفته فرد مسئول استعفا میده.این دوستان که اینقد سینه چاک غربند خوب این یه مورد رو لا اقل یاد بگیرن!!!!
نکته دوم اینکه وقتی ماجرای اتش سوزی تو تهران رخ داد و دو نفر جان دادند چرا حامیان دولت خواستار استعفای قالیباف بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3813385) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۵:۳۹
لابد نون شما را آجر کرده (3812827) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۸:۱۲
وزیر استعفا دهد, چی به تو میرسد? به جز اینکه وقت دولت و مجلس برای معرفی و رای گیری برای وزیر جدید گرفته میشود, ضرر دیگری ندارد
اقای زنگه وزیر با تجربه و کاردانی است, وزیر نفت در دولت گذشته نفت را به روپیه و اوشلوق می فروخت (3812896) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۳:۳۸
اثرات تحریم ها دارن کم کم خودشون رو نشون میدن (3813266) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۲:۱۴
خودش گفته بود فرمانده نداریم حالا زد زیرش (3814085) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۲:۴۴
برخی ارگانها در گذشته برای خاموش کردن اتش چاههای نفت قطر و کویت و عربستان اعلام امادگی کرده بودند,, اما در این قضیه سکوت معناداری داشتند!!!!!! (3812525) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۶:۵۰
اون ارگان ها سکوت معنا داری نداشتند دوستان در وزارت نفت از اونها کمک نگرفتن (3813531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۳:۵۰
یعنی قطر وکویت از اونا کمک خواسته بودندکه اعلام آمادگی کردند ؟ ؟!!! (3814088) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۴:۴۹
شکر خدا خاموش شد, وگرنه عده ای در داخل و خارج, خیلی دوست داشتند که این قضییه برای دولت روحانی تبدیل به یک بحران شود. (3812530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۸:۵۳
زنگه مچکریم (3812654) (alef-3)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۸:۵۷
متشکریم نه مچکریم. شما هم از 20 و 30 یاد گرفتی که زبون فارسی رو خراب کنی؟ (3813348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۵:۱۶
تقصیر دولت قبل است, اگر ان بهره برداریهای نمایشی. و ابکی نبود, اگر واگذاری ساخت پالایشگاه به شرکتهای دست بیستم چینی نبود, اگر پیمانکاران فامیلی و خانوادگی نبودوووووو الان این وضعیت را نداشتیم
در دولت قبل کل اقتصاد ایران را فقط دوشیدن, بدون انکه حتی 1 دلار سرمایه گذاری کنند (3812680) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۶:۲۱
خاموش شد یا مهار؟؟؟
عجب، اینها همونهایی نبودن که پیشنهاد دادن برن آتش جنگلهای آمازون رو خاموش کنن؟
اینها همونهایی نبودن که تقاضا دادن که در مهار نشت نفت در خلیج مکزیک شرکت کنن؟
چطوره که وزیر میگن: با تمام شدن محتویات مخزن، آتش فروکش خواهد کرد!!!!! یعنی فکر کرد ما نمی دونیم اگه نفت مخزن تموم بشه آتیش خاموش میشه؟؟/ (3812684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۴:۲۷
یعنی چی سپاسگذاریم!. اینهمه پول به باد فنا رفت شما میگی سپاسگذاریم. کی این همه پول ره به ملت پس میده؟ به دلار حساب کن میفهمی چند میلیون دلار میشه؟ (3812853) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۷:۳۶
دلواپسان:
چرا اتش گرفت?
چرا خاموش نمیکنند?
چرا خاموش کردند?
زنگه کجاست?
چرا زنگه آنجاست?
چرا زنگه در آتش نسوخت?
تقصیر بر جام است!
چرا امریکای ها طبق برجام نیامدن خاموش کنند, نقض بر جام شده!
چرا دود حاصل از سوختن از کشور خارج شده?
