توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370464
برخورد با عوامل پتروشیمی ماهشهر در مجلس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هنوز برآوردی از خسارات این آتش‌سوزی گزارش نشده اما در روزهای آینده دو گزارش به کمیسیون‌های انرژی و صنایع ارسال و جزئیات آتش‌سوزی، علل و فرآیند اطفای آن بررسی خواهد شد.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد آتش‌سوزی اخیر صورت گرفته در ماهشهر و تبعات آن اظهار کرد: در سه روز اخیر شاهد آتش‌سوزی در یکی از مهم‌ترین سایت‌های پتروشیمی کشور بودیم که در پی آن یکی از مخازن پتروشیمی بوعلی، به‌ طور کامل در آتش سوخت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه گفت: هنوز برآوردی از خسارات این آتش‌سوزی گزارش نشده اما در طی روزهای آتی دو گزارش به کمیسیون‌های انرژی و همچنین صنایع ارسال خواهد شد و جزئیات آتش‌سوزی، علل و فرآیند اطفای آن موردبررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مورد گمانه‌زنی‌ها در مورد علل این حادثه نیز اظهار داشت: وزیر نفت روز گذشته در محل حادثه حاضر شد و شایعاتی مبنی بر عمدی و تروریستی بودن این حادثه را به‌ طور کامل تکذیب کرد. برای بررسی علل نیز باید تا ارائه گزارش از سوی واحد مذکور منتظر ماند اما به این دلیل که این واحد پتروشیمی از واحدهای مهم تولید محصولات پتروشیمی در کشور بوده، چند هفته‌ای برای راه‌اندازی مجدد آن زمان لازم است.

فولادگر در خاتمه در مورد نحوه برخورد مجلس با قصور احتمالی در این حادثه نیز گفت: به‌ طور قطع اگر تشخیص کارشناسان، به وجود قصور مدیریتی و سهل‌انگاری در نظارت باشد مجلس در این مسئله با جدیت کامل اقدامات لازم را انجام خواهد داد و در همین راستا، گزارش مذکور با استانداردهای الزامی کنترل خطرات خطوط تولید مقایسه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.