نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466422
نظام بانکی کشور در معرض آسیب است/مراجع عظام تقلید نگران‌اند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نظام بانکی کشور در معرض آسیب است و مراجع تقلید به‌طور مکرر دراین‌باره اظهار نگرانی کرده‌اند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در نشست کمیته «پول، بانک و بازار سرمایه» کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که عصر امروز در مشهد برگزار شد اظهارکرد: مدت چهار سال است که پیگیر طرحی هستیم که وظیفه‌اش اصلاح نظام بانکی کشور است اما به دلایل مختلف تا کنون به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: نظام بانکی کشور از جهاتی در معرض آسیب است که نیاز به چاره‌اندیشی دارد و مراجع عظام تقلید به طور مکرر در این باره اظهار نگرانی کرده‌اند و نسبت به شرعی بودن نظام بانکی انتقادهای به‌جایی دارند.

نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به اینکه از لحاظ اقتصادی نظام بانکی وظیفه‌اش را تا حد قابل قبول و خوبی انجام نمی‌دهد و نمی‌تواند حمایت لازم را از بخش مولد اقتصاد داشته باشند، تصریح کرد: طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران را به مجلس شورای اسلامی ارائه دادیم که متاسفانه در مجلس نهم به تصویب نرسید و در مجلس دهم با امضای ۲۲۵ نماینده دوباره به جریان افتاد و کلیات آن در کمیسیون اقتصادی تصویب شد و به کمیته پول، بانک و بازار سرمایه ارجاع داده شد تا جزئیات آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در تهران جلسات متعددی تشکیل دادیم اما به دلیل حجم زیاد، این طرح با کندی پیش می‌رود، ادامه داد: در نهایت تصمیم بر این شد که در بانک مرکزی جلساتی را در کمیته پول، بانک و بازار سرمایه با سرعت بیشتری دنبال کرده و به مدت چهار روز طی ۱۱ نشست به صورت متمرکز کار را پیش ببریم. البته به دلیل حساسیت ، تمام کار را در این جلسات به اتمام نمی‌رسد ولی اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

حجت الاسلام بحرینی هدف این جلسه را تسریع بررسی قانون بانکداری جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: نمایندگان دستگاه‌های مختلف از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، وزارت اطلاعات و  دیگر دستگاهها حضور دارند و اعضای کمیته اقتصاد نیز در این جلسه حضور پیدا کرده‌اند که امیدوار هستیم به سرانجام مطلوبی دست یابیم.
 
کلمات کلیدی : نظام بانکی+مراجع تقلید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۲۱:۵۷:۳۴
بانکها نه میخواهند و نه میتوانند روش شان راتغییردهند پیکره نظام بانکی باهمین شیوه خودرا تثبیت کرده است نمیخواهندو نمی توانندبهره دو در صد رااعمال کنند . (4289769) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۲۳:۱۵:۳۹
بانک = ربا
پس بی جهت دنبال بانکداری بدون ربا نگردید
دنبال اقتصاد اسلامی بدون بانک باشید (4289912) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.