ظریف چرا کاری نمیکند? باید برود دودها را برگرداند! (3812862) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۳:۳۲
برگ زرینی دیگر بر افتخارات دولت روحانی افزوده شد, مچکریم
برخورد با فیشهای حقوقی
مهار اتش پتروشیمی
کم کردن تورم, یک رقمی شدن
ازادی بیان و رسانه ها جهت انتقاد از دولت

روحانی مچکریم
سال 96 با رای 40 میلیونی, منتظر دور دوم دولت شما هستیم (3812917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۰۷:۵۹
اقا تیتر خبر این بود:
با اتمام سوخت محزن اتش خاموش شد این خبر فاعل انسان نداره یعنی کسی اتش رو خاموش تکرده 4 روز داشت می سوخت
من نمیدونم این فرهنگ زشتی که ما داریم که از هر حرکتی میخواهیم حماسه بسازیم کی درست میشه
این توهمات باعث میشه دنبال رفع عیبومون نریم و دفعه بعد هم گرفتار بشیم
توهم چیز بدیه توهم زدایی بکنید از فکراتون که در همه امور در دنیا اول هستیم از ضریب هوش تا الباقی مسائل اینا توهمی بیش نیست
موفقیت با تلاش بدست میاد نه با توهم و تخیل (3813110) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۰۵:۴۰
درود بر ژنرال و فرمانده بزرگ زنگنه (3813571) (alef-3)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۴:۴۰
عملیات ضربتی دو ساعته کیلوئی چند؟ سه روزه هرچی بود سوخت تموم شد. بعد می گید شما مهار کردید؟ چی رو مهار کردید؟!!! (3812343) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۳:۴۴
بنظر شما با يك تف بايد خاموش شود كه وزير خيانت كار تف نكرد از سايت الف بابت انتشار اين نظرات كارشناس محترم كه توقع داشت اين مخزن در ده دقيقه خاموش شود تشكر ميكنم (3812486) (alef-13)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۰۱:۱۵
خواهشمند است قبل از اینکه به صورت گاز انبری به کامنت گزاری بپردازید متن خبر را به طور کامل بخوانید (3812500) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۰۴:۴۰
اخبار و گزارشهای صداوسیما جالب بود, انقدر کشته شدن 2 تا سیاه پوست را در این چند روز در بوق و کرنا کرد که ما فکردیم در حین خاموش کردن اتش پالایشگاه ایران, کشته شدند (3812509) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۰:۱۸
کاش در دوران نفت 140 دلاری, به جای ساختن مجلس برای جیبوتی و خانه برای مادر چاوز, چند تا هلی کوپتر و ماشین اتش نشانی مدرن برای شرکت نفت میخریدیم (3812523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۶:۳۸
شرکت نفت هیچ وقت فقیر نبوده ونیست. نفت هم هر روز 140 نبود. میانگینش کمتر از صد دلار بوده. الانم که رسیده به 50 دلار. خیالت راحت نفت اگر 10 دلار هم باشه پول کافی برای اینکه وضع کشور به خوبی اداره بشه هست. اما یک شرط داره: داشتن مدیر سالم و مدبر. متاسفانه در طول چند دهه ی گذشته از این دست مدیران کم داشتیم (3812560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۶:۴۷
مواد تو مخزن تموم شده حالا میگن مهار کردن!!! (3812537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۶:۵۲
یه هو از راه رسیدی وسط مطلب نه جانم بخش عظیمی از ان تخلیه شد .البته گفتنش فایده نداره چون بحث تخصصی و سواد می خواد ! (3812893) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۴:۱۱
مهار = اجازه پیشروی ندادن .

خیلی سادست .

