نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461007
واکنش روحانی به سوالی درباره کاندیداتوری در انتخابات/ دولت قبل از جیب مردم برداشت می‌کرد(4)
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
رییس دولت یازدهم تاکید کرد: یکی از افتخارات دولت این است که تورم را تک رقمی کرده است چیزی که از ابتدا دنبال آن بود. بعد از 26 سال تورم کشور تک رقمی شد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی رئیسی جمهوری کشورمان در ادامه نشست خبری خود با رسانه های داخلی و خارجی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم نهایی‌اش برای کاندیداتوری در انتخابات، گفت: از فردا ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری شروع می شود، 5 روز برای ثبت نام وجود دارد، اگر 5 روز دیگر صبر کنید معلوم می شود که چه کسانی هستند.

وی تصریح کرد: من دوست دارم انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم برگزار شود و هر کسی که مردم تشخیص دادند مسئولیت را برای چهار سال بعد برعهده بگیرد.

روحانی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بانک ها، و اینکه سیاست های کنترل تورم باعث ایجاد بحران در نظام بانکی واقتصادی شده است و آیا مسئولیت این موضوع را می پذیرد یا قرار است برای دولت بعد به ارث بگذارد، گفت: من کلمه بحران را به هیچ وجه قبول ندارم، یکی از افتخارات دولت این است که تورم را تک رقمی کرده است چیزی که از ابتدا دنبال آن بود. بعد از 26 سال تورم کشور تک رقمی شد.

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: یکی از افتخارات دیگر ما این است که وضعیت بانک ها بهتر از پارسال است از بانک ملی بپرسید سرمایه آن چطور است. خود رییس بانک ملی به من گفت کاری که شما نسبت به بانک ملی انجام دادید در تاریخ بانک ملی از روز تاسیس تا سال گذشته سابقه نداشته است. وضع بانک های ما از دیروز خیلی بهتر است.

وی افزود: چند موسسه اعتباری بودند که در یک موسسه جدید ادغام شدند. برخی باید می آمدند ورود می کردند ولی یک قاضی دستور داد که تابلو آن بانک ها را عوض کنند، حتی گفتم از دست آن قاضی شکایت کنند که چرا در امری دخالت کرده که به او مربوط نبوده است. مشکلی که یک گوشه پیش آمده قابل حل شدن است.

روحانی ادامه داد: خواست ما از بانک ها به دنبال پایین آوردن تورم این بود که تسهیلاتی که داده می شود با نرخ سود کمتری داده شود، برای اینکه نرخ سود تسهیلات را کمتر کنند خود به خود سود سپرده را باید پایین بدهند. البته اینکار به صورت دستوری نبود چون در دولت قبل این روش آزمایش شد که دستوری عمل کردن و نتیجه ای نداشت. لذا اینکار با هماهنگی بانک ها انجام شد.

رییس جمهور گفت: ما سود بین بانکی را پایین آوردیم که باعث شد سود تسهیلات پایین بیاید. سود بین بانکی حدود 27 درصد بود که به 18 تا 19 درصد رسید. چرا تورم پایین آمد چون از بانک مرکزی مرتب وام نگرفتیم؟ چرا در دولت گذشته تورم به 45 درصد رسید؟ چون بانک مرکزی را مجبور کردند 43 هزار میلیارد تومان پول به مسکن مهر بدهند. خطایی که کردند برداشت از جیب مردم و بانک مرکزی بود.

وی تاکید کرد: برای اولین بار این دولت دارد بدهی خودش به بانک ها را پرداخت می کند. وضع تسهیلات از اول این دولت بهتر است. ما باید سود تسهیلات را پایین بیاوریم. این یک اشکال در کشور ما است. حتما یکی از تحولاتی که باید رخ بدهد پایین آمدن سود تسهیلات بانکی خصوصا در بخش تولید است لذا دولت در برخی زمینه ها در حال پرداخت سوبسید است. به فرد می گوید وام بگیر و دولت به عنوانی ارانه سودی را به بانک ها پرداخت می کند در صندوق ملی هم سود تسهیلات را پایین آوردیم.
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی + نشست خبری + رئیس جمهور
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۲:۵۸:۴۰
روحانی که رییس جمهور میشه و تمام به در و دیوار زدن بعضی این است که رأی بالایی نیاره (4245885) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.