نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303110
ادعای الجبیر: ایران باید از سوریه عقب‌نشینی کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
وزیر خارجه عربستان- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "اشتاین مایر" -همتای آلمانی خود- مدعی شد: "بشار اسد نباید نقشی در هرگونه راه حل سیاسی سوریه داشته باشد."

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری مشترک با همتای آلمانی خود با طرح ادعاهایی کذب، ایران را کشوری اشغالگر در سوریه خواند.

به گزارش "الحدث"؛ "عادل الجبیر" -وزیر خارجه عربستان- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "اشتاین مایر" -همتای آلمانی خود- مدعی شد: "بشار اسد نباید نقشی در هرگونه راه حل سیاسی سوریه داشته باشد."

"الجبیر" در ادامه ادعاهای خود افزود: "ایران اگر می خواهد جزئی از راه حل باشد، باید از سوریه عقب نشینی کند. ایران اکنون یک کشور اشغالگر در سوریه است."

وزیر خارجه عربستان ضمن طرح ادعاهایی درخصوص رئیس‌جمهور سوریه گفت: از تشکیل دولتی انتقالی در سوریه که در آن بر حفظ موسسات دولتی تأکید شود، حمایت می کنیم. بشار اسد باید پس از تشکیل دولت انتقالی کناره گیری کند. ممکن است جامعه بین‌الملل تا زمان تشکیل هیئت دولت انتقالی با بقای بشار اسد کنار بیاید.

الجبیر درباره موضوع یمن افزود: از گفتگو میان طرف‌های یمنی، براساس قطعنامه سازمان ملل استقبال می‌کنیم.‎ امیدواریم حوثی‌ها(انصارالله) و عبدالله صالح، در این تصمیم خود جدی باشند. به دفاع از دولت قانونی یمن، مرزها و ملت خود متعهد هستیم.

وی مدعی شد: امیدواریم ایران از دخالت‌های خود در منطقه دست بردارد.

"فرانک والتر اشتاین مایر" نیز گفت: "دخالت روسیه در سوریه، اوضاع سوریه و تلاش های رسیدن به راه حل صلح آمیز را پیچیده کرده است؛ ما باید از ادامه جنگ در این کشور مانع شویم. مهم است که "مسکو" و "واشینگتن" برای مهار خطرات بحران سوریه با یکدیگر همکاری کنند. بحران سوریه جایگزینی جز گفتگو ندارد."

"اشتاین مایر" افزود: "تناقضی میان مبارزه با داعش و تلاش برای انتقال سیاسی در سوریه وجود ندارد."

وی در ادامه گفت: بدون حضور بشار اسد، آتش بسی در کوتاه مدت وجود نخواهد داشت.

اشتاین مایر در ادامه این نشست مطبوعاتی درخصوص ایران ابراز عقیده کرد: توافق هسته‌ای با ایران، گزینه‌ای است که می‌تواند اعتماد به این کشور را احیا کند. ایران را در اجرای تعهدات خود در این توافق زیر نظر می گیریم.
 
کلمات کلیدی : ایران+عربستان+سوریه
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۲:۱۱:۵۷
این الجبیر هم معلومه مثل ملک سلمان یک مشکل عقلی داره .بیماری روانی توی خانوادشون ارثیه.روزی که چرت وپرت نگه شب نمیشه (3304825) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۰۲:۰۷:۰۳
- حالم از ژست طرفداری از دمکراسی دولتهای غربی بهم میخورد وقتی از کشورهای دارای امیر و پادشاه که با رأی مردم انتخاب نمیشوند طرفداری میکنند.
- حالم از زمامداران رژیم های دیکتاتوری امیری و پادشاهی که روسای کشورهای دارای انتخابات را دیکتاتور میخوانند و برایشان تعیین تکلیف میکنند بهم میخورد.
- حالم از دولت های غربی که حملات هوایی عربستان و همدستانش را به یمن میبینند و از آن دفاع میکنند بهم میخورد.
- حالم از حزب حاکم ترکیه که مدعی طرفداری از اسلام است و عضو ناتو میباشد که از اهداف اصلی ناتو دفاع از رژیم صهیونیستی است بهم میخورد. (3380806) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.