دقیقا یعنی باید جلوی گسترش آتش رو تا پایان احتراق سوخت میگرفتن . (3813138) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۵:۵۶
از اینکه چند فروند هلیکوپتر آتش نشان در طی این همه سال برای چند مواردی خریداری نکرده و فقط مثل یک گاو شیرده مدام شیریش را دوشیده ایم متاسفم . (3812349) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۸:۲۷
واقعا جالبه!! سرمایه ملت و دولت دود شده رفته هوا...مگر اگر روز اول ستاد بحران استان توتعطیلی نبودند، کار خیلی زودتر تموم نمی شد؟؟؟ (3812361) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۳:۲۳
نه استاد ! وقتی اتش در پالایشگاه شروع می شود به سرعت پخش می شود ربطی به ستاد بحران ندارد که اگر انجا بود سطل اب دستش بود ! هرچقدر می خواهید برای کوبیدن دولت و وزیر نفت از این مسئله سوء استفاده کنید ولی یک جستجو در اینترنت بزنید ببینید پالایشگاه های کشور های دیگر اتش گرفته چه اتفاقی افتاده کل پالایشگاه رفته هوا ! خسارت ایجاد شده به نسبت سایر حوادث مشابه بسیار کم است. که نشان دهنده کنترل به موقع حادثه بوده (3812638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۹:۲۳
بالاخره اتش خودش خاموش شد . (3812365) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۱۲:۴۴
منتقدان مديريت صنعت نفت در دولت قبل، عجب فاجعه مديريتي افريدند،!!! (3812404) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۰:۴۶:۳۷
اشتباهی مثبت دادم (3813919) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۱۳:۵۸
حتما به خاطر اين مهار!!! اتش، از سوی وزیر پاداش های میلیونی به بعضی مدیران, تعلق خواهد گرفت! (3812407) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱:۵۹
حداقل 100 سکه را به عنوان پاداش باید بدهند (3812742) (alef-13)
 
لر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۲۷:۵۹
اقای وزیر اتیش خودش مهار شد یعنی سوختش تمام شد و خاموش شد.
.بیاد شهدای سکوهای نفتی نوروز که چه دلاور مردانه دل به دریا میزدند . (3812433) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۱۱:۴۵
یعنی شما نمی فهمی اگر کنترل نمی شد، گسترش می یافت و شهر به آسمان می رفت!! یعنی متوجه نیستی جلوگیری از انتقال آتش مخزنی مملو از ماده آتشزا به سایر نقاط خود نوعی مهار است! مگر شمع تولد است که فوت کنن خاموش شه! (3812707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۳:۲۸
توجیه نکنید دیگه مدیریت فاجعه بار بود در دنیا چنین وضعی که مخزن خم بشه و 4 روز بسوزه و..نداریم اتش نشان هم وظیفه اش همه جای دنیا اینه که مواد رو بریزه روی اتش کار خاصی صورت نگرفته دنبال حماسه ملبورن و ماهشهر و..ساختن نباشید (3813065) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۳۶:۰۰
مهار شد؟؟ ولی فکر کنم سوختش تمام شد وگرنه حالا حالاها میسوخت . خوب است اقای زنگنه که مدام به فکر صادر کردن نفت ارزان به دنیا است کمی هم به فکر تجهیزات خاموش کردن آنش باشد. (3812449) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۷:۳۹
راه غير از كنترل كردن و ايمنى كردن محوطه تا سوخته تمام بشه شما راه ديگرى دارى اگر دارى چرا زودتر نگفتى اكر ندارى حرف نزن توكلى خيلى ناراحتى چون انتخاب نشدى ايا اين نظر منتشر شده كارشناسى (3812495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۶:۴۹
بله راه حل هست
1- تخلیه سوخت مخزن همون روز اول(نه اینکه روز سوم به فکرش بیفتی)
2- استفاده از تمام امکانات برای ریختن موادی که اتش رو خاموش کنه نه اینکه تازه روز دوم یه هلیکوپتر هلک تلک راه بیفته از بوشهر بیاد که دو سطل اب بریزه
همه مدیران مرخصی عید بودن و کسی مساله رو جدی نگرفت همه میگفتن سوختش باید توم بشه راه حل دوستان اتمام سوخت بود! (3813075) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۳:۲۱
اره باید از مهرورزی یاد می گرفتند که امارات و قطر سفره های مشترک مارا نی گذاشتند کشیدند ! تولید جرا بزارید قطر و امارات ببرند ! (3812671) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۸:۴۰
