توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372105
قانونگذاران آمریکایی خواستار جریمه شرکت بزرگ چینی به اتهام نقض تحریم ایران شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵
قانونگذاران آمریکایی از دولت کشورشان خواسته‌اند جریمه‌هایی علیه یک شرکت بزرگ چینی که به نقض تحریم‌های ایران متهم شده اعمال کند.

به گزارش فارس، ۱۴ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از دولت باراک اوباما خواسته‌اند جریمه‌هایی علیه یک شرکت بزرگ ارتباطی چین که قبلاً به نقض تحریم‌های ایران متهم شده، اعمال کند.

قانونگذاران آمریکایی در این نامه ادعا کرده‌اند شرکت «زد.تی.ای» چین «آشکارا در تلاش برای فرار از قوانین تحریم‌ها و کنترل صادرات آمریکا» جهت فروش برخی کالاها به ایران است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مقام‌های «زد.تی.ای» برای اظهارنظر در این باره، در دسترس نبوده‌اند.

نمایندگان در این نامه خطاب به وزرای خزانه‌داری، بازرگانی و خارجه آمریکا می‌نویسند: «از شما می‌خواهیم که 'زد.تی.ای' را تنبیه کنید.»

آنها همچنین خواسته‌اند که وزارت بازرکانی آمریکا بار دیگر تحریم‌ها علیه این شرکت چینی که چند ماه قبل‌تر معلق شده بود را اعمال کنند.

وزارت بازرگانی آمریکا دو هفته قبل در بیانیه‌ای این شرکت سازنده تجهیزات ارتباطی، از ممنوعیت‌های صادرات وضع‌شده به بهانه نقض ادعایی تحریم‌های ایران را تا چند ماه دیگر تمدید کرده بود.

این مجوز به معنی آن است که شرکت چینی می‌تواند برای یک دوره دو ماهه دیگر به صادرات تجهیزات دارنده فناوری‌های آمریکایی ادامه بدهد.

بازرگانی آمریکا در ماه مارس اعلام کرده بود در صورت همکاری «زد.‌تی‌.ای» معافیت‌ها علیه این شرکت را تمدید خواهد کرد.

آمریکا اسفندماه سال گذشته شرکت نامبرده را به نقض قوانین تحریمی ایران متهم کرده و برای آن ممنوعیت‌هایی در زمینه صادرات در نظر گرفته بود.

کارشناسان می‌گویند ممنوعیت‌های در نظر گرفته شده برای شرکت چینی در زمزه سخت‌ترین جریمه‌های وضع‌شده علیه ناقضان تحریم‌های ایران بوده است. این محدودیت‌ها با دشوار کردن خرید اجناس آمریکایی، در زنجیره تأمین «زد.تی‌.ای» محدودیت‌های مهمی ایجاد می‌کرد.

در سال ۲۰۱۲ خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده بود زد.تی‌.ای با امضای قراردادی چندمیلیون دلاری برای تحویل سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای آمریکایی به شرکت مخابرات ایران، تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را نقض کرده است.
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۷:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۰۹:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۲۲:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۱۰:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۱۵:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : قانونگذاران آمریکایی، جریمه، شرکت بزرگ چینی، تحریم ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.