توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426204
عیدی خاص مراجع به مناسبت میلاد پیامبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
بنا به اجازه آیات عظام سیستانی، مکارم‌شیرازی، صافی‌گلپایگانی، وحیدخراسانی، شبیری‌زنجانی و مقام معظم رهبری مومنین می‌توانند سهم امام (ع) را تا پایان ربیع‌الاول به زندانیان‌غیرعمد اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، با عنایت به استفتاء به عمل آمده از سوی مراجع عظام تقلید حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و سیستانی اجازه فرمودند مؤمنین تا ابتدای ماه ربیع‌الثانی (11 دی ماه) بخشی از خمس خود را تا سقف یک میلیون تومان به نیت سهم امام عصر «عج» در زمان غیبت، برای آزادی زندانیان آبرومند و متدین محکوم به جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری صرف کنند.

البته طبق نظر مقام معظم رهبری پرداخت یک سوم از سهم امام علیه‌السلام (یعنی تا سقف سه میلیون تومان) هم به منظور حمایت از ارحام و خویشاوندان زنیدانیان نیازمند هم تجویز شده است.

با پیگیری جمعی از اهالی رسانه ستاد دیه کشور در نظر دارد، در طرحی موسوم به «بهار آزادی» که تا پیش از این نیز مبالغی را در قالب همین برنامه از سوی خیرین جمع‌آوری کرده است، تا پایان ماه قمری ربیع الاول به میزان مشارکت عمومی، نسبت به آزادی الویت‌دار زندانیان نسوان و سادات واجد شرایط اقدام کند.

مراجع تقلید در زمان غیبت به عنوان نواب عام امام زمان (عج‌الله تعالی‌فرجه‌الشریف) اجازه دارند سهم امام (ع) را از محل خمس در امورات عام‌المنفعه و خیرخواهانه‌ای که صلاح می‌دانند به مصرف درآورند که به برکت میلاد پیامبر اکرم (ص) این تجویز به طور خاص برای کمک به زندانیان غیرعمد اخذ شده است.
 
کلمات کلیدی : زندانی غیرعمد، مراجع تقلید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.