اگر اقدامات همین آقای زنگنه نبود الان صادرات نفت ایران صفر شده بود (3812835) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۴۷:۲۴
بیرون گود نشینان یاوه گو هرچه میخواهند بگویند بگویند! عقده دل است وباید خالی کنند تا بغض باعث خفگیشان نشود !!! اما شخصا اصلا نگران کنترل این آتش نبودم چون می دانستم ایران در اطفای حریق چاههای نفتی وخلاصه حوادث این چنینی در دنیا زبانزد است ! زمانی که صدام چاههای نفت کویت را زد وآن فاجعه عظیم زیست محیطی را آفرید این ایران بود که توانست یک تنه حدود 20 حلقه چاه با فورانهای چند هزار بشکه را ظزف تنها 30 روز مهار کند ومهار یکی از خطرناکترین چاههای آتش گرفته تنها به دست متخصصین ایرانی عملی شد ونام ایران را در کنار معدود کشورهای متخصص حاضر در کویت در صدر قرار دهد !! متاسفانه یک عده کامنت گذار که از لحن وادبیاتشان مشخص است سن وسالی کمتر از 25 دارند بدون کمترین اطلاع از توان بالای متخصصین قلم و زبان را به طعنه وتمسخر می چرخانند و دهان کجی می کنند! گویا آتش سوزی پالایشگاهها مثل آتش سوزی مثلا ماهیتابه پر از روغن آشپزخانه شان است ! (3812469) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۱۰:۰۱
دوست عزیز، شما هم کمی تند رفتید، باید در منطقه می بودید تا متوجه اهمال مسولین می شدید. (3812698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۴:۲۳
شما در منطقه بودید که احمال را دیدید ؟ (3812922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۲۶:۲۳
کاری به این موضوع نندارم ولی دوران خوارزمشاهایان که نیست الان اینترنت هست ویدئو هست انلاین ختی میشه دید و...بحث میشه و میشه فهمید دوستان چه کردن ببم جان لازم نیست حتما اونجا کنارش ایستاده باشی (3813167) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۴۰:۵۵
آره
این بابا از فرانسه داره منطقه رو کنترل میکنه :-)) (3813826) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۰:۰۴
آفرین . (3812840) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۰:۵۰:۰۲
دست وبازوی مهارگران قهرمان درد نکند خسته نباشید خدا قوت الحق که مستوجب پاداش یزگرید که در راس آنها عمق قدر دانی ملت ودولت است ! جناب زنگنه بدون اهمیت به سخنان وطعنه های گزنده عافیت طلبان دور از آتش از این عزیزان قدر دانی کنند ! (3812475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۶:۱۵
عیار دولت کلید در همین حادثه محک خورد.
این دولت تنها مزیتی که داره ادعا هست (3812534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۱:۳۰
تو اصلا میدونی دمای هوای بالای 50 درجه و در مجاورت آتش تا 72 درجه سانتیگراد چیه آقای عیار شناس .؟؟؟؟ (3812846) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۵:۲۷
اینا نتیجه دور زدن تحریم توسط کاسبان تحریم بود . لوله چینی در برابر خوردگی مواد نفتی مقاومت نداره . (3813273) (alef-11)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۶:۴۹
نتیچه بی لیاقتی کارمندان پتروشیمی با حقوق های ماهانه 20000000تومان در ماه

فقط به کشور ضرر بزنید

ولی در حقوق گرفتن و مزایای بالا نفر اولید (3812538) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۰:۰۳
تو نفت چنین حقوق هایی وجود ندارد.البته در پتروشیمی های خصوصی(هلدینگ خلیج فارس،تامین اجتماعی،بانک ملت و...) از این دست حقوق ها فراوانه.البته این ها ربطی به نفت ندارند ولی خاموش کردن مجموعه هایشان به نفت ربط پیدا می کند!!!! (3812808) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۲۷:۴۶
فقط در ایران اتفاق می افتد .قهرمان سازی از یک اتفاق که بر اثر بی تدبیری و سوءمدیریت اتفاق افتاده .و همچیز برعکس می شود
پس این مدیران حقوق های آنچنانی میگرند برای چه ؟
چرا اعلام نمی شود که چه مقدار ضرر به مملکت وارد شده ؟
چرا مدیران و مسئولین که اینقدر پاداشهای آنچنانی می گیرن جریمه نمی شوند
که هیچ الان هم قهرمان شده اند (3812563) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۹:۳۱
یک شیر معیوب علت این آتش سوزی بوده.
