توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408882
ادعای روزنامه ینی شفق: توافق روسیه با ترکیه برای واگذاری حلب به مخالفان اسد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۳
یک روزنامۀ ترکیه ای نوشت روسیه و ترکیه، در راستای شکست طرح آمریکا در سوریه، دربارۀ واگذاری حلب به مخالفان بشار اسد توافق کرده اند.

به گزارش العالم، روزنامه ینی شفق ترکیه مدعی شد عملیات نظامی ترکیه در سوریه، بر پایۀ تفاهم شکل گرفته میان این کشور و روسیه انجام شده است. ینی شفق خاطرنشان کرد که هدف از این عملیات شکست دادن طرح آمریکا در شمال سوریه است.

این روزنامۀ ترکیه ای، به نقل از منابعی که نام شان را ذکر نکرد، افزود: «آمریکا در سوریه به دنبال آنست که مناطق امتداد از گذرگاه الیعربیه، میان عراق و سوریه، تا حسكه، قامشلي، عين العرب، تل أبيض، جرابلس و أعزاز تا عفرين، واقع در حومه شهر حلب، را در اختیار نیروهای کرد موسوم به حزب اتحاد دمکرات قرار دهد. این در حالی است که آنکارا حزب اتحاد دمکرات را با حزب کارگران کردستان ترکیه ( پ. ک. ک) که آن را گروهی تروریستی به شمار می آرود، مرتبط می داند.

ینی شفق مدعی سشد ترکیه و روسیه، بر پایه پروژه جدید خود، می خواهند اوضاع حلب، حومه لاذقیه، ادلب، حسکه، دیرالزور و الرقه را، با توجه به ساختار جغرافیای سیاسی این مناطق، به دوران قبل از آغاز جنگ بازگردانند.

بر پایۀ ادعای ینی شفق، ممکن است نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه که مورد حمایت ترکیه هستند و عملیات «سپر فرات» را اجرا می کنند، پیشروی خود را تا مرکز شهر حلب ادامه دهند. در ادامه نیز، بر اساس توافق روسیه و ترکیه، نیروهای ارتش سوریه از حلب و مناطق پیرامون آن خارج می شوند و حضور نظامی خود را به لاذقیه و طرطوس محدود خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، ترکیه ، حلب ، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.