توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443016
جزئیات دیدار هیأت پارلمانی بلژیکی با بشار اسد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۸
هیأت پارلمانی بلژیکی در دیدار با «بشار اسد» آزادی حلب را تبریک گفتهیأت پارلمانی بلژیکی عصر امروز با رئیس‌جمهور سوریه در دمشق دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش فارس، یک هیأت پارلمانی بلژیکی به ریاست «فیلیپ دووینتر» از نمایندگان پارلمان این کشور در دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، آزادی حلب را موجب تغییر موازنه قوا در جنگ با تروریسم دانست.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این هیأ‌ت بلژیکی، همچنین با تبریک آزادی حلب، این اتفاق را موجب تغییر نظر برخی مسئولان غربی در قبال دولت سوریه نیز دانستند.

به گفته آن‌ها، برخی مسئولین غربی آزادی حلب را مانعی را در برابر گسترش تروریسم در جهان می‌دانند.

این هیأت پنج نفره بلژیکی همچنین تأکید کردند که نظر بسیاری از مردم اروپا نیز درباره سوریه تغییر یافته و موضعشان در قبال اتفاقات سوریه متحول شده است.

به نوشته سانا، این هیأت پنج نفره همچنین در دیدار با بشار اسد تأکید کردند که سفرشان به سوریه مخصوصا به حلب و دیدار با مردم این شهر بسیار مفید بوده و می‌تواند در ترسیم تصویری روشن و صحیح از اوضاع سوریه در مقابل دروغ‌هایی که در اروپا منتشر می‌شود، سهیم باشد.

در ادامه بشار اسد نیز با بیان اینکه بیشتر کشورهای اروپایی سیاست غیر واقع‌گرایانه را در قبال سوریه در پیش گرفته‌اند؛ آن‌ها را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

او افزود: برخی سیاسیون غربی به خاطر پیروزی در انتخابات، کار می‌کنند و نه به خاطر منافع مردمشان و این مسأله موجب در پیش گرفتن سیاست‌های اشتباه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : هیأت پارلمانی بلژیک+بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.