وقتی که معلوم شد اون شیر کجا ساخته شده و چه کسی دستور داده اون شیر نصب بشه معلوم میشه که خیانت‌کار آتش افروزان بوده‌اند یا آتش‌نشانان!! (3813322) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۴۵:۴۳
درود بر همه دلاور مردان عرصه کار و تلاش و دفاع از مام میهن ایران عزیز ممنون از تلاشتان انشاءالله کشور عززیمان با مدیریت بهینه و درس از تجربیات همواره سربلند باشد.. (3812612) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۸:۴۰
واقعا هزاران تعجب و تاسف از این نظرات سرشار از نفرت و کینه توزی! آتش خودش آنقدر سوخت تا تمام شد؟! یعنی مهار آتش و جلوگیری از سرایت به مخازن اطراف و مخازن گازی، تخلیه همزمان سوخت از مخزن نزدیک به انفجار، خنک سازی مخزن، عملیات مهار در صورت انفجار و حتی یکبار هم سرریز مخزن در حال سوختن آنهم در گرمای 50 درجه جنوب همه خودبخود انجام شد و کسی نقشی نداشت؟ اگر اینگونه است کل واحدهای آتشنشانی کشور را تعطیل کنند، چون هر آتشی بالاخره یک روز سوختش تمام میشود و خاموش میشود! به فرض که زنگنه را با این حرفهای زهرآلودتان کوبیدید، چرا کار نیروهای فداکاری را که در آن جهنم سوزان حضور داشتند بی ارزش میکنید؟ الان کاملا مشخص است چه کسانی و با چه دیدگاههای نفرت انگیز و کینه توزانه ای 8 سال مقدرات این کشور را بدست داشتند و چه بلاها که بر سر کشور نیاوردند... (3812693) (alef-13)
 
رامین
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱:۰۱
ارگانهایی که قبلا مدعی بودند سکوی نفتی برتیش پترلیوم را سریع خاموش می کنند کجا بودند چرا سکوت کرده بودند در این قضیه !!! (3812738) (alef-13)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۰۴:۱۲
نیازی به خاموش کردن آتش سوزی های نفتی نیست، بیایند گندی را که با اجرای سد گتوند زده و فاجعه زیست محیطی بوجود آورده اند اصلاح کنند، خطری هم ندارد. (3813670) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۱:۳۱
مدیریت بحران یعنی زنگنه. رفت 3 روز تو محل و نمایش اجرا نکرد و واقعا کار کرد. دست بچه های اطفا حریق درد نکنه. مردونگی کردند و باید حسابی تشویق شوند. (3812741) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۵:۰۹
100 سکه برای تشویق خوب است ؟ (3813272) (alef-3)
 
ویراستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۱۵:۵۴
استاد عزیز حداقل خبرها را پی گیر باشی ضرر نخواهی کرد ، آقای زنگنه تازه دیروز ظهر به منطقه رسیده و شما متاسفانه با بی دقتی تمام و کمال زحمات همه افراد حاضر در منطقه را به نام مدیریت بحران یعنی زنگنه به سادگی اب خوردنی مصادر کردی ، صداقت صداقت صداقت گوهری است نایاب در نزد اهل زر و زور و تزویر (3813593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۳:۵۹
مخزنی با ظرفیت چند هزار تنی بادوروز سوختن تمتم نمیشه .عکس اتش نشان میدی این جوری نمی گفتید (3812752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۵۲:۲۸
