توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468217
آیت الله مکارم شیرازی: مشکلات کشور تنها اقتصاد نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان گفت: کاندیداها نباید حجم مشکلات را به گونه ای عنوان کنندکه در مردم اینگونه تفکر ایجاد شود که به آینده امیدی نیست.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد به روز معلم و سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری اشاره و بیان کرد: من مطالعه آثار ایشان را با اطمینان خاطر به دیگران پیشنهاد می دهم.

وی در ادامه به در پیش بودن انتخابات اشاره و ضمن گوشزد کردن نکاتی به کاندیداها اظهار داشت: کاندیداها در مناظرات و برنامه ها باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کنند نه مایوس.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه امید چرخ های اجتماع را به حرکت در می آورد بیان کرد: نباید حجم مشکلات را زیاد عنوان کرد که در مردم اینگونه تفکر ایجاد شود که به آینده امیدی نیست. زیرا یاس از آینده موجب بیکار ی و فرار از مسئولیت ها می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: کاندیداها اگر انتقادی هم از یکدیگر دارند در ابتدا کارهای مثبت و خوب را عنوان کنند و بعد از آن انتقاد داشته باشند و به عنوان مثال باید بگویند چنین اقدامی خوبی صورت گرفته و این اقدام هم باید انجام شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: نکته دیگری که مورد غفلت قرار گرفته این است که همه مشکلات را به مسائل اقتصادی نسبت می دهند در حالیکه اینگونه نیست و پرونده های قضائی نشان می دهد که مشکلات دیگری همچون مسائل اخلاقی و طلاق و امثال اینها هم در جامعه وجود دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که انتخابات خوب و دشمن شکن برگزار شود.
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۱:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۰۹:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۹ ۲۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۹ ۰۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۳:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + نامزدهای انتخاباتی + آیت الله مکارم شیرازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.