نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493200
پایان تلخ یادگاری‌نوشتن روی دیوار دانشگاه/ شکایت ۴۰ افغانی از یک دختر ایرانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
دختر جوان ایرانی که با تأسیس یک خوابگاه دانشجویی قصد داشت زندگی‌اش را سروسامان ببخشد، حالا با شکایت تعدادی از دانشجویان این خوابگاه از جمله ۴۰ دانشجوی افغان در زندان به سر می‌برد.

به گزارش تسنیم، یک دختر جوان که 11 سال تجربه کار در خوابگاه‌های دانشجویی را داشته، با هماهنگی یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی در یکی از استان‌های کشور، اقدام به تأسیس یک خوابگاه دانشجویی می‌کند.

این دختر جوان در یکی از مناطق گران‌قیمت شهر، یک ملک چهارطبقه را اجاره کرده و با دریافت مبلغی به‌عنوان ودیعه از دانشجویان، کار را آغاز می‌کند؛ واحد رفاه دانشگاه، طبق قراردادی که با صاحب خوابگاه (دختر جوان) داشته، ضمن معرفی دانشجو به خوابگاه، وعده‌های غذایی دانشجویان را تأمین کرده و مبالغ و هزینه‌ها را نیز پرداخت می‌کند.

اما این پایان کار نبود و به‌تدریج رابطه دانشگاه و مسئول خوابگاه به‌خاطر برخی مسائل از جمله اینکه دانشگاه مدعی بوده موارد مورد انتظارش مانند مسائل بهداشتی از سوی خوابگاه تأمین نشده، به تیرگی می‌کشد و نهایتاً هم دیگر از این خوابگاه حمایت نمی‌کند.

دختر جوان پس از قطع شدن حمایت‌های دانشگاه و به‌امید اینکه قطع شدن این حمایت‌ها موقتی است، با پس‌انداز خودش کار را ادامه می‌دهد اما پس‌انداز‌ها هم ته می‌کشد و نهایتاً مجبور می‌شود از افراد مختلف قرض بگیرد تا هزینه‌های خوابگاه را تأمین کند.

او که تأمین هزینه یک خوابگاه با 200 تا 300 دانشجو برایش بسیار دشوار بوده، این بار دست به دامن مسئولان استان از جمله استانداری و فرمانداری می‌شود و مسئولان استان وعده و وعید‌هایی را می‌دهند که هرگز عملی نمی‌شود؛ جالب اینکه هزینه آب و برق و گاز این خوابگاه به‌عنوان یک ملک تجاری محسوب می‌شود و اداره مالیات نیز مالیات یک مجتمع تجاری را برای این واحد وضع می‌کند.

آن‌طور که ستاد دیه اعلام کرده، نهایتاً 74 نفر از دانشجویان این خوابگاه که بیشترشان هم دانشجویان خارجی هستند، از این دختر جوان به‌عنوان مسئول خوابگاه شکایت می‌کنند که از این 74 نفر، 40 نفر شکات افغانستانی هستند.

خلاصه اینکه کارآفرین دیروز و ورشکسته امروز، با شکایت طلبکاران، به پرداخت حدود 485 میلیون تومان در حق شکات محکوم می‌شود و فروش خانه پدری هم کفاف طلب طلبکاران را نمی‌دهد. ستاد دیه با اطلاع از وضعیت این دختر جوان، موضوع را پیگیری می‌کند و موفق می‌شود با گرفتن رضایت از بخشی از شکات، بدهی این دختر جوان را به 180 میلیون تومان کاهش دهد. البته خسارت تاخیر تأدیه در مبلغ کل بدهی، محاسبه نشده که با احتساب این امر و اضافه شدن نیم‌عشر دولتی، قطعاً مبلغ «محکومُ‌به» بیش از این خواهد شد.

این دختر جوان که مجرد هم است و با پدر و مادرش زندگی می‌کند، هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد و به‌شدت نیازمند کمک خیّرین و نیکوکاران است تا از بند رهایی یابد.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی یا 55555 بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره 88916011 دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس 15 ــ 88916012 پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : کارآفرین، ستاد دیه، دانشگاه، خوابگاه، ورشکستگی
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۹:۲۷:۲۲
موضوع شکایت دانشجویان از این خانم را ننوشتی. قطعآ طرف حق بودند که دادگاه به نفعشون حکم داده و این خانوم را به پرداخت 485 میلیون محکوم کرده. موضوع را کامل شرح دهید تا بتوانیم درست قضاوت کنیم تا احیانآ به خاطر دلایل احساسی کسی را که مستحق مجازات است از چنگال قانون نرهانیم. (4479142) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۹:۳۹:۰۵
نفهميدم چى شد ؟؟؟ دختر ايرانى بعنوان يك خير خوابگاه تأسيس كرده براى دانشجوهاى خارجى هزينه ى همه چيز را پرداخت كرده حالا كه ورشكست شده همون دانشجوهاى خارجى وبيشتر افغانى ازش شكايت كردند ؟؟؟؟؟؟ اونوقت چرا ؟؟ (4479155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۹:۵۶:۱۹
عجب...در اولین قدم دولت از نیم عشر خودش بگذرد، چون بخشش از بزرگان باشد...دوم داستان مبهم هست و مسولین پردیس اون دانشگاه چی میگن؟؟ (4479187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۰:۵۹:۳۶
واقعا متاسفم واسه دانشگاه و مسوولین استان که خلف وعده کرده و راحت به کارشان ادامه می دهند (4479316) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۰۲:۲۱
چرا دانشجوها شکایت کردن؟
پول که از جیب بنده خدا رفته (4479467) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۲۰:۲۸:۲۰
یه جای کار میلنگه اگر اون دانشگاه بین المللی طلب اون خانم را نمیده خوب میتونند شکایت کنند در ضمن چرا خوابگاه را یه جای گرانقیمت شهر در نظر گرفته شاید دروغ نباشه ولی همه مطلب این نیست (4480140) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.