خود مسئولان گفتن منتظریم سوخت از بین برود ضمن اینکه خبر امروز هم همین بود که با تمام شدن سوخت مخزن اتش خاموش شد نمیدونم چرا بعضیا دنبال تغییر واقعیت به این واضحی هستن حاجی لینکش هست خبرش هست
اتش هر چقدر هم زبانه بکشد سوخت که تموم بشه خاموش میشه شما یک بشکه رو هم جلو خونتون اتش بزنی زبانه میکشه تا زمانی که تموم بشه (3813237) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۲:۴۱:۰۸
امان از تکنولوژی چینی ! (3812811) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۴:۲۲
من محل كارم تو 7 كيلومتري پتروشيمي ماهشهره. من از اين فاصله شعله هاي آتيش و به وضوح ميديدم. دماي ماهشهر همين طوري هم خيلي زياده. برخي دوستان از دور نشستن ميگن لنگش كن. دوستان اگه فقط شعله هاي آتيش و از نزديك ميديدن پا به فرار ميزاشتن. نميدونم تقصير كي بود دولت احمدي نژاد يا روحاني يا يكي ديكه فقط يه چيز و خوب ميدونم ، تو ماهشهر و سربندر بعضي از آدم ها به محض اينكه متوجه شدن پتروشيمي آتيش گرفته فرار رو بر قرار ترجيح دادن ولي بعضي از همين آتش نشان ها برا خاموش كردن همين آتيش جونشونو به خطر انداختن بعضي از همين مسئول ها هم به حق تمام تلاش خودشونوكردن. هواپيما فرستادن بالگرد فرستادن. تو استان خوزستان هر نهاد و شركتي هر كاري از دستشون بر ميومد انجام دادن(نيرو فرستادن، تجهيزات فرستادن و...). وزير نفت هم كه اومد ماهشهر از نزديك داشت پيگيري ميكرد. بعضي ها هيچ تصوري نسبت به پتروشيمي ندارن ظرفيت هر مخزن پتروشيمي حدود 20 مليون ليتره وضعيت ميتونست خيلي خيلي بدتر بشه.ميتونست اتفاقاتي بيفته كه در تصور خيلي ها حتي نميگنجه. (3812885) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۲:۲۰
من دیروز کامنت گذاشتم که به محض اینکه سوخت تموم شد و اتش خاموش شد میان میگن ما مهارش کردیم و موفق شدیم و این موفقیت بزرگ رو باید چشن گرفت و..این دوستان رو بنده می شناسم که از اب کره میگیرن (3812912) (alef-11)
 
مهدی مهدی پور
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۹:۵۵
همه رو باید برکنار کنند و فیشهای حقوقی تمامشون بایستی منتشر بشه (3812939) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۵۳:۳۷
چشم ، طبق فرمایش شما از فردا همه کارکنان صنعت نفت را اخراج و فیش حقوقی شان را منتشر میکنیم. در صنعت نفت را هم میبندیم تا مایه خوشحالی دشمنان خارجی و همفکران داخلی شان باشیم . حالا شما راضی شدی؟ فرمایش دیگری نیست؟ (3813066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۰۶:۵۱
بجای اینکار باید تمام قطعات چینی را قطعات اروپایی و آمریکایی تعویض کنند . (3813280) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۸:۲۷
سوخت مخزن از زیر تخلیه شد. کاری بسیار حساس و خطرناک که واقعا از خود گذشتگی بالایی می خواد. (3812977) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۱:۵۴
طرف نشسته زیر کولر در محتمعی که المانی ها ساختن به همراه چینی ها حقوق میلیاردی میگیره اونجا هم که اتش میگیره کاری نمیکنه منتظر میمونه سوخت از بین بره بعد میاد میگه ما حماسه ساختیم و..و باید هم این حرف رو بزنه تا حقوق میلیاردی رو توجیه کنه
اینو نگه چی بگه؟
4 روز داشت می سوخت کجا چنین اتفاقی میفته؟
برای چی حقوق میلیاردی میگیری؟ (3813128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۳۴:۲۸
اتش سوزی معلول است ریشه عدم تحویل گیری صحیح وسپس بهر برداری صحیح از تاسیساتی که با خون جگر از قوت این ملت فقیر باهزاران مشکل تهیه ویک شبه در اتش میسوزند (3813184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۴۹:۲۰
تیتر خبر درست نیست:
اتش خاموش شد نه مهار شد
با اتمام سوخت مخزن اتش خاموش شد
60 میلیون یورو هم خسارت بر جا گذاشت که مردم باید بپردازن (3813229) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۰:۲۶
ما هم از وزیربی لیاقت که با قرار داد ننگین کرسنت ضررهای کلانی به کشور وارد کرد - طرح خودکفایی بنزین را تعطیل کرد- بنزین آلوده با قیمت بالاتر وارد کرد ومدیران بی لیاقت را به کار گرفت سپاسگزاریم (3813377) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۴:۴۷
من ازکارمندان پتروشیمی منطقه اتش گرفته هستم،واماچندنکته: خانم مدیرعامل صنایع پتروشیمی بعد۳روزبحران منطقه ای وشهری درصنایع تحت سرپرستیش به منطقه امد یعنی وزیربالاترین رده ۲روزقبلش تومنطقه بود__اقای نجاررییس وفرمانده سازمان بحران کشوری که بخاطروضعیت پیچیده شهرهای بندرامام وسربندرکه تامرزتخلیه رسیده بودبعداز۳روزدرمنطقه ظاهرشدودنبال خبرنگاربودن که فقط مصاحبه کنه__رییس هلدینگ خلیج فارس اگردقت کرده باشیداکثرآدنبال عکس سلفی بامخزن اتش گرفته وتن کردن لباسکاراتوکشیده بودوباتوجه به مصاحبه هایش که بارسانه ملی وبخصوص کانال خبر،هیچیک ازاطلاعاتش صحیح نبودوفاجعه بارترازهم اینکه کلیه مسئولین رده بالاصنعت درشمال ویاتهران تشریف داشتن وحتی مدیرانکالی درمنطقه نبودضمنآملیاردهادلارصنایع درشهرصنعتی پتروشیمیایی ایران بدون محافظ است(امکاناتی مانندتاسیس شهرک اتش نشانی پیشرفته جهت حفاظت وپدافندی ازسرمایه ملی)واینکه ازریاست جمهوری گذشته که دستورواگذاری این سرمایه به بخش خصوصی شده ،تقریبآهمه مسولین جهت صیانت ازتاسیسات رابه کناری نهاده وفقط دوشیدن ریال ودلاررابه پیرمردهای ناکارامدسپردند وملت تنهاازبخش دریافتی ملیونی کارمندان میگویند واگربنده بافریادبگویم من۲۳سال دربهره برداری این صنعت بادریافتی ۳ملیون چه کسی باورمیکند (3813785) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۱:۲۲:۳۸
اگر بخوان از این موضوع تو کشورهای خارجی فیلم بسازن مسئولن نفت و پتروشیمیشون استعفا میدن ستاد مدیریت بحران با چند تا کارشناس میان و مدیریت می کنند چند تا قهرمان اتش نشانم خالصانه کار می کنند و جان بر کف همه چیز با افتخار تموم میشه
در ایران در رابطه با این موضوع بخوان فیلم بسازن جناب وزرار و مدیران همه نخبه خودشون گل درشت موضوع با داغون کردن همه چیز حل می کنند و بعد رئیس جمهور ازشون تقدیر میکنه اهان راستی یادم رفت گل درشتم نشون میده که اتش نشانان بی عرضه هستند و از دستورات پیروی نمی کردن و ابله و کودن واگرنه 2 ساعت زودتر اتیش خاموش می شد (3813957) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.